Sari la conținut
Forum Roportal
angel mihai

Pareri despre D200

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Depinde la ce nivel te afli cu fotografia. In general un fotograf bun isi ia scule din ce in ce mai scumpe si mai performante din cauza ca le depaseste pe cele pe care deja le detine. Vrea mai mult si stie exact ce ii aduce noul aparat in plus. Eu lucrez cu Canon dar am prieteni care au D200. Am facut si eu cadre cu el. E un aparat foarte bun. Totul depinde de tine. Daca acum inveti fotografie nu are sens. Daca ti-ai depasit actualul aparat, vrei mai mult sau vrei sa scoti si ceva bani... merita.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

[am avut un nikon d50,e destul de bun dar simt limitele aparatului.m-as fi oprit la nikon d80dar are un pret prea apropiat de d200 ca sa nu il iau in considerare pe ultimul ca fiind tot ce are nevoie un pretentios.ma cam depaseste bugetul dar sper sa merite sacrificile ce le voi face pentru a-l avea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
[am avut un nikon d50,e destul de bun dar simt limitele aparatului.m-as fi oprit la nikon d80dar are un pret prea apropiat de d200 ca sa nu il iau in considerare pe ultimul ca fiind tot ce are nevoie un pretentios.ma cam depaseste bugetul dar sper sa merite sacrificile ce le voi face pentru a-l avea

si nu te-ai gandit ca in loc sa investesti in body sa investesti in obiectiv(e) ? :spiteful:

si ca sa ma aflu in treaba, ma gandeam ca poate ne arati si noua ce ai facut cu d50 pana sa-i atingi limitele...

si ca sa nu fiu total offtopic :tease:, da , isi merita banii , daca intr-adevar upgrade-ul respectiv este problema ta majora in domeniul fotografiei.

Editat de bogdan-h

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×