Sari la conținut
Forum Roportal
Miss Bitch

Comparatie intre ei in dragoste

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Heidy, eu nu iti stiu numele, multumesc ca il stii tu pe al meu. :D

Eu nu am frustrari, din contra ... ma oftic cand vad anumite chestii. Anume: o femeie cu capul pe umeri isi vede strict de drumul ei, nu se indragosteste de unul si de altul. Indrasnesc sa spun si tin cu femeile ce sunt agresate fizic de catre barbatii lor, cu femeile ce au la usa un betiv etc, dar nu cu apucatele ce altceva nu stiu pe lumea asta decat sa incerce la infinit. Si nu imi mai vorbi tu mie de frustrari cand stii bine ca nu am nicio legatura cu astfel de categorii.

 

P.S. Si acum sa revin lejer in topic... on-topic.

Un barbat poate iubi si 10 femei, chiar si 100... in cazul in care cunosti, legea islamica permite barbatului sa aiba 4 neveste.. Pentru ca si Dumnezeu stie ca barbatul nu are remuscari cand vine vorba de femei.

Editat de Simplu_X

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
P.S. Si acum sa revin lejer in topic... on-topic.

Un barbat poate iubi si 10 femei, chiar si 100... in cazul in care cunosti, legea islamica permite barbatului sa aiba 4 neveste.. Pentru ca si Dumnezeu stie ca barbatul nu are remuscari cand vine vorba de femei.

Tu stii ce e aia iubire? De unde si pana cand are legatura faptul ca ai 10 neveste cu iubirea? Daca ai 10 neveste, inseamna neaparat ca le iubesti pe toate 10? :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tu stii ce e aia iubire? De unde si pana cand are legatura faptul ca ai 10 neveste cu iubirea? Daca ai 10 neveste, inseamna neaparat ca le iubesti pe toate 10? :D

Da!!! ...si imi sustin parerea.

Si nu mai aburiti lumea cu Televizorul ... iubirea este trecatoare precum frumusestea, dupa iubire intervine obisnuinta.. Iubirea este la inceput... uoff....

Editat de Simplu_X

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A iubi , probabil ca-si gaseste definitia in sufletul unei femei de 18 ani , la fel de bine ca si-n cel al unei femei de 40 de ani ... Simplu X , te rog nu gandi ca femeile sunt realizate dintr-un alt aluat decat un barbat ... Asa cum barbatii au nevoie de iubire si femeile simt aceasta necesitate ... In cazul unei femei de 40 de ani , a iubi , imbraca o alta coloratura . Daca la 18 se-ndragostea astazi si maine avea impresia ca s-andragostit de altul ...La 40 de ani este nevoia de a iubi cu toata fiinta sa , neconditionat ... de a primi si a da in egala masura ... Ca barbatii nu sunt pe aceeasi lungime de unda cu ea este doar problema lor ...

 

Sa te fereasca Dumnezeu de obisnuinta ... Doreste-ti tot timpul schimbarea in cadrul aceleiasi legaturi ...Schimbarea si comunicarea ... Obisnuinta si monotonia ucid cel mai sigur orice urma de iubire .

Editat de Berbecut

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
A iubi , probabil ca-si gaseste definitia in sufletul unei femei de 18 ani , la fel de bine ca si-n cel al unei femei de 40 de ani ... Simplu X , te rog nu gandi ca femeile sunt realizate dintr-un alt aluat decat un barbat ... Asa cum barbatii au nevoie de iubire si femeile simt aceasta necesitate ... In cazul unei femei de 40 de ani , a iubi , imbraca o alta coloratura . Daca la 18 se-ndragostea astazi si maine avea impresia ca s-andragostit de altul ...La 40 de ani este nevoia de a iubi cu toata fiinta sa , neconditionat ... de a primi si a da in egala masura ... Ca barbatii nu sunt pe aceeasi lungime de unda cu ea este doar problema lor ...

 

Sa te fereasca Dumnezeu de obisnuinta ... Doreste-ti tot timpul schimbarea in cadrul aceleiasi legaturi ...Schimbarea si comunicarea ... Obisnuinta si monotonia ucid cel mai sigur orice urma de iubire .

Sunt constient de asta, Brbecut. Eu ma refeream strict intr-o relatie. Dupa un anumit numar de ani, iubirea dintre doi oameni se transforma in ceva mai avansat.. incredere, obisnuinta etc... Barbatul este ceva mai dificil, el are ochi pentru toate, are dreptul sa incerce.. nu este vinovat cu nimic daca femeia ii da nas si nici daca il refuza.

Consider ca femeia ce are un barbat la usa ce este la fel cum l-a cunoscut, cu mici defecte descoperite in timp, nu are motiv sa umble din "numai iubirea" in "Numai iubirea".. O femei ce este intr-o cautare continua de nou, si la 60 ani, vrea altceva.... Oare ce poti face cu un astfel de om? (este valabil si pentru barbati)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da!!! ...si imi sustin parerea.

Si nu mai aburiti lumea cu Televizorul ... iubirea este trecatoare precum frumusestea, dupa iubire intervine obisnuinta.. Iubirea este la inceput... uoff....

:D :P :o:

Cosmine, mama, cati ani ai? 10? :P

 

DR

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce vrei sa spui ca nu exista iubire reciproca in aceasi masura ? nu sunt de acord , sunt cazuri ,rare inbtradevar dar sunt

Nu asta ziceam.

 

Cosmine (sic!), ca sa te fac sa intelegi: $^&* nu stie carte. E adevarat ca nici "&

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa te fereasca Dumnezeu de obisnuinta ... Doreste-ti tot timpul schimbarea in cadrul aceleiasi legaturi ...Schimbarea si comunicarea ... Obisnuinta si monotonia ucid cel mai sigur orice urma de iubire .

Si sa revenim ontopic.

Ce este de facut in cazul descris de mine? Cum iti poti clarifica sentimentele si scapa de indoiala? :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:o: :P :P

Cosmine, mama, cati ani ai? 10? :lol:

 

DR

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Simplu.. ca mine :D

Te desparti de primul. Aia nu e iubire ce o porti pentru ala, atata timp cat tu ai ochi pentru altu.

 

Si eu gandesc la fel ... Nu exista iubire pentru doua persoane in acelasi timp ...Iubirea este unica .Sa-si clarifice sentimentele si dupa aceea poate spune " Da acum iubesc cu adevarat " , dar numai o singura persoana .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×