Sari la conținut
Forum Roportal
gabi_spania

VA ROG SA-MI RASPUNDETZI SHI MIE LA UNELE INTREBARI

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

AM 21 DE ANI SI ASH VREA SA MA STABILESC SI EU IN STATE INSA PROBLEMA AR FI K LEGAL E DESTUL DE GREU.SPRE EXEMPLU DACA AS MERGE INTR-O VACANTZA ACOLO SI NU ASH REVENI CE SHANSE AM SA OBTZIN UN LOC DE MUNCA SHI PE CE CALE POT SA INTRU IN LEGALITATE(IN CAT TIMP)????

VA ROG SA-MI RASPUNDA SI MIE CINE POATE PLS :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
AM 21 DE ANI SI ASH VREA SA MA STABILESC SI EU IN STATE INSA PROBLEMA AR FI K LEGAL E DESTUL DE GREU.SPRE EXEMPLU DACA AS MERGE INTR-O VACANTZA ACOLO SI NU ASH REVENI CE SHANSE AM SA OBTZIN UN LOC DE MUNCA SHI PE CE CALE POT SA INTRU IN LEGALITATE(IN CAT TIMP)????

VA ROG SA-MI RASPUNDA SI MIE CINE POATE PLS :doh:

Nu stiu ce sanse ai sa-ti gaseti de lucru la negru in SUA ca nu stiu datele problemei tale. Poate nu cunosti pe nimeni si atunci sunt sanse mici sau poate ai un unchi sau rude/prieteni care te-ar putea ajuta si atunci sunt sanse mai mari. Poti sa intri inlegalitate daca te mariti cu un cetatean american, daca esti admisa la o facultate in SUA (deci sa ramai legal, pe timpul studiilor) sau daca iti gasesti de lucru la o firma americana care sa te sponsorizeze adica sa-ti rezolve treaba cu viza. Sa-ti angajeze un avocat si avocatul sa se ocupe de cazul tau. Firma asta trebuie sa demonstreze ca tu si numai tu esti cea mai buna pentru postul in cauza si deci ca te vor pe tine in mod expres. Chestie destul de greu de realizat.

 

Din cate stiu eu - alte cazuri de a ramane legal nu mai exista. Regret. Succes!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu ce sanse ai sa-ti gaseti de lucru la negru in SUA ca nu stiu datele problemei tale. Poate nu cunosti pe nimeni si atunci sunt sanse mici sau poate ai un unchi sau rude/prieteni care te-ar putea ajuta si atunci sunt sanse mai mari. Poti sa intri inlegalitate daca te mariti cu un cetatean american, daca esti admisa la o facultate in SUA (deci sa ramai legal, pe timpul studiilor) sau daca iti gasesti de lucru la o firma americana care sa te sponsorizeze adica sa-ti rezolve treaba cu viza. Sa-ti angajeze un avocat si avocatul sa se ocupe de cazul tau. Firma asta trebuie sa demonstreze ca tu si numai tu esti cea mai buna pentru postul in cauza si deci ca te vor pe tine in mod expres. Chestie destul de greu de realizat.

 

Din cate stiu eu - alte cazuri de a ramane legal nu mai exista. Regret. Succes!

