Sari la conținut
Forum Roportal
Stranic

The Vitruvian Man

Postări Recomandate

bioterapeut pragmatic? :hi:

ai spus tot..... :pokey:

multa iubire

 

Bioterapeutul si pragmaticul sunt nu pot avea loc in aceiasi persoana?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bioterapeutul si pragmaticul sunt nu pot avea loc in aceiasi persoana?

nop :hi:

multa iubire

 

ps ori unul il cuprinde pe altul :pokey: :lol: si "date" eronate :)

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nop :pokey:

multa iubire

 

ps ori unul il cuprinde pe altul :lol: :) si "date" eronate :ro:

multa iubire

 

 

 

ne-ai i9nebunit pe toti cu atat de mult finaluri....multa iubire....multa iubire.......o zici de parca ar fi cea mai buna exprimare atunci cand tu ii contrazici pe toti si toate......iubirea nu contrazice si accepta si permite.....k?

 

....si daca stau bine si ma gandesc topicul asta era legat de primele 3-4 posturi in care s-au dezbatut idei foarte interesante.....si din perspectiva mea adevarate prin logica lor....

 

de ci sa ne intoarcem la inceput si sa lasam ego-urile sa doarma.....ce ziceti? :hi:

 

vroiam sa zic nu contrazice ci accepta si permite....Iubirea

 

post-101334-1181742989_thumb.jpg

 

 

 

......pe langa asta.....putem clar intelege ca Mer-Ka-Bah sau Vehicolul de Lumina ce inconjoara Proportiile Omului Perfect....este si ea "blocata" de influenta Lunii.....

....cine cunoaste acest vehicol...Mer-Ka-Bah.....stie ca axul sau central este chiar Tubul Pranic in care se afla toate chakrele.....tub Pranic ce reprezinta suportul Fiintei Umane.....

....Oarecum curgerea Pranei pe teava este la fel de blocata de Luna prin influenta sa asupra Grilei Planetare , iar una dintre componentele grilei planetare este Mer-Ka-Bah Planetara.....care reprezinta unirea sau coeziunea tuturor Mer-Ka-Bah-elor individuale.....

.....Deci putem trage concluzia ca aceasta Unitate pe care Umanitatea ar tebui sa o experimenteze si exprime......este blocate de Influenta Lunii .... rezultand prea bine cunoascuta formula de control......"DIVIDE ET IMPERA!".....Divide si Cucereste!.....ce este lozinca tuturor Lojilor masonice ce doresc controlul Global.....!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
infinitus,

pentru tine am o singura intrebare... spune ce e "infinitatea"?

multa iubire

 

ps multa filozofie :pokey:

multa iubire

 

Daca va rog sa discutati pe PM sau in alt topic despre infinitate va suparati?? Sper ca nu. :hi:

 

De abia ce am revenit on-topic.

 

O legatura care reiese din schite este cea intre luna-pamant si piramida lui Keops nu a fost abordata pana acum. Cum se integreaza piramida in discutia despre rolul de blocaj al lunii. Acum mi-a picat fisa ca am mai auzit vorbindu-se de un blocaj energetic asupra Terrei. Si acest blocaj este motivul pentru care nu am reusit sa descoperim in mod oficial existenta altor forme de viata in Univers. Hmmm... ceva informatii despre asta are cineva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca va rog sa discutati pe PM sau in alt topic despre infinitate va suparati?? Sper ca nu. :hi:

 

De abia ce am revenit on-topic.

 

O legatura care reiese din schite este cea intre luna-pamant si piramida lui Keops nu a fost abordata pana acum. Cum se integreaza piramida in discutia despre rolul de blocaj al lunii. Acum mi-a picat fisa ca am mai auzit vorbindu-se de un blocaj energetic asupra Terrei. Si acest blocaj este motivul pentru care nu am reusit sa descoperim in mod oficial existenta altor forme de viata in Univers. Hmmm... ceva informatii despre asta are cineva?

universul se apara de "invazii " egoiste pentru teste :pokey:

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Infinitatea este ceva ce un concept sau idee niciodata nu ar putea sa o defineasca....pentru ca orice concept sau ideee are un Inceput si Sfarsit.......asemenea lui DAO/TAO din cultura chineza si nu numai....

