Sari la conținut
Forum Roportal
yna.

Cum va petreceti vacanta asta?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

nu v-ati saturat sa mergeti in vacanta la hotel? asta vara planuisem s-o sterg prin munti cu niste prieteni dar ai mei mi-au taiat elanul(cica sa nu vin cu picioarele rupte de pe acolo) si ca sa ma potoleasca ma trimit la matusa-mea in america(ce sa zic? o experienta noua). ce vreau sa spun de fapt e ca ar fi mult mai frumos sa iau un rucsac in spinare si sa dorm in cort, sa urc pe munte. probabil ca altora nu le place tocmai in natura, dar asta conteaza pre putin pentru ca fiecare merge unde poate sau unde vrea. Voi ce fel de vacanta v-ati planuit/va planuiti/intentionati sa va planuiti asta vara si mai ales unde?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu v-ati saturat sa mergeti in vacanta la hotel?

ar fi mult mai frumos sa iau un rucsac in spinare si sa dorm in cort, sa urc pe munte.

 

 

 

Si in America poti sa mergi camping !!! Doar sa nu te aventuriezi singur/a in munti ca-s mai mari ca cei din RO si traiesc mai multe animale salbatice. Depinde unde te duci daca sint si munti de urcat!

 

Eu prefer hotelul, dar nu merg niciunde vara asta doar daca de urgenta am de calatorit, am anulat totul.

 

 

Bine ai venit in America!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu am hotarat inca nimic.

Eu ma simt bine oriunde.Asa cum zici tu cu rucsacul in spate am facut multe concedii si sper sa mai fac,e minunat!

Traiesc intr-o tara de mare interes turistic,in fiecare sambata-duminica petrecem mini vacante!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca totul merge bine, sper sa ajungem la Paris spre sfarsitul lui august... vreo saptamana, apoi Valea Loirei...si spre casa prin Italia (Torino, Milano)...cazare la hoteluri Etap (ieftin, sigur si curat, au si parcare subterana inchisa, nu-mi fac griji pt.masina)...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

poti sa-mi dai si mie o idee unde sa plec intr-un weekend cu cortul ... Undeva pe marginea unui lac unde sa dau la peste sa pun cortul si sa fac si gratar.eventual sa fie si padure ??? Multumesc frumos si raspunsul dumneavoastra este foarte apreciat pt noi.

Stima ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
poti sa-mi dai si mie o idee unde sa plec intr-un weekend cu cortul ... Undeva pe marginea unui lac unde sa dau la peste sa pun cortul si sa fac si gratar.eventual sa fie si padure ??? Multumesc frumos si raspunsul dumneavoastra este foarte apreciat pt noi. Stima ...

 

 

Daca zici aproximativ si unde stai, ar fi mult mai usor pentru oricine sa dea sfaturi!!!

 

Altfel iti recomand zona Gheorgheni din Harghita. Munti nemaipomeniti, oameni linistiti, apa curata si rece din izvoarele locale dar rece !!!! fragi, ciuperci in pasuni, stanci de cucerit, ursul poate fi pe acolo dar dormi mai bine intr-o cabana din lemn facut de localnici decat in cort. Sa nu dai foc la padure!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cred ca prin Anthalia daca am noroc...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ar fi foarte tare. o sa vad daca am, cu cine(veri, matusi......)

 

 

Pe aici este foarte populara forma de activitate de week end camping-ul!

Sint tot feluri de aranjamente pentru asta, exista si ceva mai salbatic pentru profesionisti insa si pentru cei care vor sa scape de viata de oras sint amenajate locuri cu apa, lumina, piscina langa un lac, rau, munte, la marginea fiecarui oras si chiar si langa cazinourile din Las Vegas!!!

 

Precis rudele pot organiza o excursie cu mai multe familii din biserica pe care o frecventeaza ca asa se face de obicei.

De exemplu, Luni este o sarbatoare nationala aici, Memorial Day, cand nu se lucreaza si este un long week end.

35% din populatie se duce afara din oras la aceste locuri rezervate cu luni inainte!!! sa se relaxeze fara telefoane si TV.

Scapa si de caldura orasului!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×