Sari la conținut
Forum Roportal
k_love

Nu incercati sa intelegeti femeile !

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut

 

Am si eu ca fiecare de pe acest forum o problema de dragoste dar care chiar daca ma consider inteligent si "trecut " prin viata cred ca "ma depaseste " ( probabil nu sunt trecut destul 27 ani )

 

Am cunoscut o fata la locul de munca are NUMAI 20 ANI si m-am atasat de ea deoarece am observat niste calitati pe care as dori sa le aiba femeia visurilor mele ..in speta nu fumeaza nu e golanca e crescuta cu o educatie "de casa " gateste ii place chestia asta e foarte naturala ,nu este cea mai stilata persoana dar cred ca as putea so slefuiesc eu fiind " umblat prin lume " ca sa zic asa...

Am inceput sa ne intalnim dupa program dar pe parcurs am aflat ca ea de fapt are o relatie cu un baiat din alt oras si ea lucreaza in bucuresti si ca este prima ei iubire si ca nu mai este virgina de 2 luni :stars: ...

Nu stiu de ce a iesit cu mine am intrebat-o si a spus ca ii place sa fie cu mine dar ca are sentimente pt celalat si ca nu poate sa uite asa repede 2 ani si bla bkla bka sa ii acord timp etc etc ..

Am fost la munte si tin sa precizez ca nici macar nu ma saruta doar la despartire foarte timid si protocolar in rest ce sa va mai zic sant indragostit de ea iesim de 1 luna impreuna dar ca toate fetele NU STIE CE VREA e bulversata nehotarata dar zilnic e nefericita ...

O vad zilnic la servici si asta nu prea imi da puterea sa fac pe " cocoshul" si sa o tratez cu indiferenta doar doar sa vad ce vrea din contra am inceput sa "lupt " pt ea si idea este ca s-a certat cu iubitul ei ( probabil ca face tot timpul comparatie ) ..

Eu ma simt si sincer cred ca si sunt mult mai superior intelectual decat prietenul ei muuult mai matur si am mult mai mult de oferit decat prietenul ei care e agent de paza ( stiu ca nu conteaza functia dar totusi )...

 

Problema mea : Simt ca e loc sa fie numai a mea dar problema mare este ca nu as putea SUPORTA sa stiu ca gandul va fi tot la ala si ca doamne fereste s-ar intoarce la el ..mi-a spus ca nu simte nimic pt mine ( nici nu are cum daca tine la celalat) dar eu consider ca daca se desparte de el o sa am capacitatea s-o fac sa-l uite si sa se indragosteasca de mine

 

Dilema : Exista persoana care nu poate " avea ochii " pt altcineva ( eu in cazul de fatza ) doar pt ca ea este corecta si mi-a spus ca nu poate avea NIMIC cu mine pana nu se desparte de celalalt ?? Sa fie oare presiunea ata de mare a celuilalt care s-om impiedice macar sa ma sarute ??

 

Multumesc anticipat k_love

 

P.S Am citit si topicul " Cum sa-l fac sa ma iubeasca " foarte bun idei constructive multa psihologie acum ramane de vazut ce as putea sa fac ...sunt indragostit de ea ( greu mai gasesti fete "de casa ")

Sincer nu o inteleg prea bine cred ca e o problema generala a femeilor NU STIU CE VOR !!

Editat de k_love

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salut

 

Am si eu ca fiecare de pe acest forum o problema de dragoste dar care chiar daca ma consider inteligent si "trecut " prin viata cred ca "ma depaseste " ( probabil nu sunt trecut destul 27 ani )

 

Am cunoscut o fata la locul de munca are NUMAI 20 ANI si m-am atasat de ea deoarece am observat niste calitati pe care as dori sa le aiba femeia visurilor mele ..in speta nu fumeaza nu e golanca e crescuta cu o educatie "de casa " gateste ii place chestia asta e foarte naturala ,nu este cea mai stilata persoana dar cred ca as putea so slefuiesc eu fiind " umblat prin lume " ca sa zic asa...

Am inceput sa ne intalnim dupa program dar pe parcurs am aflat ca ea de fapt are o relatie cu un baiat din alt oras si ea lucreaza in bucuresti si ca este prima ei iubire si ca nu mai este virgina de 2 luni :stars: ...

Nu stiu de ce a iesit cu mine am intrebat-o si a spus ca ii place sa fie cu mine dar ca are sentimente pt celalat si ca nu poate sa uite asa repede 2 ani si bla bkla bka sa ii acord timp etc etc ..

Am fost la munte si tin sa precizez ca nici macar nu ma saruta doar la despartire foarte timid si protocolar in rest ce sa va mai zic sant indragostit de ea iesim de 1 luna impreuna dar ca toate fetele NU STIE CE VREA e bulversata nehotarata dar zilnic e nefericita ...

O vad zilnic la servici si asta nu prea imi da puterea sa fac pe " cocoshul" si sa o tratez cu indiferenta doar doar sa vad ce vrea din contra am inceput sa "lupt " pt ea si idea este ca s-a certat cu iubitul ei ( probabil ca face tot timpul comparatie ) ..

