Sari la conținut
Forum Roportal
ellla

magnetismul uman

Postări Recomandate

Informatie incompleta referitoare la stabilirea obiectivelor. The Secret spune esentialul in stabilirea de obiective: ai nevoie sa stii ce vrei si sa te focalizezi pe acel lucru. Vizualizarea este foarte utila, implicarea emotionala este cheia. Creatorii The Secret au facut o treaba exceptionala in descrierea clara si simpla a acestor concepte. In NLP exista si alte elemente foarte importante cand iti stabilesti un obiectiv: sa te asiguri ca este ecologic, ca ai resursele necesare, ca esti aliniat cu acel obiectiv ca si nivele neurologice. Toate aceste verificari suplimentare te motiveaza puternic si te asigura ca pui scara pe zidul care trebuie.

Cum sa-ti controlezi gandurile inconstiente. The Secret spune ca tot ceea ce atragem in viata este rezultatul gandurilor noastre. Atragem lucruri bune sau rele, in functie de gandurile pe care le avem zi de zi, in mod consecvent. Trainerii si speakerii invitati in film vorbesc si despre gandurile inconstiente

Editat de ironic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da e interesant am facut experienta cand aveam 3 ani am bagat un cui in priza :o: cand m-am trezit eram negru la ochi gen fester adams de atunci ma curentez mereu cand ating clanta cu interiorul mainii :lol2: :P

 

 

 

eu ma mai curezntez cateodata cand ating diferite obiecte metalice sau chiar si oameni :doh: :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Faptul ca ELLA deschide in aceeasi zi doua teme f.interesante(Dragostea cu moldovence si Magnetismul uman)demonstreaza inca o data complexitatea si profunzimea spiritului feminin si in special al moldovencelor,ca dulci mai sunt!

Incercand sa fac o legatura intre prima si a doua tema am dat in balbaiala.

Daca la Dragostea cu moldovence sunt expert dar nu pot povesti nimic fiindca de la inceput mi-am impus o lege ca nimeni sa nu stie nimic de la mine despre relatiile mele intime-si nu stie,in schimb Magnetismul uman este una din preocuparile mele particulare, sa-i zicem hobby.

Cat de adevarata este aceasta manifestare a fiintei umane,cat de puternica este si cat poate influienta ea soarta individului si a celor din jur,nimeni nu poate da un raspuns valabil 100%.

Unde este limita intre adevar si sarlatanie este greu de stabilit.

Pace voua si sa uitam de gluma cu priza!

 

eu ma mai curezntez cateodata cand ating diferite obiecte metalice sau chiar si oameni :doh: :lol2:

Te incarci cu energie electrostatica de la imbracamintea de plastic.Alta branza in alta traista!

 

e simplu....e curent continuu ...... si distruge corpul.(nu te sfatuiesc sa faci testul cu priza) :o: .... ...corpul are in celula reactii chimice cu eliberare de energie(electricitate ) ( mitocondria- componenta a celului , neuronul - impuls nervos.- camp magnetic ..)- hrana ajuta

1. - campul magnetic stimuleaza sau impiedica eliberarea neuromediatorilor, adica a substantelor care transmit impulsul nervos. Acesta determina stapinirea sistemului nervos;si aici intervin gandurile care ajuta.....( e tot impuls nervos) :P

2. - campul magnetic actioneaza asupra sistemului nervos neurovegetativ..etc..... - stiinta

"tensiunea" din aer ce iti spune? sau atmosfera "incarcata" dintre 2 persoane apropiate ? etc...... :P

multa iubire

O corectie,dac-mi permiti,la priza avem curent alternativ;cel putin de Romania sunt sigur!

Pace tie!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pruncul,

curent "continuu" in corp..... nu la priza.... :focus:

s-au facut experimente de transmitere "a virusilor" prin camp electromagnetic si s-a reusit......

testul energiei din apa..... (modificarea structuri apei datorita gindurilor..... etc)- nu uita ca suntem un procent mare de apa.... :P

se stie ca fiecare obiect are o anumita "vibratie" la care poate fi dezintegrat..

etc......

multa iubire

 

gandul e si el unda elec

 

gandul e si el unda electro- magnetica :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da stim fiecare cuvant are vibratia lui ca si gandul.

asa se vibreaza apa de boboteaza si se transforma in agheazma

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce? Peste 90% din gandurile noastre sunt inconstiente. Nu stim ca gandim ceea ce gandim. Toate aceste ganduri inconstiente ne pot pune bete in roate. In The Secret nu se spune practic nimic despre controlul gandurilor inconstiente. Pentru acest lucru este nevoie de un control foarte, foarte bun asupra dialogului interior. Cum controlezi dialogul interior si gandurile inconstiente? Raspunsul, intr-un episod urmator.

 

 

Concluzie?Vizionati The secret.:)

 

am o banuiala ca gandurile inconstiente se nasc din atitudinea noastra fata de ... tot

 

m? :focus:

 

:P ... multumesc de aprecieri, Pruncule :P , e meritul Creatorului insa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de ce? mie mi se pare interesanta idea cand bagi un cui in priza devii magnetic . poate asa fac tipii aia care lipesc farfurii pe ei

 

 

farfurii ? :blink: eu credeam ca linguri metalice ..:P

 

magnetismul oare e acelasi lucru cu ....charmul ? :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E... Daca are magnetism te "lipesti" automat de el/ea... :doh: Chestia e sa nu aiba privirea magnetica sa nu te trezesti cioc in cioc. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
farfurii ? :doh: eu credeam ca linguri metalice ..;)

 

magnetismul oare e acelasi lucru cu ....charmul ? :cheer:

Sa -i spunem doamnei adevarul:Exista barbati care au un ,,magnetism'' asa de puternic ca-ti atrag hainele de pe tine cu lenjerie cu tot;vai,vai,vai! :o:

Observatie: Din pacate la femei nu s-a manifestat inca aceasta anomalie magnetica! :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×