Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

eu cred ca Pamanul e Purgatoriu unde invata toata lumea cum sa intre in Rai.

Judecata de dupa moarte e simpla: Dumnezeu pune o intrebare... "Ai invatat sa fii fericit?" daca raspunsul e nu... se apeleaza la "Mai trage odata!" :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Frumos acest atac de tip misogin. Se pare ca incercati sa aplicati mesajele subliminale si in scris (inconstient sau nu).

 

Asa cum pacatul a intrat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Care Dumnezeu ...ala care ne-a creat sau ala biblic?

 

Ia sa vedem ce zice Dumnezeul Crestinilor numit Isus:

 

Apocalipsa

18 Cel viu. Am fost mort, si iata ca s

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

versuri proba pentru ce ,pentru moarte ?

dupa ,numai e nimic ,nada ...zero ...sa nu ne mai imbatam cu vise ....viata vesnica ...pai sa vina unul sa povesteasca cum e prin viata asta vesnica ,sa fim si noi pregatiti ....facem ceva bagaj la plecare ....mergem in insulele bermude,hawaii ....cate costume de baie sa-mi iau ...vezi cate probleme implica viata asta vesnica ...si pe urma ,imi spune cineva ce fac eu o vesnicie ? tricotez? imi pot lua un job ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
versuri proba pentru ce ,pentru moarte ?

dupa ,numai e nimic ,nada ...zero ...sa nu ne mai imbatam cu vise ....viata vesnica ...pai sa vina unul sa povesteasca cum e prin viata asta vesnica ,sa fim si noi pregatiti ....facem ceva bagaj la plecare ....mergem in insulele bermude,hawaii ....cate costume de baie sa-mi iau ...vezi cate probleme implica viata asta vesnica ...si pe urma ,imi spune cineva ce fac eu o vesnicie ? tricotez? imi pot lua un job ?

Nu, Rosiutzo, da' astia spun ce crede unu' de-al lor despre ceva si ce zice altu', s.a.m.d., in loc sa spuna ce scrie si unde. Punct.

Cind aud d-astea"ce insemna Adam pt Mama Leone..." ma duc....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu, Rosiutzo, da' astia spun ce crede unu' de-al lor despre ceva si ce zice altu', s.a.m.d., in loc sa spuna ce scrie si unde. Punct.

Cind aud d-astea"ce insemna Adam pt Mama Leone..." ma duc....

 

 

bine ca a murit ,adam ...si mama leone ,biata ....se pare ca noi nu vrem sa-i lasam sa se odihneasca ....eu nu vreau viata vesnica ,vreau una scurta si buna ....la urma urmei ...conteaza calitatea si nu cantitatea ....iar ce e in spatele mortii a fost ,e si va ramane un mister ...misterele fascineaza si incita la teorii fanteziste ....ce nu face omul cand prinde frica de ceva ...fabuleaza .....creeaza o lume unde se va refugia si nu va mai suferi ...

Editat de red2shoes

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Moartea inseamna separare. Moartea fizica, sufletul se desparte de trup. Moartea spirituala, omul e despartit de D-zeu. Deci moartea vesnica e despartirea de D-zeu pentru totdeauna.

Va salut!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Moartea inseamna separare. Moartea fizica, sufletul se desparte de trup. Moartea spirituala, omul e despartit de D-zeu. Deci moartea vesnica e despartirea de D-zeu pentru totdeauna.

Va salut!

Corect si biblic. Te salutam si noi!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×