Sari la conținut
Forum Roportal
fluturas_mov

Retin-A

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

am mers la dermato si mi-a recomandat retin-a...a mers...miau trecut dupa 2 sapt...am oprit tratamentul si au aparut la loc...acum iar au trecut...si nu stiu cat sa mai urmez tratamentul ca sa dispara definitiv...astept sfaturi de lac ei care au folosit:*

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu l-am folosit cam o luna jumate...Si in ziua de azi imi mai apare cate un cos rar...dar il tratez cu putin retin si imi trece repede...Eu am avut fruntea plina de "cucuie"... :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa il folosesti ceva timp indelungat in strat subtire...dar cred ca o sa ai rezultate :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pls help !!!!!!!!!dupa o saptamana de folosit retin-A ma ustura fata ff rau ,adica parca am stat cu fata la soare toata ziua!nu mai stiu cu ce sa ma dau sa-mi treaca iritatia.deocamdata am intrerupt tratamentul si ma-m dat cu ceai de musetel dar persista!!va rog un sfat urgent

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dupa fiecare aplicare cu retin a, cam la o jumate de ora, deci dupa ce isi face efectul, trebuie sa te dai cu o crema care sa hidrateze bine...iti recomand crema hidratanta de la Avene sau Bioderma, sunt dermato-cosmetice si sunt noncomedogenice...fiica mea a patit odata asa ca tine si neavand la indemana decat banala crema de galbenele, de la plafar, sa dat cu ea de cateva ori pe zi si a doua zi nu se mai vedea decat putin.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu folosesc Retin-a crema...am vreo saptamana...si pot sa spun ca este foarte bun...ma dau in fiecare seara inainte de culcare. Eu am un tenul gras si am puncte negre...cosuri am cateva doar pe frunte, dar de cand folosesc retin, peste vreo 2 zile a inceput sa mi se decojeasca unele parti ale nasului si barbie (unde am punte negre multe), iar pe prospect scrie ca asa trebuie sa se intample...si unde se decojea nasul, pot spune ca punctele negre disparusera ca si cum nu ar fi fost. Si a doua zi cand ma trezesc, ma dau cu o crema hidratanta si nu se mai vede ca se decojeste. Ca sa folositi retin inarmati-va cu rabdare...si merita sincer :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×