DECI DAK SUNT IN STATE,ILEGAL, AM POSIBILITATEA SA STUDIEZ ,SA DAU ADMITERE LA O FACULTATE SAU SA FAC CEVA STUDII???LEGAL E GREAU SA AJUNGI PT K SA FIM SERIOSI LOTERIA VIZELOR ESTE UN RAHAT AVAND IN VEDERE K SUNT PESTE 13 MILIOANE DE APLICATZII ANUAL IAR PT A OBTZINE O VIZA DE MUNCA TRA SA AI 12 ANI DE EXPERIENTZA,SHI ASTA IN ANUMITE DOMENII, IAR EU NU VREA SA AJUNG IN STATE LA 35 DE ANI.TE ANGAJEAZA CINEVA DAK N-AI ACTE,ITZI DA O MANA DE AJUTOR,SAU TE DAU PE MANA POLITZIEI;POTZI SA-TZI GASESTI CHIRIE PT K ASH FI DISUS SA STAU SI UN AN FARA MUNCA PT K ASH AVEA ACEASTA POSIBILITATE.IN CAT TIMP SE REZOLVA ACTELE SAU DREPTUL DE MUNCA???IAR DE CASATORIT:NU MULTZUMESC NU MA PREA INTERESEAZA LA VARSTA MEA :P PT CEI CARE AR PUTEA SA MA AJUTE ACEASTA ESTE ADRESA MEA DE MAIL kissgabrielaurel@yahoo.com UNDE VA ROG SA-MI LASATZI UN ID DE MESSENGER PT A PUTEA VB MAI DETALIAT VA ROG FRUMOS :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
DECI DAK SUNT IN STATE,ILEGAL, AM POSIBILITATEA SA STUDIEZ ,SA DAU ADMITERE LA O FACULTATE SAU SA FAC CEVA STUDII???LEGAL E GREAU SA AJUNGI PT K SA FIM SERIOSI LOTERIA VIZELOR ESTE UN RAHAT AVAND IN VEDERE K SUNT PESTE 13 MILIOANE DE APLICATZII ANUAL IAR PT A OBTZINE O VIZA DE MUNCA TRA SA AI 12 ANI DE EXPERIENTZA,SHI ASTA IN ANUMITE DOMENII, IAR EU NU VREA SA AJUNG IN STATE LA 35 DE ANI.TE ANGAJEAZA CINEVA DAK N-AI ACTE,ITZI DA O MANA DE AJUTOR,SAU TE DAU PE MANA POLITZIEI;POTZI SA-TZI GASESTI CHIRIE PT K ASH FI DISUS SA STAU SI UN AN FARA MUNCA PT K ASH AVEA ACEASTA POSIBILITATE.IN CAT TIMP SE REZOLVA ACTELE SAU DREPTUL DE MUNCA???IAR DE CASATORIT:NU MULTZUMESC NU MA PREA INTERESEAZA LA VARSTA MEA :focus: PT CEI CARE AR PUTEA SA MA AJUTE ACEASTA ESTE ADRESA MEA DE MAIL kissgabrielaurel@yahoo.com UNDE VA ROG SA-MI LASATZI UN ID DE MESSENGER PT A PUTEA VB MAI DETALIAT VA ROG FRUMOS :sorry:

 

 

 

 

Nici poveste!!!! Doar cu viza de student obtinut din RO poti sa mergi la facultate, nu ilegal!!!! Daca primesti o viza de vizita si ajungi in State la rude care te tinsuporta financial orice s-ar intimpla, si ei pana ce viza de turist mai este valabil decid sa te puna intr-o scoala, iar scoala sa-ti faca o viza de student pentru acel timp, exclusiv in acel caz ai voie sa studiezi.

 

Americanii NU te dau pe mana nimanui, insa ilegal si singura esti cam singura. Nimeni nu te ajuta ca n-are cu ce!!!

Munca nu ti- se da si nici locuinta ca din ce ai plati??? din prostitutie???? Aici semnezi la inchiriere ca nu folosesti spatiul pentru acest scop sau alte afaceri si esti urmarita!!! Pentru asta te dau pe mana politiei mai repede dedat sa faci 5 dolari!!!

 

Casatoria nu este pentru romance, fapt cunoscut.

Editat de Olga Khan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nici poveste!!!! Doar cu viza de student obtinut din RO poti sa mergi la facultate, nu ilegal!!!! Daca primesti o viza de vizita si ajungi in State la rude care te tinsuporta financial orice s-ar intimpla, si ei pana ce viza de turist mai este valabil decid sa te puna intr-o scoala, iar scoala sa-ti faca o viza de student pentru acel timp, exclusiv in acel caz ai voie sa studiezi.

 

Americanii NU te dau pe mana nimanui, insa ilegal si singura esti cam singura. Nimeni nu te ajuta ca n-are cu ce!!!

Munca nu ti- se da si nici locuinta ca din ce ai plati??? din prostitutie???? Aici semnezi la inchiriere ca nu folosesti spatiul pentru acest scop sau alte afaceri si esti urmarita!!! Pentru asta te dau pe mana politiei mai repede dedat sa faci 5 dolari!!!