Eu ma simt si sincer cred ca si sunt mult mai superior intelectual decat prietenul ei muuult mai matur si am mult mai mult de oferit decat prietenul ei care e agent de paza ( stiu ca nu conteaza functia dar totusi )...

 

Problema mea : Simt ca e loc sa fie numai a mea dar problema mare este ca nu as putea SUPORTA sa stiu ca gandul va fi tot la ala si ca doamne fereste s-ar intoarce la el ..mi-a spus ca nu simte nimic pt mine ( nici nu are cum daca tine la celalat) dar eu consider ca daca se desparte de el o sa am capacitatea s-o fac sa-l uite si sa se indragosteasca de mine

 

Dilema : Exista persoana care nu poate " avea ochii " pt altcineva ( eu in cazul de fatza ) doar pt ca ea este corecta si mi-a spus ca nu poate avea NIMIC cu mine pana nu se desparte de celalalt ?? Sa fie oare presiunea ata de mare a celuilalt care s-om impiedice macar sa ma sarute ??

 

Multumesc anticipat k_love

 

P.S Am citit si topicul " Cum sa-l fac sa ma iubeasca " foarte bun idei constructive multa psihologie acum ramane de vazut ce as putea sa fac ...sunt indragostit de ea ( greu mai gasesti fete "de casa ")

Sincer nu o inteleg prea bine cred ca e o problema generala a femeilor NU STIU CE VOR !!

 

Pai si care e sfatul de care ai nevoie, din moment ce zici: "eu consider ca daca se desparte de el o sa am capacitatea s-o fac sa-l uite si sa se indragosteasca de mine "

 

Parerea mea: nu cred ca motivul pt care nu e cu tine e celalalt...

 

OFF TOPIC: :yahoo: :crazy: ^_^ ...scuze, da' nu m-am putut abtine cand am vazut ce calitati tre' sa aiba fata visurilor tale ;)))))

 

"m-am atasat de ea deoarece am observat niste calitati pe care as dori sa le aiba femeia visurilor mele ..in speta nu fumeaza nu e golanca e crescuta cu o educatie "de casa " gateste ii place chestia "

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salut

 

Am si eu ca fiecare de pe acest forum o problema de dragoste dar care chiar daca ma consider inteligent si "trecut " prin viata cred ca "ma depaseste " ( probabil nu sunt trecut destul 27 ani )

 

Am cunoscut o fata la locul de munca are NUMAI 20 ANI si m-am atasat de ea deoarece am observat niste calitati pe care as dori sa le aiba femeia visurilor mele ..in speta nu fumeaza nu e golanca e crescuta cu o educatie "de casa " gateste ii place chestia asta e foarte naturala ,nu este cea mai stilata persoana dar cred ca as putea so slefuiesc eu fiind " umblat prin lume " ca sa zic asa...

Am inceput sa ne intalnim dupa program dar pe parcurs am aflat ca ea de fapt are o relatie cu un baiat din alt oras si ea lucreaza in bucuresti si ca este prima ei iubire si ca nu mai este virgina de 2 luni :stars: ...

Nu stiu de ce a iesit cu mine am intrebat-o si a spus ca ii place sa fie cu mine dar ca are sentimente pt celalat si ca nu poate sa uite asa repede 2 ani si bla bkla bka sa ii acord timp etc etc ..

Am fost la munte si tin sa precizez ca nici macar nu ma saruta doar la despartire foarte timid si protocolar in rest ce sa va mai zic sant indragostit de ea iesim de 1 luna impreuna dar ca toate fetele NU STIE CE VREA e bulversata nehotarata dar zilnic e nefericita ...

O vad zilnic la servici si asta nu prea imi da puterea sa fac pe " cocoshul" si sa o tratez cu indiferenta doar doar sa vad ce vrea din contra am inceput sa "lupt " pt ea si idea este ca s-a certat cu iubitul ei ( probabil ca face tot timpul comparatie ) ..

Eu ma simt si sincer cred ca si sunt mult mai superior intelectual decat prietenul ei muuult mai matur si am mult mai mult de oferit decat prietenul ei care e agent de paza ( stiu ca nu conteaza functia dar totusi )...

 

Problema mea : Simt ca e loc sa fie numai a mea dar problema mare este ca nu as putea SUPORTA sa stiu ca gandul va fi tot la ala si ca doamne fereste s-ar intoarce la el ..mi-a spus ca nu simte nimic pt mine ( nici nu are cum daca tine la celalat) dar eu consider ca daca se desparte de el o sa am capacitatea s-o fac sa-l uite si sa se indragosteasca de mine

 

Dilema : Exista persoana care nu poate " avea ochii " pt altcineva ( eu in cazul de fatza ) doar pt ca ea este corecta si mi-a spus ca nu poate avea NIMIC cu mine pana nu se desparte de celalalt ?? Sa fie oare presiunea ata de mare a celuilalt care s-om impiedice macar sa ma sarute ??

