Sari la conținut
Forum Roportal
delia delia

Va place in ce tara traiti?

Postări Recomandate

chestia asta cu civilizarea a fost cu doua optiuni?adica puteau sa zica "asa zisii salbatici":nu multumesc!Fii femeie serioasa!Civilizare cu forta!Si ce bine le-a iesit,o splendoare!!!

 

nope! Acea "civilizare" a fost facuta cu forta! Toata lumea o stie, dar de' ei erau albii ceilalti erau de nuante diverse...

De iesit le-a iesit, dar cu sacrificii umane imense! Nu la "civilizare" ma refer ci la progres.

;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Au "civilizat" asa-zisii "salbatici"! :flowers: :good:

 

Englezii nu a furat nimic din India ? De ce s-au autoinvitat englezii să civilizeze Inida ? Cine i-a invitat ? Nimeni nu i-a invitat ! Au mers la furat pentru că englezii au fost cei mai mari hoţi ai secolului al XIX-lea. Din hoţii provine bogăţia Angliei ! Şi nu doar a ei !

 

Privesc stupefiata la cearta trogloditilor de politiceni cum isi paseaza responsabilitatile ca pe o mingea de tenis, cum presedintele tarii nu face decat sa dezechilibreze aceasta prapadita de tara si cum tinerii nu mai au repere.Tara mistoului, manelelor si teribilismului pueril!

 

Ce repere au tinerii olandezi ? Spui de manele ? Hip-hop-ul american ce e ? Ascultă doar versurile şi ai să vezi ce este acest hip-hop !

Editat de lupini

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, am fost prin alte ţări.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Important e SA RAMAI in tara si sa faci ceva pentru a o schimba...doar lasii fug....parerea mea :good:

 

 

:flowers: sau cei care vor ceva mai mult de la viata in afara de un salariu mizer ? :)

Editat de Anestisia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ooo da... romanii? sau vrei sa zici tiganii ? :)

 

oo da ..rrom anii .. :)

:flowers: sau cei care vor ceva mai mult de la viata in afara de un salariu mizer ? :cheer:

..cei care stiu ce vor ..pleaca ,cei care nu ..se complac . :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Conteaza si calitatea oamenilor..celor de aici este jalnica .

Da. Ceea ce spui tu acum , este specific unor anumite tipuri de oameni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×