 

Casatoria nu este pentru romance, fapt cunoscut.

OLGA,DRAGA MEA MULTZUMESC PT SFATURI DAR DAK TE UITZI MAI BINE POATE ITZI DAI SEAMA K SUNT BAIAT MAI :focus: SHI NU VREAU SA MA PROSTITUEZ :sorry: CA AM DESTUI BANI CAT SA TRAIESC UN AN DAK NU DOI FARA SA TREBUIASCA SA MUNCESC MA INTZELEGI.INTREBAREA MEA ESTE URMATOAREA,ODATA AJUNS ACOLO IN STATE CUM POT SA INTRU IN LEGALITAE????CAT TRE SA ASTEPT PT ACEST LUCRU????SHI CHIAR NU SE POATE MUNCI LA NEGRU,EU AICIC IN SPANIA SUNT OSPATAR,ACOLO N-ASH GASI NIMIC DE GENU FARA ACTE???ASHTEPT RASPUNSUL VOSTRU SI O ADRESA DE MAIL SAU UN ID DE MESSENGER MI-AR FI DE MARE FOLOS DAK VREA CINEVA SA MA AJUTE MACAR CU INFORMATZII.MULTZUMESC FRUMOS REPET NU BANII SUNT PROBLEMA

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cunosc persoane care lucreaza le negru prin baruri; asta le permite sa traiasca, dar nu pot sa-si schimbe situatia sa fie acolo legali.

Pe de alta parte loteria vizelor nu cred ca e chiar loterie; eu cunosc vreo 10 persoane din anturajul meu care au plecat cu asta. Toti cu studii superioare, asa ca cred ca loteria asta este cam pe alese.

 

In alta oridine de idei, ar trebui sa te inveti sa scrii cu litere mici si pe romaneste, fara k, sh, tz ca daca nu o sa ajungi la mirkuitori.. Sau scrie-ne direct in engleza..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu cunosc persoane care lucreaza le negru prin baruri; asta le permite sa traiasca, dar nu pot sa-si schimbe situatia sa fie acolo legali.

Pe de alta parte loteria vizelor nu cred ca e chiar loterie; eu cunosc vreo 10 persoane din anturajul meu care au plecat cu asta. Toti cu studii superioare, asa ca cred ca loteria asta este cam pe alese.

 

In alta oridine de idei, ar trebui sa te inveti sa scrii cu litere mici si pe romaneste, fara k, sh, tz ca daca nu o sa ajungi la mirkuitori.. Sau scrie-ne direct in engleza..

Bine mai,hai sa-ti fac si tie pe plac,o sa scriu cu litere mici ca sa nu ajung la mircuitori :roll:(nu stiu la ce referi)

As vrea sa va multumesc tuturor pt sfaturi insa vad ca nici unu nu prea sunteti in tema cu ce trebuie sa faci ca sa intri in legalitate odata ce esti in U.S.A asa ca nu-mi ramane alceva de facut decat sa ma descurc singur.

Ceea ce ma doare insa,e ca sunt foarte multi care se grabesc sa critice si prea putini dispusi sa ajute dar ce mai conteaza cand asa suntem noi romani.

Orricum eu va urez succes tuturor si sa aveti parte de tot ce va doriti.Sa ne auzim cu bine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si tie mult succes .

In Canada nu ai nici o sansa sa stai fara acte in regula dar este mai usor sa pleci acolo cu acte in regula si daca ai bani .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Loteria vizelor e pe bune :pardon: da trebuie un pic de noroc.. sau.. interventie divina..

Mai totusi atunci mexicanii cum fac sa intre in legalitate pentru ca se stie ca si ei intra ilegal in S.U.A

Cat despre loteria valizelor :roll: (farse buzdugan) e foarte greu sa castigi pt ca anual sunt peste 10 milioane de participanti iar extragere pentru anu asta este in 2009 si eu nu sunt dispus sa astept atat si sa nu am nici un rezultat

Cei care vreti si puteti sa ma ajutati va rog sa va interesati cum se poate intra in legalitate odata ce esti acolo.

Multumesc anticipat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×