Sari la conținut
Forum Roportal
Girly

Tratament naturist pentru anemie

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna, as vrea sa stiu daca a incercat cineva (asta in prmiul rand) sau daca stie, vreun tratament naturist pt anemie prin deficit de fier. Din cate stiu, preparatele sintetice care se gasesc in farmacii sunt destul de eficiente, insa luate pe o perioada indelungata se pot depozita in ficat si pot da complicatii mult mai mari decat o anemie, cum ar fi ciroza. Din cauza asta, as vrea sa incerc un tratament pe baza de plante (exclusiv) , ceaiuri, poen , miere, etc. Momentan urmez un tratament cu spirulina, as vrea sa stiu daca a incercat careva. V-as fi recunoscatoare, pt ca nu mai suport simptomele acesteia. Dureri de cap, slabiciune , oboseala, tensiune oscilanta, plus ca e dureros faptul ca nu pot face sport din cauza furnicaturilor si amortelilor membrelor. Aceasta anemie se suprapune cu o lipsa severa de calciu. Multumesc :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara!

Stiu tratamentul adecvat pentru anemie,fara efecte secundare si cu absorbtie de fier 100%.Se numeste "IRON PLUS" si este fier chelatizat cu vit C (pt absorbtie ).Sunteti absolut sigur ca aveti anemie? Stiti ca anemia poate avea un motiv simplu chiar banal? Acesta fiind parazitii intestinali.Impotriva parazitilor intestinali exista un produs foarte bun care elimina parazitii oriunde s-ar afla ei si nu are efect secundar de loc.Ar fi bine daca am cunoaste cauza anemie.

Sa ne auzim de bine

Eva :luck:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna, as vrea sa stiu daca a incercat cineva (asta in prmiul rand) sau daca stie, vreun tratament naturist pt anemie prin deficit de fier. Din cate stiu, preparatele sintetice care se gasesc in farmacii sunt destul de eficiente, insa luate pe o perioada indelungata se pot depozita in ficat si pot da complicatii mult mai mari decat o anemie, cum ar fi ciroza. Din cauza asta, as vrea sa incerc un tratament pe baza de plante (exclusiv) , ceaiuri, poen , miere, etc. Momentan urmez un tratament cu spirulina, as vrea sa stiu daca a incercat careva. V-as fi recunoscatoare, pt ca nu mai suport simptomele acesteia. Dureri de cap, slabiciune , oboseala, tensiune oscilanta, plus ca e dureros faptul ca nu pot face sport din cauza furnicaturilor si amortelilor membrelor. Aceasta anemie se suprapune cu o lipsa severa de calciu. Multumesc ;)

Tot ce e verde :salate etc.

Apoi URZICA e foarte buna la anemnie , ceaiuri de urzica etc. PATRUNJELUL :se poate face si din el ceai...sau mancat asa , ca salata cu ulei, sare, lamaie.

Niste cure de argila ar mai merge, Astea se pot manca asa, dar initial se poate pune in apa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

un tratament care da rezultate f bune si care l-am verificat: Ou crud, amestecat cu miere de albine si o lingura pana la un pahar de vin rosu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tot ce e verde :salate etc.

Apoi URZICA e foarte buna la anemnie , ceaiuri de urzica etc. PATRUNJELUL :se poate face si din el ceai...sau mancat asa , ca salata cu ulei, sare, lamaie.

Niste cure de argila ar mai merge, Astea se pot manca asa, dar initial se poate pune in apa

 

 

Sub ce forma se maninca argila??? siin combinatie cu ce!!!

Cata creativitate si imaginatie!

Merge de minune cu niste oua crude si miere pe un platou de urzici, stropit cu vin rosu!!!

 

 

Te rog lamureste-ma cu argila, oua crud cu miere si vin rosu nu fac parte din meniul meu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna, as vrea sa stiu daca a incercat cineva (asta in prmiul rand) sau daca stie, vreun tratament naturist pt anemie prin deficit de fier. Din cate stiu, preparatele sintetice care se gasesc in farmacii sunt destul de eficiente, insa luate pe o perioada indelungata se pot depozita in ficat si pot da complicatii mult mai mari decat o anemie, cum ar fi ciroza. Din cauza asta, as vrea sa incerc un tratament pe baza de plante (exclusiv) , ceaiuri, poen , miere, etc. Momentan urmez un tratament cu spirulina, as vrea sa stiu daca a incercat careva. V-as fi recunoscatoare, pt ca nu mai suport simptomele acesteia. Dureri de cap, slabiciune , oboseala, tensiune oscilanta, plus ca e dureros faptul ca nu pot face sport din cauza furnicaturilor si amortelilor membrelor. Aceasta anemie se suprapune cu o lipsa severa de calciu. Multumesc :flowers:

 

In mod sigur e anemie?Adica dovedita cu analize de laborator?Poate ar trebui si niste analize complementare,la recomandarea medicului.

In acest caz ,cred ca nu trebuie sa te temi de preparatele uzuale,folosite in tratamentul anemiei,se pot folosi in cure,cu repetarea analizelor,ca sa monitorizezi tratamentul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×