Sari la conținut
Forum Roportal
Ravl

Copii, copii ...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Tatal trebuie sa contribuie la cresterea bebelusului. Chiar daca pune stramb scutecul sau ii ia o vesnicie sa il stearga ... important este ca el sa ii ofere cateva momente de respiro proaspetei mamici si el sa petreaca cateva momente cu bebelusul :kiss:) chiar daca sunt mai mirositoare :P

Din cate stiu( la cezariana) ... cel putin 6 saptamani fara activitate sexuala pentru ca atele de la cusatura de pot desprinde si ai surpriza sa te trezesti cu taietura deschisa.

Iubitul meu inca isi aduce aminte cu ironie cat de stangaci era atunci cand isi schimba de scutece baietii :)) dar nu a dat inapoi niciodata.

 

Sa va traiasca si sa fiti fericiti ... este f f f frumoasa ;) nu stiu cu cine seamana :P

Culoarea ochilor se va schimba pe parcurs ... :P

multam de urare ... :o:

 

sigur ca e important ca si tatal sa se ocupe de crestere, mai mult apropierea dintre ei solidifica relatia tata-copil . :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:P cer suspendarea topicului pana nasc :kiss:

 

nu de alta...dar suntem speriosi :P

 

pai cititi si luati aminte :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din cate stiu( la cezariana) ... cel putin 6 saptamani fara activitate sexuala pentru ca atele de la cusatura de pot desprinde si ai surpriza sa te trezesti cu taietura deschisa.

.................

Sa va traiasca si sa fiti fericiti ... este f f f frumoasa :P nu stiu cu cine seamana :P

1. la nastere normala repausul sexual este de 6 saptamani. la cezariana este de 8 saptamani.

2. adica noi suntem urati? :P

 

primul an de viata a bebelusului face si desface multe intr-o casnicie. :kiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1. la nastere normala repausul sexual este de 6 saptamani. la cezariana este de 8 saptamani.

2. adica noi suntem urati? :P

 

primul an de viata a bebelusului face si desface multe intr-o casnicie. :)

Imi aduc aminte de o prietena dea mea ( sa ma scuze ca o barfesc aici pe forum dar o iau de exemplu ) ... Nu il lasa pe barbatul ei nici sa se apropie de bebelus ( are tot o fetita) ... Femeia era ca o fiara care isi protejeaza puiul de nu stiu ce rau ... Nu puteam sa ii spun nimic .. ca ne era la toti frica de ea :P

 

Sa il iau pe iubitul meu de exemplu ;) Exemplu tipic ca trebuie sa folosesti prezervativul in orice situatie... a avut primul copil la 19 ani :o: iar al 2-lea la 21. E bine ca se intelege cu mama copiilor .. dar mi-a povestit ca mama copiilor devenise de casa ... adica nu mai iesea afara din casa si statea numai cu bebelusii .. A spus ca totul s-a schimbat si ca atunci cand vom avea un copil o sa vad si eu.

 

Sunteti frumosi ... dar fetita este si mai frumoasa :P

Bine ai revenit printre noi :kiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai cititi si luati aminte :P

glumeam :P

 

1. la nastere normala repausul sexual este de 6 saptamani. la cezariana este de 8 saptamani.

:P asa zice medicul?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1. la nastere normala repausul sexual este de 6 saptamani.

 

Nu e in functie de cat de pregatita se simte femeia? sunt unii care si-au reluat activitatea sexuala la numai cateva zile de la nastere... :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu e in functie de cat de pregatita se simte femeia? sunt unii care si-au reluat activitatea sexuala la numai cateva zile de la nastere... :P

dar nu dupa cezariana si peridurala

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×