Sari la conținut
Forum Roportal

Exista extraterestri?  

293 membri au votat

  1. 1. Exista extraterestri?

    • Da
      249
    • Nu
      44


Postări Recomandate

nea Marin se uita la stirile de seara:

"in zona s-au semnalat extraterestri. se spune ca sunt mici si verzi", anunta crainica

a doua zi, nea Marin pleaca la cosit... si coseste ce coseste pana cand, vede ceva mic si verde intr-o tufa.

se indreapta intr-acolo si se prezinta... contact de gradul I :lol:

- eu, Marin, taran, cosesc...

din tufa nimic. nea Marin nu se lasa:

-ma, eu, marin, taran, cosesc..

din tufa ioc. dar nea Marin e insistent:

-tu n-auzi? eu, Marin, taran, cosesc!!!

si tocmai cand era sa se dea batut, din tufa...

-eu, Gheorghe, padurar, ma... k...

:P

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Unite: Ce s-ar intampla daca se va dovedi intr-adevar ca exista viata extraterestra inteligenta? cu Extrateresti - alte forme de viata decat cele terestre?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce s-ar intampla daca se va dovedi intr-adevar ca exista viata extraterestra inteligenta? cu Extrateresti - alte forme de viata decat cele terestre?

 

Nu cred ca s-ar intampla mare lucru, deoarece oamenii deja sunt constienti ca exista aceasta posibilitate si nu ar mai fi un soc pentru ei aflarea unei astfel de vesti.

 

Problema reala ar apare in momentul in care am intra in contact cu o civilizatie extraterestra, deoarece ar exista posibilitatea ca ei sa fie tot atat de razboinici si dornici de a acapara noi teritorii, la fel ca oamenii. In plus, daca ar fi mai dezvoltati ca noi, ar exista o probabilitate destul de mare sa ne priveasca exact cum privim noi animalele... bune pentru hrana, companie...

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O civilizatie capabila de zboruri la distante de minim 10-15 ani lumina este mult mai inteligenta ca noi , ca atare va stii sa recunoasca o inteligenta inferioara atunci cand o va intalni.

Nu cred ca se vor pune probleme de tip exterminare indiferent de scopul lor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O civilizatie capabila de zboruri la distante de minim 10-15 ani lumina este mult mai inteligenta ca noi , ca atare va stii sa recunoasca o inteligenta inferioara atunci cand o va intalni.

Nu cred ca se vor pune probleme de tip exterminare indiferent de scopul lor.

Inteligenta nu presupune neaparat si compasiune.

Noi credem ca suntem inzecit mai inteligenti decat reptilele.Totusi omoram serpii, fara sa judecam care e rolul lor in natura.Ii asociem cu raul pt. ca asa suntem educati.Ni se inoculeaza ideea ca sarpele e rau si periculos si-l casapim.(Am vazut oameni cu pretentii facand asta.)

Asa si extraterestrii.... daca sunt educati sa recunoasca alte forme de viata ca fiind o potentiala sursa de hrana, sau sa asocieze asta cu un potential pericol, ne pot extermina repede.

Dar sa nu ne facem griji, inca...smile.gif

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca se vor pune probleme de tip exterminare indiferent de scopul lor.

 

Poate ca nu, dar totusi este un pericol de care trebuie sa se tina cont, oricat de mica ar fi probabilitatea... Sa nu uitam si de eventualii virusi care ar putea deveni mortali pentru organisme lipsite de imunitate in fata lor, sa ne amintim numai de ravagiile facute de varsatul de vant, atunci cand conchistadorii au pasit in America Latina...

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca exista extraterestrii....si ca oamenii sunt un posibil experiment genetic facut de ei pe maimute...refuz sa cred ca Dumnezeu chiar a creat o specie atat de imbecila si indobitocita cum e rasa umana....majoritatea dintre noi...sa nu generalizam...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca exista extraterestrii....si ca oamenii sunt un posibil experiment genetic facut de ei pe maimute...

 

Este o ipoteza interesanta si care poate explica saltul evolutiv si veriga lipsa, mai ales ca fiinte ce par extraterestre au fost observate inca din zorii civilizatiei umane...

AncientAliens_1_theourworld.com_.jpg

 

refuz sa cred ca Dumnezeu chiar a creat o specie atat de imbecila si indobitocita cum e rasa umana....majoritatea dintre noi...sa nu generalizam...

 

Daca crezi in DomnulZeu, atunci trebuie sa accepti si faptul ca el a creat oamenii din lut, si acum fie vorba intre noi, cata inteligenta putea sa iasa din lut...

 

Daca nu crezi in astfel de Zei supra-naturali si supra-realisti, atunci va trebui sa accepti ideea ca rasa umana inca este in evolutie si poate nu a atins nivelul pe care ne place noua sa credem ca l-a atins.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×