Sari la conținut
Forum Roportal
ellla

dragostea cu moldovencele

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Fara nici un fel atac pe acest forum, moldovencele is frumoase dar si jegoase. Scuze, majoritatea pe care le-am cunoscut la colegiu erau murdare. La gatit erau dezastru, puneau rosii in salata orientala si de beuof, ou in ciroba de fasole etc..

Moldova e ca o floare fiindca au plecat toate buruienile. Banc pe care-l dau ardelenii moldovenilor.

 

Personal imi plac Ardelenii si Banatenii.

Mi-au placut Timisorencele si Aradencele. Moldovencele, tot moldovence raman..

Eu sunt Bucuresteanca.

Editat de Ameagaru

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
... La gatit erau dezastru, puneau rosii in salata orientala si de beuof, ou in ciroba de fasole etc..

...

Si care-i legatura cu dragostea?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si care-i legatura cu dragostea?

Are,ca dupa un timp dragoste trece prin stomac!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Are,ca dupa un timp dragoste trece prin stomac!
Asa-i :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca gatitul n-are nici o legatura cu personalitatea sau caracterul unei persoane..... Ce tampenie.

Tine de modul in care se prepara mancarurile in familia sau zona respectiva. Eu n-am auzit de rosii in salata de boeuf la mine-n casa. Iar ca drege ciorba cu ou, aia e alta treaba. De gustibus ... Ca sa nu zic aia cu nu te beep in gustul omului.

Un singur defect cred ca iese in evidenta la moldovence, si nu am reusit sa-mi dau seama de ce, inca.. Gura mare :flowers:

Depinde si in ce cultura ai crescut si cum a fost influentata zona respectiva. Or se stie ca Moldova a fost plina de turci si cu asta am zis tot

Nici macar zonele intre ele nu se compara. Si cu toate astea, cred ca sunt mai apreciate moldovencele decat oltencele, de exemplu.

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu spun ca nu ar trebui sa se faca generalizari ...cumnatica mea e o gospodina foarte buna :flowers: ...si ardelence sunt destule care nu stiu sa gateasca...oltence la fel ... nu depinde de zona ...mai mult de educatie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu gatitul depinde si de ce-ti place sa faci. Eu prefer sa deretic prin casa toata ziua, decat sa gatesc o ora. Cu toate astea, am primit aprecieri si de la tata, si de la sotul meu :flowers: si ma laud, pentru ca eu gandeam ca sunt dezastru in bucatarie. In schimb, una din surorile mele e pasionata de gatit si uraste sa smotruiasca. Depinde, sunt oameni si oameni.

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

asta spuneam si eu ... depinde de caracterul fiecareia ...nu de zona in care locuieste..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu cred ca gatitul n-are nici o legatura cu personalitatea sau caracterul unei persoane..... Ce tampenie.

Tine de modul in care se prepara mancarurile in familia sau zona respectiva. Eu n-am auzit de rosii in salata de boeuf la mine-n casa. Iar ca drege ciorba cu ou, aia e alta treaba. De gustibus ... Ca sa nu zic aia cu nu te beep in gustul omului.

Un singur defect cred ca iese in evidenta la moldovence, si nu am reusit sa-mi dau seama de ce, inca.. Gura mare :flowers:

Depinde si in ce cultura ai crescut si cum a fost influentata zona respectiva. Or se stie ca Moldova a fost plina de turci si cu asta am zis tot

Nici macar zonele intre ele nu se compara. Si cu toate astea, cred ca sunt mai apreciate moldovencele decat oltencele, de exemplu.

Eu stiu ca Dobrogea a fost si este plina de turci.Moldova a fost un rai pentru evrei,barbatii blajini si moldovencile mmmmmm !

Au gura mare fiindca barbatii le permit !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×