Sari la conținut
Forum Roportal
k_love

Nu incercati sa intelegeti femeile !

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

De ce nu vorbesti tu cu fata sa-i expui sentimentele tale, asa cum ni le-ai expus si noua si sa vezi ce zice.... Intre noi fie vorba, folosesti cam multe superlative la adresa ta; poate de fata cu ea ar trebui sa fii mai moderat.. :stars:

 

chiar daca ma consider inteligent si "trecut " prin viata
as putea so slefuiesc eu fiind " umblat prin lume " ca sa zic asa...
idea este ca s-a certat cu iubitul ei ( probabil ca face tot timpul comparatie ) ..
Eu ma simt si sincer cred ca si sunt mult mai superior intelectual decat prietenul ei muuult mai matur si am mult mai mult de oferit decat prietenul ei care e agent de paza

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salut

 

Am si eu ca fiecare de pe acest forum o problema de dragoste dar care chiar daca ma consider inteligent si "trecut " prin viata cred ca "ma depaseste " ( probabil nu sunt trecut destul 27 ani )

 

Am cunoscut o fata la locul de munca are NUMAI 20 ANI si m-am atasat de ea deoarece am observat niste calitati pe care as dori sa le aiba femeia visurilor mele ..in speta nu fumeaza nu e golanca e crescuta cu o educatie "de casa " gateste ii place chestia asta e foarte naturala ,nu este cea mai stilata persoana dar cred ca as putea so slefuiesc eu fiind " umblat prin lume " ca sa zic asa...

Am inceput sa ne intalnim dupa program dar pe parcurs am aflat ca ea de fapt are o relatie cu un baiat din alt oras si ea lucreaza in bucuresti si ca este prima ei iubire si ca nu mai este virgina de 2 luni :stars: ...

Nu stiu de ce a iesit cu mine am intrebat-o si a spus ca ii place sa fie cu mine dar ca are sentimente pt celalat si ca nu poate sa uite asa repede 2 ani si bla bkla bka sa ii acord timp etc etc ..

Am fost la munte si tin sa precizez ca nici macar nu ma saruta doar la despartire foarte timid si protocolar in rest ce sa va mai zic sant indragostit de ea iesim de 1 luna impreuna dar ca toate fetele NU STIE CE VREA e bulversata nehotarata dar zilnic e nefericita ...

O vad zilnic la servici si asta nu prea imi da puterea sa fac pe " cocoshul" si sa o tratez cu indiferenta doar doar sa vad ce vrea din contra am inceput sa "lupt " pt ea si idea este ca s-a certat cu iubitul ei ( probabil ca face tot timpul comparatie ) ..

Eu ma simt si sincer cred ca si sunt mult mai superior intelectual decat prietenul ei muuult mai matur si am mult mai mult de oferit decat prietenul ei care e agent de paza ( stiu ca nu conteaza functia dar totusi )...

 

Problema mea : Simt ca e loc sa fie numai a mea dar problema mare este ca nu as putea SUPORTA sa stiu ca gandul va fi tot la ala si ca doamne fereste s-ar intoarce la el ..mi-a spus ca nu simte nimic pt mine ( nici nu are cum daca tine la celalat) dar eu consider ca daca se desparte de el o sa am capacitatea s-o fac sa-l uite si sa se indragosteasca de mine

 

Dilema : Exista persoana care nu poate " avea ochii " pt altcineva ( eu in cazul de fatza ) doar pt ca ea este corecta si mi-a spus ca nu poate avea NIMIC cu mine pana nu se desparte de celalalt ?? Sa fie oare presiunea ata de mare a celuilalt care s-om impiedice macar sa ma sarute ??

 

Multumesc anticipat k_love

 

P.S Am citit si topicul " Cum sa-l fac sa ma iubeasca " foarte bun idei constructive multa psihologie acum ramane de vazut ce as putea sa fac ...sunt indragostit de ea ( greu mai gasesti fete "de casa ")

Sincer nu o inteleg prea bine cred ca e o problema generala a femeilor NU STIU CE VOR !!

