Sari la conținut
Forum Roportal
Miss Bitch

Simt ca viata are o mie de fete, nu mai are rost...Ce poti face?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ce poti face cand simti ca nu mai poti, ca nu mai ai forta? Cand simti ca nu mai vrei sa traiesti, chiar daca nu te gandesti sa te sinucizi, cand nu mai ai scapare, cand nimic nu te mai face sa zambesti, cand ai incercat totul si a fost in zadar?

Ce poti face cand nu mai ai motive sa traiesti si singurul lucru pe care il faci este sa iti astepti sfarsitul? :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In toate exista o rezolvare. Depinde doar de tine! .. Ai incredere in tine si gandeste-te ca altii au avut, au, mult mai multe probleme decat tine :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce usor si incurajator vorbesti, Simplu. E o intentie frumoasa totusi.

Heidy, nu esti macar curioasa sa vezi cam cum ar evolua viata ta?

Toti avem probleme, K0ntr0VerSy, iar langa noi nu exista nimeni langa noi. Macar atunci cand putem, o vorba buna sa impartasim. Da, eu unul sunt foarte optimist si am incredere in mine. Am fost foarte jos, dar cu incredere am reusit sa ajung sus. Niciodata nu trebuie sa te pierzi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O sa iti treaca optimismul asta si apoi o sa iti revina din nou.

E usor sa spui: totul e in tine, numai tu te poti ajuta etc etc etc. Foarte adevarat, insa cat de greu!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Traim prea mult pentru sine... nu suntem in stare sa ajutam cu adevarat pe cineva. Cerem la randul nostru ajutor si asteptam k acel ajutor sa vina de undeva, cumva... dar nu vine. Cateva cuvinte scrise pe un forum rasuna fad si se sting cu rapiditate... starea de tristete poate fi cu greu descrisa, si cu mult mai greu inteleasa de ceilalti. Sry dak suna putin deplasat, probabil e vina orei tarzii :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Firea omului nu o poti schimba niciodata. Fiecare dintre noi avem probleme si avem unele pierderi, insa totul revine la normal cu ajutorul timpului.

Este greu sa te ajuti singur, insa nimeni in viata nu o sa faca nimic pentru tine pe gratis. Doar tu esti in putere sa faci ceva pentru tine. Sa pui capat vietii nu este o solutie... Viata inseamna lupta si merita al dracu sa lupti in viata. Asa cum ai spus si tu, merita sa te razbuni pe tot... chiar si pe viata, sa-i demonstrezi ca poti, ca nu esti un las. Eu asa gandesc cand simt ca sunt la capatul puterilor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa pui capat vietii nu este o solutie...

De ce nu? Eu nu sunt de acord cu stereotipiile astea, dar asta o sa discutam pe threadul respectiv.

In rest, este exact ce spun si eu: traiesti pentru curiozitatea de a vedea pana unde duce iluzia asta a vietii. Suicidul iti este la indemana oricand. Deci de ce sa nu astepti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce nu? Eu nu sunt de acord cu stereotipiile astea, dar asta o sa discutam pe threadul respectiv.

In rest, este exact ce spun si eu: traiesti pentru curiozitatea de a vedea pana unde duce iluzia asta a vietii. Suicidul iti este la indemana oricand. Deci de ce sa nu astepti?

 

Asta e una din ideile care ma tin in viata...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×