Sari la conținut
Forum Roportal
danyel7002

probleme router di-524

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

salutare! am un router dlink di524 si am facut toata :P configuratia. Precizez ca folosesc 2 coputere unul wireless, altul cabu utp. Internetul functioneaza pe ambele. pe laptop(wireless Intel

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sunt multe antivirus-uri, inclusiv firewallu de xp care blocheaza ping-ul. mai testeaza de pe acolo.

 

cat despre viteza nu stiu ce sa zic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce norma wireless folosesti B sau G? Da-ne niste detalii despre configuratia retelei.. ce IP-uri ai atribuit

Editat de Argv

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

folosesc metoda di transmisie wireless g(numai aceasta).

ip routerului 192.168.0.1-obtinut aprin dhcp de la modem(dsl 320t). ip computere 192.168.0.3,192.168.0.5 filtrate dhcp dupa mac

ip modem 192.168.1.1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
folosesc metoda di transmisie wireless g(numai aceasta).

ip routerului 192.168.0.1-obtinut aprin dhcp de la modem(dsl 320t). ip computere 192.168.0.3,192.168.0.5 filtrate dhcp dupa mac

ip modem 192.168.1.1

 

Ciudat IP-ul modemului, dar in fine. Mi se pare mic debitul care il obtii, esti sigur ca placile de retea sunt in norma G ca si routerul? La 54M nu vei ajunge dar ar trebui sa ajunga pana in jur de 10M

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si routerul si placa de la laptop e setata numai pe g mode. pur si simplu nici eu nu stiu ce sa mai incerc! mi se pare ceva f neobisnuit.

 

daca aveti ceva sugestii sunt dispus sa incerc. ms

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Incearca sa faci un test dezactivand criptarea. Deci sa-l configurezi in asa fel incat sa se poate conecta oricine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut !

Nu mai deschid un nou topic , am un router wireless DI-524 prin care nu ma pot conecta la net sub nici o forma ..

Conexiunea e PPPoE de la RDS , setarile pe router zic eu ca -s in regula , am clonat pe router si MAC-ul placii de retea al unui desktop pe care mi s-a configurat initial conexiunea si tot nu reusesc ..

Am un al doi-lea desktop in LAN printr-un d-link wireless USB adapter , bineinteles tot fara conexiune la net

Cei de la rds nu ofera consultanta free pt asa ceva , asa ca orice idee ar fi binevenita , va multumesc !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×