Sari la conținut
Forum Roportal
Stranic

The Vitruvian Man

Postări Recomandate

pai asta spune pragmatismului celei de sus :hi:

multa iubire

 

 

chiar crede cineva ca am studiat atat ca sa nu stiu la cema refer....Meditatia merkaba se face pe baza iubirii pentru tot ceea ce e!!! Fara a simti asta nici macar nu iti iese....

Dar eu m-am referit la altceva si poate nu m-am facut inteleasa destul de bine....Nu poti sa te bazezi doar pe asta.............................

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

subarah inseamna pe toata lumea sa studieze si sa fac ceva concret

 

eu stiu ca cea mai buna metoda sa anihilezi raul este sa caut icauza care l-a provocat si s-o umpli de bine ... ce anume cauzat poluarea si bla bla manipularea? niste orgolii ale unor oameni care n-au iubit pe ceilalti oameni si au zis ca hai sa ii cucerim si sa-i manipulam... deci indiferent de manifestarile "bolii globale" cauza primordiala e lipsa de iubire

 

e buna metoda lui subarah, e foarte buna, da rezultate ...insa nu e de ajuns ca sa fie eficienta de-antregul, nu asigura protectie 100%

 

stiu asta prin mine insami...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Va rog din suflet inceptati cu :hi: !!!

 

Doamne ce inclinatie spre a da peste bot celuilalt cu orice ocazie. Parca asta ar fi scopul, cine puncteaza mai mult! :pokey: :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
chiar crede cineva ca am studiat atat ca sa nu stiu la cema refer....Meditatia merkaba se face pe baza iubirii pentru tot ceea ce e!!! Fara a simti asta nici macar nu iti iese....

Dar eu m-am referit la altceva si poate nu m-am facut inteleasa destul de bine....Nu poti sa te bazezi doar pe asta.............................

inseamna ca "meditatia" merkaba nu te invata bine ...deci e nula :hi:

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
http://imageevent.com/firesat/strangedaysstrangeskies

fereste-te de asta prin iubire si vezi ce iese.

Pai daca este asa groasa treaba atunci....

Sa sti ca si eu am avut probleme de genul asta pana m-am hotarat sa fac ceva. stai sa caut meditatia si ti-o postez!!! o sa te ajute mult indiferent de ce zice the listener!!! Eu am incercat-o cand am avut probleme cu atacurile de panica si a functionat bine!!! deci are efect...

 

ia sa vaz :ro: multam

 

Va rog din suflet inceptati cu :hi: !!!

 

Doamne ce inclinatie spre a da peste bot celuilalt cu orice ocazie. Parca asta ar fi scopul, cine puncteaza mai mult! :pokey: :lol:

 

taci bre ca e o discutie constructiva :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
subarah inseamna pe toata lumea sa studieze si sa fac ceva concret

 

eu stiu ca cea mai buna metoda sa anihilezi raul este sa caut icauza care l-a provocat si s-o umpli de bine ... ce anume cauzat poluarea si bla bla manipularea? niste orgolii ale unor oameni care n-au iubit pe ceilalti oameni si au zis ca hai sa ii cucerim si sa-i manipulam... deci indiferent de manifestarile "bolii globale" cauza primordiala e lipsa de iubire

 

e buna metoda lui subarah, e foarte buna, da rezultate ...insa nu e de ajuns ca sa fie eficienta de-antregul, nu asigura protectie 100%

 

stiu asta prin mine insami...

 

 

Da dar aici e vorba de mai nmult decat niste nefericiti care fac rau din cauza ca sunt nefericiti....Si cauza nu o prea putem rezolva pentru ca aici este vorba de constiinte ce nu apartin planetei Pamant si cu care nu ne putem juca. Ei au tehnologie si o folosesc impotriva noastra. Aici intervine intr-adevar lipsa de iubire pentru ca daca am fii uniti ca si rasa nu s-ar intampla asa ceva....Dar din pacate nu putem converti pe toata lumea la lumina si astfel trebuie sa facem ceva in primul rand pentru noi si pentru cei dragi...

Oamenii nu sunt niste fiinte atat de impotente pprecum ne este dat sa credem. Adn-ul nostru este bulversat si nu ne putem manifesta la nivele optime. Aici trebuie sa actionam!!!

 

inseamna ca "meditatia" merkaba nu te invata bine ...deci e nula :hi:

multa iubire

habar nu ai despre ce este vorba dar nu-i nimic, da din gura ca stii cum e...fiecare face ce stie mai bine!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da dar aici e vorba de mai nmult decat niste nefericiti care fac rau din cauza ca sunt nefericiti....Si cauza nu o prea putem rezolva pentru ca aici este vorba de constiinte ce nu apartin planetei Pamant si cu care nu ne putem juca. Ei au tehnologie si o folosesc impotriva noastra. Aici intervine intr-adevar lipsa de iubire pentru ca daca am fii uniti ca si rasa nu s-ar intampla asa ceva....Dar din pacate nu putem converti pe toata lumea la lumina si astfel trebuie sa facem ceva in primul rand pentru noi si pentru cei dragi...

Oamenii nu sunt niste fiinte atat de impotente pprecum ne este dat sa credem. Adn-ul nostru este bulversat si nu ne putem manifesta la nivele optime. Aici trebuie sa actionam!!!

acum o dam in ozn-uri.... :hi: pina acum era vorba de oameni contra oameni (acum ai schimbat placa) :pokey: sa facem ceva "pentru noi si cei dragi" iar pe restul la "reciclare"? :lol: - asta ti se trage de la meditatia merkaba ? :) pot spune ca "iubirea " e slaba din moment ce dezvolta "ratiunea" - exact ce am spus inainte ....."orgoliu"

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Va rog din suflet inceptati cu :hi: !!!

 

Doamne ce inclinatie spre a da peste bot celuilalt cu orice ocazie. Parca asta ar fi scopul, cine puncteaza mai mult! :pokey: :lol:

 

Eu aici incerc sa-i explic lui ela ce sa faca pentru a-si imbuntati calitatea vietii asa cum am facut eu... Si ma gandesc ca daca a functionat la mine poate functioneaza si la altii!!! Insa sunt persoane carora le place la maxim sa vorbeasca mult, prost si fara rost... eu am dat ponturi, si dupa cum am zis mai bine va rezumati la a citi postul si nu la a ma judeca pe mine ca nu am facut-o cu cine stie ce rea intentie...

apropos, ai primit mesajul? Ne intalnim azi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu aici incerc sa-i explic lui ela ce sa faca pentru a-si imbuntati calitatea vietii asa cum am facut eu... Si ma gandesc ca daca a functionat la mine poate functioneaza si la altii!!! Insa sunt persoane carora le place la maxim sa vorbeasca mult, prost si fara rost... eu am dat ponturi, si dupa cum am zis mai bine va rezumati la a citi postul si nu la a ma judeca pe mine ca nu am facut-o cu cine stie ce rea intentie...

apropos, ai primit mesajul? Ne intalnim azi?

numai cind o sa iubesti cu adevarat :hi: ..... atunci poate ma razgandesc sa te intilnesc .... :pokey: pina atunci te las sa iti "consumi " ratiunea :lol:

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu aici incerc sa-i explic lui ela ce sa faca pentru a-si imbuntati calitatea vietii asa cum am facut eu... Si ma gandesc ca daca a functionat la mine poate functioneaza si la altii!!!

 

concret, tu ce ai facut: ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×