 

La fel si cu Iubirea.....sa tot vorbesti de ceva ce nu poate fi definit....si sa mai si abuzezi de o definire aiurea....este cam absurd....dar .... ce sa zic....fiecare cu ale lui.....

 

Dar daca vrei o descriere mai stiintifica a Infinitului......atunci sa o dam pe stiinta FRACTALITATII.....ce exprima ideea unei Unitati ce se re-exprima la Infinit.....creand tot timpul Patternul de Baza ce reprezinta suportul patternurilor diverse....in care orice pattern divers este in esenta unul si acelasi....

 

 

Because they appear similar at all levels of magnification, fractals are often considered to be infinitely complex (in informal terms). Natural objects that approximate fractals to a degree include clouds, mountain ranges, lightning bolts, coastlines, and snow flakes.

 

 

post-101334-1181744713_thumb.jpg

 

 

 

 

 

Pe langa asta Infinitului iar putea fi atribui si Conceptul de TORUS.....ce reprezinta axul in care toate patternurile se exprima si se imprima.......sau Conceptul de Spirala Fibonacci.....ce reprezinta infitul tradus in proportii geometrice.....sau Spirala de Aur sau ascendentul Spiralei Fibonnaci ( care totusi are un inceput.....in ceea ce nu are inceput ).....

 

 

etc...

 

 

Oricum ai face.....Infitul ramane inexprimabil decat prin prisma finitului.......

 

 

 

 

pacat ca nu stiu sa atasez un filmulet fractal......dar asta e linkul.......

 

....si daca ai observat.......nick-ul meu este INFINIT - US ......adica noi in infinit.......

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Infinitatea este ceva ce un concept sau idee niciodata nu ar putea sa o defineasca....pentru ca orice concept sau ideee are un Inceput si Sfarsit.......asemenea lui DAO/TAO din cultura chineza si nu numai....

 

La fel si cu Iubirea.....sa tot vorbesti de ceva ce nu poate fi definit....si sa mai si abuzezi de o definire aiurea....este cam absurd....dar .... ce sa zic....fiecare cu ale lui.....

 

Dar daca vrei o descriere mai stiintifica a Infinitului......atunci sa o dam pe stiinta FRACTALITATII.....ce exprima ideea unei Unitati ce se re-exprima la Infinit.....creand tot timpul Patternul de Baza ce reprezinta suportul patternurilor diverse....in care orice pattern divers este in esenta unul si acelasi....

Because they appear similar at all levels of magnification, fractals are often considered to be infinitely complex (in informal terms). Natural objects that approximate fractals to a degree include clouds, mountain ranges, lightning bolts, coastlines, and snow flakes.

post-101334-1181744713_thumb.jpg

 

 

Pe langa asta Infinitului iar putea fi atribui si Conceptul de TORUS.....ce reprezinta axul in care toate patternurile se exprima si se imprima.......sau Conceptul de Spirala Fibonacci.....ce reprezinta infitul tradus in proportii geometrice.....sau Spirala de Aur sau ascendentul Spiralei Fibonnaci ( care totusi are un inceput.....in ceea ce nu are inceput ).....

etc...

Oricum ai face.....Infitul ramane inexprimabil decat prin prisma finitului.......

din moment ce ai dat ideea de "unitate" ce se re-exprima la infinit e clar ca e finit..... are un inceput.... :hi:

dar mai incearca :pokey: - iar iubirea simte-o si apoi vei vedea :lol:

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

..........listnere........esti EGO-MANIAC.....sau doar clown......???

 

 

multa ura

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×