 

Hm... femeile nu stiu ce vor... oare? Sau esti tu prea indragostit ca sa-ti dai seama de cruda realitate ca sentimentele tale pur si simplu nu gasesc corispondenta? Din ceea ce ai scris si ti-am evidentiat mi se pare destul de clar. O femeie poate sa prefere compania unui barbat si din simplul si banalul motiv ca se simte bine cu tine. Atat si nimic mai mult. Poate vede in tine un prieten. Relativ la topicul "cum sa-l fac sa ma iubeasca" ma faci sa zambesc. Nu te iubeste. Ce trebuie sa faca fata asta? Vrei sa se forteze? Trebuie sa te iubeasca pentru ca asa e drept? Dar stii ca nu e posibil, sa iubesti nu e cum e sa faci caca (ops, nu stiu de ce in ultima perioada folosesc mereu cuvantul asta :yahoo: ). Sa se forteze este inutil. Ori te iubeste ori ba.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai sa ziceam ca nu m-am facut coresct inteles ..de ce toata lumea a vazut numai partea asta ...am zis ca e naturala de asta nu a zis nimeni si nu am zis ca fetele care fumeaza sunt golanci sau ceva de genul eu sunt de old fashion as vrea ca fata mea sa arata ca mama daca se poate sa fie gospodina sa fie iubitoare etc etc ...NU se poate considera ca are o relatie in paralel doar pt ca iesim la terasa impreuna eu asa cred ...poate iese din interes dar care ar fi ala si atunci de ce s-a certat cu iubitul ei chair dupa ce ma cunoscut pe mine e o dilema mare ...paote a realizat ca exista si altceva pt ea si acum incearca sa scape de celalat fara al face sa sufere prea tare ...

Da, sigur nu e golanaca... Daca ai fi tu in locul lu' ala? Iti dai seama ce povesti ii debiteaza ea si lu' ala.

 

Problema este asa: ea ar trebui sa se preocupe cum sa te ia pe tine, nu tu pe ea. Cu conditii d-astea imorale si incerte, cel mai destept lucru este sa uiti. Astea nu ies bine. Auzi, e nehotarata!

 

Ia ziceti fetelor, cand dati peste barbatul viselor voastre, ma i stati in cumpana?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ia ziceti fetelor, cand dati peste barbatul viselor voastre, ma i stati in cumpana?

 

Eu nu stiu cum sunt alte fete dar mie imi place sa fiu directa. Tot ceea ce simt spun. Nu-mi place sa dau iluzii unui barbat, nu mi se pare onest. Adevarul doare intotdeauna mai putin decat o iluzie hranita cu buna stiinta. Sa te joci cu mintea altora, sau mai rau cu sentimentele acestora este ceva ce eu nu reusesc sa concep.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu nu stiu cum sunt alte fete dar mie imi place sa fiu directa. Tot ceea ce simt spun. Nu-mi place sa dau iluzii unui barbat, nu mi se pare onest. Adevarul doare intotdeauna mai putin decat o iluzie hranita cu buna stiinta. Sa te joci cu mintea altora, sau mai rau cu sentimentele acestora este ceva ce eu nu reusesc sa concep.

Iti spun eu, cand te simte ca esti ALA, nu mai sta la negocieri, ca stie ca te poate "sufla" alta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

NU incercati sa intelegeti femeile, doar iubiti-le!

