Sari la conținut
Forum Roportal
gurzau

In asteptarea mortii -de Adrian Gurzau

Postări Recomandate

Mie unuia, personal si omeneste vorbind, mi-e foarte greu sa inteleg disperarea cu care se agata de putere si de prim-planul vietii politice unii dintre cei care si-au lasat amprenta asupra Romaniei. Poate reuseste cineva sa-mi explice si mie, de pilda, cazul Ion Iliescu. A fost demnitar toata viata lui, de cind a iesit din scutece. A fost ministru comunist, nomenclaturist, prim-secretar, presedintele Romaniei timp de 3 mandate, presedinte de partid

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici Iliescu, nici Voiculescu, nu fac asta pentru a obţine ceva palpabil, ci pentru părerea pe care o au despre sine, că voinţa lor e totul, iar celalţi trebuie să ţină seama de ea. Ion Diaconescu are cam aceeaşi problemă, asta a visat toată viaţa lui, să ajungă el lider de partid şi să schimbe el prim-miniştri c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E simplu. Ei cred ca au pus mana pe putere, dar de fapt puterea ii conduce pe ei. Vrei sa vezi caracterul adevarat al unui om ? Atunci dai putere sau un post de conducere. Nu o sa renunte la ea decat in groapa si nici atunci sigur....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai nume de sălajan Gurzău.

Ce nu pricepi ?! De ce stă ăla in parlament sau face averi ?

Da` tu de ce stai pe forum

Sau io

Sau pană una alta, de ce n-am mancat de 12. Că n-am vrut.

Fac ce-mi place.

La fel şi tu.

La fel şi ei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ai nume de sălajan Gurzău.

Ce nu pricepi ?! De ce stă ăla in parlament sau face averi ?

 

ar trebui sa stie domnul Adrian de ce sta ala in parlament...doar a stat si el o perioada... :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×