Sari la conținut
Forum Roportal
ellla

magnetismul uman

Postări Recomandate

the listener ... te rog dezvolta, nu stiu nimic despre si vreau sa aflu :yes: :bye:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai in primul rand sa vedem un pic cele doua notiuni electricitatea si magnetism apoi combinatia lor....

electricitatea- ex baterie stim ca are o incarcatura negativa si una pozitiva- incarcatura pozitiva si negativa se atrag ...negativa negativa se respind( negativ si pozitiv nu are nici o legatura cu rau si bun- :bye: )

magnetismul..... magnet 2 poli n si s ac poli se respind..... poli diferiti se atrag..... :yes:

electromagnetism- 1. un magnet in miscare produce un camp electric....

2. un obiect strabatut de curent electric produce camp magnetic.......

ambele au campuri - campul electric (pentru electricitate)

- campul magnetic (pentru magnetism)

corpul are si el aceste lucruri..... :lol:

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca ai inteles bine!

Repet ca sa-mi ramana in memorie(chestia cu repetitia,mama si invatatura):

Trebuie sa ai trairi dupa ce te-ai hranit bine nu este indicat sa gandesti ca s-ar putea sa faci indigestie(asa a murit Budha),insa f.important pt. a dobandi acest ,,lucru'',adica magnetism uman,este sa te conectezi la o sursa de energie electrica.Priza casnica are 220Va.c. deci poate fi folosita numai in prezenta unei alte persoane dotata cu cizme si manusi de cauciuc ca sa te poata deconecta cand incepi sa vorbesti incoerent,semn ca magnetismul tau a atins nivelul maxim. :P

O alta metoda recomandata de cei ce chipurile se ocupa cu Yoga este sa te culci cu capul la Nord si piciorele la Sud-exclus dormitul ghemuit!

Tema este f. interesanta daca o s-o discutam serios! :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pruncul,

ce nu ai inteles pina acum? e prea logic pentru tine? :o: :P - e fizica..... :P si vrei nu vrei corpul tot legi fizice are..... :lol2:

multa iubire

 

ps... nu combina lucruri diferite ca s-ar putea sa iasa altceva..... asa ca lasa priza in pace..... :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ps... nu combina lucruri diferite ca s-ar putea sa iasa altceva..... asa ca lasa priza in pace..... :o:

de ce? mie mi se pare interesanta idea cand bagi un cui in priza devii magnetic . poate asa fac tipii aia care lipesc farfurii pe ei

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de ce? mie mi se pare interesanta idea cand bagi un cui in priza devii magnetic . poate asa fac tipii aia care lipesc farfurii pe ei

e simplu....e curent continuu ...... si distruge corpul.(nu te sfatuiesc sa faci testul cu priza) :o: .... ...corpul are in celula reactii chimice cu eliberare de energie(electricitate ) ( mitocondria- componenta a celului , neuronul - impuls nervos.- camp magnetic ..)- hrana ajuta

1. - campul magnetic stimuleaza sau impiedica eliberarea neuromediatorilor, adica a substantelor care transmit impulsul nervos. Acesta determina stapinirea sistemului nervos;si aici intervin gandurile care ajuta.....( e tot impuls nervos) :P

2. - campul magnetic actioneaza asupra sistemului nervos neurovegetativ..etc..... - stiinta

"tensiunea" din aer ce iti spune? sau atmosfera "incarcata" dintre 2 persoane apropiate ? etc...... :P

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da e interesant am facut experienta cand aveam 3 ani am bagat un cui in priza :o: cand m-am trezit eram negru la ochi gen fester adams de atunci ma curentez mereu cand ating clanta cu interiorul mainii :P :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×