Sari la conținut
Forum Roportal
Stranic

The Vitruvian Man

Postări Recomandate

Mda, Da Vinci a fost un om complex, a observat mult, a studiat si ca atare a creat ceva care oglindeste acest fapt.

Proportiile exista in realitate, se poate vedea si cu ochiul liber ca natura nu e haotica... NIMIC NU E LA VOIA INTAMPLARII!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inca un lucru legat de proportiile omului.......daca stai si analizezi geometria omului din reprezentarea Da Vinci.....iti dai seama ca deasupra Chakrei Sahasrara se afla Influenta Lunii......si vrem nu vrem Luna este un "obiect" negativ si artificial adus pe orbita Pamantului acum ceva vrem pentru a se comporta ca si centru de supraveghere a raselor de pe Pamant in special umanitatea si pentru a influenta sau intermedia legatura cu chakrele superioare , chakre ce integreaza aspecte mullllttt mai complexe si puternice ale sufletului incarnat.

 

 

Gurdjieff ..... zicea....si nu zicea degeaba......ca..."Ultimul obstacol in calea adevaratei iluminari este influenta nefasta a Lunii!!!"

 

Astrologii si ale lor cunostinte incomplete legate de influentele "stelelor" si planetelor......habar nu au ca Luna este un astru mort a carei singura influenta este cea controlataprin mijloacce tehnologice......si cei care controleaza nu sunt tocmai ingeri.....if you catch my drift!....:focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Inca un lucru legat de proportiile omului.......daca stai si analizezi geometria omului din reprezentarea Da Vinci.....iti dai seama ca deasupra Chakrei Sahasrara se afla Influenta Lunii......si vrem nu vrem Luna este un "obiect" negativ si artificial adus pe orbita Pamantului acum ceva vrem pentru a se comporta ca si centru de supraveghere a raselor de pe Pamant in special umanitatea si pentru a influenta sau intermedia legatura cu chakrele superioare , chakre ce integreaza aspecte mullllttt mai complexe si puternice ale sufletului incarnat.

Gurdjieff ..... zicea....si nu zicea degeaba......ca..."Ultimul obstacol in calea adevaratei iluminari este influenta nefasta a Lunii!!!"

 

Astrologii si ale lor cunostinte incomplete legate de influentele "stelelor" si planetelor......habar nu au ca Luna este un astru mort a carei singura influenta este cea controlataprin mijloacce tehnologice......si cei care controleaza nu sunt tocmai ingeri.....if you catch my drift!....;)

Interesanta teorie!!! :think:

 

Unde pot gasi mai multe informatii in legatura cu teoria asta???

 

Mi s-a parut intradevar extrem de ciudat cum proportia dintre Terra si Luna poate fi reflectata atat de exact de proportiile corpului omenesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai de ce crezi ca luna are exact proportia asta......ea a fost creata special pentru a influenta iesirea prin Sahasrara a constientului-subconstientului rasei umane catre Centrul Universal ( unii ii zic Dumnezeu-Tatal ) ..... si daca esti atent acelasi aranjament se afla si la picioarele Omului Perfect.....deci din nou.....Luna blocheaza si iesirea prin Muladhara si de acolo genunhi picioare , catre Vid/Eternitate ( altii ii zic Dumnezeu-Mama ).

 

Informatia asta am culkeso din mai multe parti....adik de la Drunvalo Melchizedek cea cu proportiile si geometria sacra , apoi de la Gurdjief cea cu iluminarea si obstacolul Luna .... si creatia artificiala a reptilienilor de la Steward Swerdlow si altii....

 

 

A.....si inca o chestie la fel de interesanta.....se pare ca piramidele au fost create ca si intermediar in ascensiunea Kundalini de la Muladhara la Sahasrara......si stiu sigur ca exista 7 zone cu piramide de-a lungul Nilului ce reprezinta cele 7 chakre.....

 

 

Chakra 7 / SAHASRARA = HELIOPOLIS sau orasul Soarelui

Chakra 6 / AJNA = platoul GHIZA

Chakra 5 / VISHUDA = SAKARA

Chakra 4 / ANAHATA = Akhenaton ( TEL EL AMaRK )

Chakra 3 / MANIPURA = TERNAK ( Templul lui AMUN RA )

Chakra 2 / SWADHISTANA = COMOMBO

Chakra 1/ MULADHARA = ASUAN

 

 

post-100371-1181689769_thumb.jpg

 

 

 

 

post-100371-1181689861_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Inca un lucru legat de proportiile omului.......daca stai si analizezi geometria omului din reprezentarea Da Vinci.....iti dai seama ca deasupra Chakrei Sahasrara se afla Influenta Lunii......si vrem nu vrem Luna este un "obiect" negativ si artificial adus pe orbita Pamantului acum ceva vrem pentru a se comporta ca si centru de supraveghere a raselor de pe Pamant in special umanitatea si pentru a influenta sau intermedia legatura cu chakrele superioare , chakre ce integreaza aspecte mullllttt mai complexe si puternice ale sufletului incarnat.

 

ok, de acord cu asta...maestrul meu de tai chi ne-a povesti ca luna este doar energie yin...

 

daca luna e centru nebenefic pentru evolutia si viata omului atunci trebe sa indepartam influienta dumneaei din viata noastra...pai cum?...

 

pai hai sa ne gandim ce ne transmite luna: melancolie, tristele, umbra, noapte

 

... ce-a fi daca am elimina pur si simplu, neconditionat, starile astea si in loc sa ne impunem stari de contemplare pozitiva, activitate, veselie, lumina ... ce-ar mai face reptilienii atunci ? :think:

 

apropos, ati auzit de ceva evenimente in septembrie?;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ok, de acord cu asta...maestrul meu de tai chi ne-a povesti ca luna este doar energie yin...

 

daca luna e centru nebenefic pentru evolutia si viata omului atunci trebe sa indepartam influienta dumneaei din viata noastra...pai cum?...

 

pai hai sa ne gandim ce ne transmite luna: melancolie, tristele, umbra, noapte

 

... ce-a fi daca am elimina pur si simplu, neconditionat, starile astea si in loc sa ne impunem stari de contemplare pozitiva, activitate, veselie, lumina ... ce-ar mai face reptilienii atunci ? :think:

 

apropos, ati auzit de ceva evenimente in septembrie?:friends:

 

Practic si la obiect.

 

Detalii te rog... care septembrie (fiecare an are cate unul ;) ) si ce evenimente?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Practic si la obiect.

 

Detalii te rog... care septembrie (fiecare an are cate unul :think: ) si ce evenimente?

 

 

Este normal sa ne asteptam la niste schimbari majore in grila planetara, avand in vedere ca Terra va trece de la o vibratie de 7-8 Hz la un a de 15 Hz. Sta implica mai multe schimbari drastice deci.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai anul asta pe 15 septembrie incepe scoala :think: ... nu stiu nimic si nici nu mai vreau sa stiu...iertare , a fost o greseal fraza aia

 

no, mai bine ziceti de luna... ce ne facem, cu ea?

 

Este normal sa ne asteptam la niste schimbari majore in grila planetara, avand in vedere ca Terra va trece de la o vibratie de 7-8 Hz la un a de 15 Hz. Sta implica mai multe schimbari drastice deci.....

 

drastice fiind... ce gen?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×