Sari la conținut
Forum Roportal
Stranic

Past Life Therapy

Postări Recomandate

La ce te ajuta ca stii cum ai trait / murit in ultima viata anterioara?

 

Regresia nu are loc neaparat in ultima viata anterioara ci acolo unde problema pe care vrei sa o rezolvi acum isi are originea/cauza. Aceasta cauza poate sa fie in viata asta, in viata de dinainte sau cu 50 de vieti inainte de aceasta.

 

Practic nu afli neaparat cum ai trait ci repet, afli cauza problemei pe care o ai acum, problema care in alte feluri nu si-a gasit rezolvare.

 

Deci, te ajuta sa rezolvi problema pe care o ai, problema cu care ai venit la terapie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am avut mereu frica/sentimentul ca s-ar putea sa o pierd de tanara pe prietena mea.

 

Wow... si eu am aceeasi problema... de ani de zile. Si ma tot chinui sa-i gasesc rezolvarea, sau macar cauza, pt. ca am momente cand chiar nu ma pot bucura de nimic pt ca ma chinuie tot timpul gandurile astea negre. Chiar ar fi extraordinar sa fie asa simplu. (Ma rog, relativ simplu). Ideea e ca nu am auzit de nici un terapeut care sa se ocupe cu asa ceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Wow... si eu am aceeasi problema... de ani de zile. Si ma tot chinui sa-i gasesc rezolvarea, sau macar cauza, pt. ca am momente cand chiar nu ma pot bucura de nimic pt ca ma chinuie tot timpul gandurile astea negre. Chiar ar fi extraordinar sa fie asa simplu. (Ma rog, relativ simplu). Ideea e ca nu am auzit de nici un terapeut care sa se ocupe cu asa ceva.

 

Deocamdata nu exista in Romania un terapeut acreditat de EARTh (European Association for Regression Therapy). Insa daca ai posibilitatea sa pleci din tara ma pot interesa in ce tari exista.

 

Este planificat ca studentii cursului de acum sa poata fi terapeuti pe la mijlocul lui 2008 (bineinteles daca pana atunci vor intruni conditiile necesare din toate punctele de vedere).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate mi-ar prinde si mie bine asa ceva ... sa inteleg mai bine ce e cu mine, cu tristetea pe care o simt de cand eram copil

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

n-o sa ti-o astamperi pana ajungi in legatura cu divinitatea, atunci n-o vei mai simti :P ... roaga-te pentru asta...

 

numa bine ,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
n-o sa ti-o astamperi pana ajungi in legatura cu divinitatea, atunci n-o vei mai simti :P ... roaga-te pentru asta...

 

numa bine ,

Probabil ca da ... desi sunt constienta ca El e mereu langa mine, in mine ... uneori ma simt singura

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am acelasi sentiment cand ma indepartez de El prin ganduri rele si simtaminte vicioase ... incep sa umblu bezmetica si nu mai stiu ce e cu mine...

 

plang ma rog si ... ma iarta :P

 

...dar iara fac si ... :P ... si tot inainte ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am acelasi sentiment cand ma indepartez de El prin ganduri rele si simtaminte vicioase ... incep sa umblu bezmetica si nu mai stiu ce e cu mine...

 

plang ma rog si ... ma iarta :jester:

 

...dar iara fac si ... :stars: ... si tot inainte :stars:

 

Deci o chestie ai avea de rezolvat pana la urma :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×