:yahoo: :crazy:

:stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

... nu incercati sa intelegeti barbatii ... cred ca s-ar potrivi la fel de bine ... daca vrei ceva 'serios' nu stiu daca poti face pe cineva sa te iubeasca si asta sa fie pentru o lunga perioada ... exista de la inceput o anumita atractie si pe aceasta baza se continua sau se sisteaza totul ... poti sa faci pe cineva sa te iubeasca, dar nu cred ca va dura, e ceva doar de suprafata ... referitor la cazul tau, poti sa o faci sa tina la tine, sa se desparta la X, dar la fel poate sa apara un altul ... tine la tine? ... ar putea sa tina la tine? ... merita? ... priveste 'la rece' tot ce s-a intamplat intre voi, gesturi care spun multe si actioneaza in functie de ce iti dicteaza rationalul si nu ce spune glasul inimii ... stii cum se spune ... dragostea e oarba, te face sa vezi doar ce e bun la persoana respectiva si negi oarecum ce nu ar corespunde 'profilului' creat de tine ... daca merita la atac si mult succes ... daca nu merita putere sa treci peste ... tine de vointa, de caracter, orgoliu etc etc ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sentimentele mele i-au fost expuse si stiu ca sunt vulnerabil acum dar am simtit nevoia sa stie ca m-am indragostit de ea...ceea ce nu inteleg ea afirma ca tine la celalalt baiat si ca nu poate trece asa de usor peste 2 ani de relatie ( s-a culcat cu el dupa 1 an si 10 luni !!) ATUNCI de ce a acceptat sa mergem la munte sa mergem la terasa fara sa faca NIMIC !! nu ca m-ar interesa asta eu sunt interesat de sentimente ...daca imi da cineva o explicatie logica il scot la un suc :stars:)....daca il iubeste si are principii cum ar fi ca nu vrea sa fie cu 2 odata pot intelege asta sau pur si simplu ca ma ia de prost mi9-a cerut timp dar vorba cuiva daca eram asa "fatal" pt ea cred ca nu se mai gandea ...bine ea mi-a spus ca sunt implicati sit eu si a vazut ce diferenta e intre alesul ei si mine si poate de asta a acceptat sa mearga cu mine in speranta ca poate avea o relatie cu mine ...azi am primit un telefon in care mi-a spus ca sambata 2.06.2007 vine baiatul la ea si o sa-i spuna sa -si ia hainele de la ea si gata dar eu cred ca ar putea fi doar un joc ca sa obtina de la celalalt mai multe chesti ( apropo imi zice mereu ca celalalt plange la fiecare telefon poate sta din mila cu el , obisnuinta etc ) multe variante CINE SA O INTELEAGAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu cred ca o meriti.

Iubeste-o neconditionat si asteapta ... dar eu cred ca e mai bine sa renunti. E treaba ei daca vrea sa te sarute sau nu ... Imi este teama pentru ea:( gandesti asa dupa 1 luna si cred ca este foarte gresit.

Ce o sa faci daca ea sa impaca cu el si fac dragoste? Ce te faci daca ea nu o sa mai vrea sa auda de tine ? devi violent ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu nu cred ca o meriti.

Iubeste-o neconditionat si asteapta ... dar eu cred ca e mai bine sa renunti. E treaba ei daca vrea sa te sarute sau nu ... Imi este teama pentru ea:( gandesti asa dupa 1 luna si cred ca este foarte gresit.

Ce o sa faci daca ea sa impaca cu el si fac dragoste? Ce te faci daca ea nu o sa mai vrea sa auda de tine ? devi violent ?

 

De acord ca e treaba ei dar sa vedem de ce nu o merit :

 

- ma comport aroape PERFECT in standardele mele

- o inteleg mai mult ca oricine ( probabil 9/10 barbati refuzau sa intre in cacealmaua asta )

- incerc sa comunic dar e foarte greu ( nu stie cer vrea nu stie sa exprime ce vrea sau poate ascunde alte planuri diabolice

- ii duc flori la usa la 01 noaptea

- ii declar deschis atasamentul fata de ea ( ea nu poate face asta nu zice nici da nici nu )

 

 

Pai o las in pace ce sa fac dar MACAR sa-mi SPUNA !!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×