 

Multumesc anticipat k_love

 

P.S Am citit si topicul " Cum sa-l fac sa ma iubeasca " foarte bun idei constructive multa psihologie acum ramane de vazut ce as putea sa fac ...sunt indragostit de ea ( greu mai gasesti fete "de casa ")

Sincer nu o inteleg prea bine cred ca e o problema generala a femeilor NU STIU CE VOR !!

 

 

esti ciudat man...adica o fata care fumeaza ti se pare golanca,dar una care are 2 relatii in paralel ti se pare cumintica si deosebita..

cine sa te mai inteleaga pe tine? :yahoo:

 

tu nu ai incredere in tine..eu din start nu as iesi cu o fata care il iubeste pe altul.sorry dar nu am timp de pierdut pe post de....pansament.. :crazy:

Editat de Leu79

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa fii cu o fata numai ca stie sa gateasca? De ce nu iti iei o bucatareasa?

 

A, mi-am adus aminte, ca nu costa bani si poti sa o si... :stars: :yahoo:

Editat de Arcadia2007

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa fii cu o fata numai ca stie sa gateasca? De ce nu iti iei o bucatareasa?

 

A, mi-am adus aminte, ca nu costa bani si poti sa o si... :stars: :crazy:

 

o si....da nu vezi ca se pare ca il deranjeaza ca nu era si virgina.. :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai sa ziceam ca nu m-am facut coresct inteles ..de ce toata lumea a vazut numai partea asta ...am zis ca e naturala de asta nu a zis nimeni si nu am zis ca fetele care fumeaza sunt golanci sau ceva de genul eu sunt de old fashion as vrea ca fata mea sa arata ca mama daca se poate sa fie gospodina sa fie iubitoare etc etc ...NU se poate considera ca are o relatie in paralel doar pt ca iesim la terasa impreuna eu asa cred ...poate iese din interes dar care ar fi ala si atunci de ce s-a certat cu iubitul ei chair dupa ce ma cunoscut pe mine e o dilema mare ...paote a realizat ca exista si altceva pt ea si acum incearca sa scape de celalat fara al face sa sufere prea tare ...

 

Sa fii cu o fata numai ca stie sa gateasca? De ce nu iti iei o bucatareasa?

 

A, mi-am adus aminte, ca nu costa bani si poti sa o si... :stars: :yahoo:

 

 

 

asta era doar o calitate care nu o mai gasesti prea des sincer ...asta nu inseamna ca sta in bucatarie era un fel de a spune e si atragatoare pt mine logic ceea ce ma atras la ea este faptul ca este SIMPLAAAAAAAAAAAAAAAA si asa de NATURALAAAAAAAAAAAAAAAAAA

Editat de nightwish

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
as vrea ca fata mea sa arata ca mama daca se poate sa fie gospodina sa fie iubitoare etc etc ...

Stiam ca din punct de vedere psihologic exista acest aspect, ca inconstient se cauta in pereche mama - daca e baiat si tatal- daca e fata, dar de aici, pana la afirma ca vreau sa arate ca mama...

 

Faptul ca e simpla si naturala, poate ca ai dreptate, nu prea mai vezi...

Editat de Arcadia2007

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
o si....da nu vezi ca se pare ca il deranjeaza ca nu era si virgina.. :stars:

Cum ai tras tu concluzia asta ?? eu am povestit " motivele " ei adik e primul batrbat si e destul de recent 2 luni atata tot nu ca ma deranjeaza asta :yahoo:

 

Ceea ce nu inteleg eu este de ce nu ma saruta macar in 35 zile facea 1 data teatru doar ca sa "profite " de calitatile suplimentare si de ce nu-i ofera celalalt ..aici nu inteleg de ce ... oare exista presiunea aceasta ca sa nu apara in fata mea ca o " curva " adik ea vrea intai sa termine cu ala si apoi cu mine de ce ar dori asta asa de tare ??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum ai tras tu concluzia asta ?? eu am povestit " motivele " ei adik e primul batrbat si e destul de recent 2 luni atata tot nu ca ma deranjeaza asta :stars:

 

Ceea ce nu inteleg eu este de ce nu ma saruta macar in 35 zile facea 1 data teatru doar ca sa "profite " de calitatile suplimentare si de ce nu-i ofera celalalt ..aici nu inteleg de ce ... oare exista presiunea aceasta ca sa nu apara in fata mea ca o " curva " adik ea vrea intai sa termine cu ala si apoi cu mine de ce ar dori asta asa de tare ??

 

ai facut o fata din aia mai ciudata cand ai postat ca nu mai e virgina de 2 luni..si de ce te-ar saruta pe tine daca ea oficial e cu altu?

daca te-ar saruta nu ar fi catalogata curva..de mine.

de tine nu stiu,ca nu te cunosc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Primul barbat conteaza foarte mult in viata unei femei. N-o grabi.. Daca esti in stare sa ai rabdare s-o faci sa te iubeasca....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×