Sari la conținut
Forum Roportal
rimpoce

Daca Constantin cel Mare adopta Arianismul?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu ....dintr-o turma ? ... asta e greu de crezut ...eu sunt un lup singuratic dintr-o "haita" ...ai observat ghilimelele?

 

Turma ... chiar si cu ghilimele ...simbolizeaza o turma ...fara ghilimele!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

bine haita , cireada ce vrei tu, ai inteles tu ce am vrut sa zic (sper? la cat de "orijinal" si "ironic" esti.., oare? ) :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am inteles ...dar mai astept ...caci nu mi-ai demonstrat cu argumente reale cum a murit Arie?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

bine, daca imi aduci argumente "reale" despre cum a murit starbunicul tau, mai vorbesc cu tine, daca nu mucles, cele 3 pe care le-am postat sunt destul de bune, poate intrebi si un teolog ..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Aceasta "inconstanta" de care spui e specifica oricarui lider politic de cand e lumea.Sinodul de la Niceea, in Asia Mica (mai-iunie 325) convocat de imparatul Constantin cel Mare (274-337) in biserica palatului sau, la care iau parte <<318 parinti>>

 

La conciliul de la Niceea din 325 au participat intre 25-318 episcopi. Documentele istorice care fac referire la aceasta"sfanta" adunare nu cad de acord asupra numarului de participanti.

Poate ne explici tu de ce Pastele se calculeaza functie de calendarul lunar si echinox, daca astrologia este malefica in ochii biserici?

Calculu zilei pascale stimate habarnist Costica, se calculeaza ca fiind prima duminica de dupa prima luna noua ce urmeaza echinoxiului de primavara. Fara a lua in calcul calendarul derivat din VT.

Stabilit arbitrar tot la fenomenalul Conciliu de la Niceea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Copil, astrologia se ocupa cu altceva decat cu chestiile firesti cum ar fi ziua, noaptea, fazele lunii , etc., astea sunt niste chestii "administrative" pentru calendar nici decum sa-mi ghidez viata or sa cred in influentele "malefice" ale astrilor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cptylash ... astrologia sta chiar la baza religiei tale ...fara ca macar sa banuiesti asta !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Copil, astrologia se ocupa cu altceva decat cu chestiile firesti cum ar fi ziua, noaptea, fazele lunii , etc., astea sunt niste chestii "administrative" pentru calendar nici decum sa-mi ghidez viata or sa cred in influentele "malefice" ale astrilor.

 

 

Copilash dragalas,

 

Infantilismul tau si lipsa ta de informatie, coordonate cu senzatia de proprietar al adevarului, sunt debordante.

Ca sa folosesc recomandarea ta perpetua "poate consulti un teolog ca sa afli cum se calculeaza pastele si de ce se calculeaza asa cum se calculeaza". Ca sa nu mai vorbim despre celelalte sarbatori majore ale crestinismului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ca sa folosesc recomandarea ta perpetua "poate consulti un teolog ca sa afli cum se calculeaza pastele si de ce se calculeaza asa cum se calculeaza". Ca sa nu mai vorbim despre celelalte sarbatori majore ale crestinismului.

 

n-am scris nicaieri asa ceva, dar daca tie iti place sa postezi aiurea ..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
n-am scris nicaieri asa ceva, dar daca tie iti place sa postezi aiurea ..

 

 

"Poate consulti un teolog" este recomandarea ta favorita, eu doar te-am parafrazat.

Se pare ca am pretentii prea mari de intelegere din partea ta. Din nefericire, mai jos de atata, nu pot cobora stacheta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×