Sari la conținut
Forum Roportal
marius533

Help!cum pot sa o readuc inapoi in viata mea !

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Femeile sunt 100% imprevizibile.
Nu si cand iubesc.Depinde de femeie.Cred ca ea e previzibila. Editat de andruta1985

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu si cand iubesc.

Inca nu m-am hotarat care e verdictul, ma mai gandesc. I rule anyway.

Experienta te va invata cand sa le aplici.

Sure. Then u fuck up. AGAIN.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...o sa ii mai dau un ''semn de viata'' ... oricum nu stiu cum sa procedez...sa nu o mai caut ...imi e sa nu ma uite...dar stiu ca si indiferenta e o ''arma buna''....

Da, dar uneori este prea tarziu ca sa mai renunti la aceasta "arma". Ai grija sa nu pici in extrema cealalta si o faci sa se resemneze cu indiferenta ta. Sau sa te resemnezi tu.

In privinta situatiei, relatia este destul de ciudata, dar eu insami am avut parte de relatii mai mult sau mai putin ciudate, asa ca nu pot comenta. Alta solutie nu ai, in afara de asteptat.

Editat de heidy_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am avut si o poveste de dragoste care cred ca s a incheiat acum 3luni.Spun cred ca pt imi dau seama ca in inima mea nu s-a incheiat si se pare ca nici in inima ei...Pe scurt, am avut o relatie cu o fata 1an si jumatate, o relatie la distanta. Ne am cunoscut intr un alt oras intr o tabara...ne-am placut din prima clipa iar dupa scurt timp ne iubeam nebuneste..o dragostea adevarata,pt mine prima mea dragoste adevarata cand simteam cu adevarat ca o iubesc , cat si pt ea.Eu sunt in anul 2 la facultate ea in clasa a 12 si ne despart cand 500 cand 200 de km(eu fiind la facultate in alt oras, fata de unde locuiesc parintii mei).Ne vedeam cam la 2 sapt in weekenduri si in vacante mai mult, vorbeam la tel cam 1 ora si jumatate pe zi...Au existat certuri mici ca in orice relatie, eu gelos ea f geloasa...ea a mai gresit cateodata(greseli minore dar care suparau pe orice baiat...)...si din aceasta cauza incepuseam sa o controlez excesiv... acum 3 luni la o cearta mai rea am decis dintr -o prostie sa ne despartim...sa luam o pauza...Dupa cateva zile mi-am dat seama ca o iubesc mai mult decat credeam si m am dus la ea sa ne impacm, dar nu a mai vrut spunanadu mi ca nu o sa ma skimb niciodata ca vrea sa ii redau libertatea..ca poate ea nu e pregatita pt o relatie asa de serioasa.am mai insistat, i am facut ccateva surprize dar totul in zadar...Dupa o luna dupa despartire ea si-a gasit pe altcineva, eu am facut acelasi lucru pt a o uita mai repede....In timpul acesta ea ma suna la maxim o sapt intrebandu ma ce mai fac...de aprope o luna ma suna mai des la 4-5 zile si imi spune ca si-a dat seama ca ma iubeste cu toata fiinta,dar ca ii e mai bine cu un baiat de langa ea ..(cu care e de fapt acum).Mi-s spus ca incepe sa tina din ce in ce mai mult la el...dar ca tot la mine se gandeste ca nu poate sa ma uite si ca poate dupa bacul ei o sa ne impacam daca va mai simti asta pt mine..A zis ca e dezorientata nu stie exact pe cine vrea de fapt...ca vrea sa hotarawsca odata cu cine vrea sa ramana... ca pe mine ma iubeste.Eu nu stiu ce sa fac...de cand e cu celalat eu nu am mai cautat-o numai ea m a sunat si am mai vb pe mess ..o iubesc din tot sufeltul chiar daca sunt cu alta fata .eu cred ca locul meu e langa ea si imi dorec pe zi ce trece sa ma impac cu ea ... nu stiu cum sa procedez ca sa o fac sa se intoarca la mine???help me plz

 

Cum vine asta?Te iubeste dar ii este mai bine cu cel de acum??? :)

Ba vreau,ba nu vreau,ba te iubesc,ba nu te iubesc.Ba vreau dar nu acum ci mai tarziu.Poate mai tarziu,daca voi mai vrea.Asta nu e iubire ...e orice altceva dar nu iubire.

Dragostea ori e ,ori nu e.

Si daca totusi nu poti renunta la ea,pune-i problema direct.Poarta o discutie serioasa cu ea,intreab-o daca te iubeste intr-adevar,si spune-i ca vrei sa fiti impreuna acum,nu peste 1,2,3,...x ani.Ca s-ar putea ca atunci ea sa aiba chef si sa nu mai ai tu..Daca te iubeste asa cum spune,va fi cu tine.Daca nu accepta,iti va fi mai bine fara ea.

Mmm...te iubeste,vrea sa fie cu tine,dupa bac...dar nu face nimic in sensul asta...si tu ai face totul pentru ea,ba chiar te-ai muta si de la facultate...

Mda..asa iubire mare mai zic si eu.. :)

 

Stiu despre ce vorbesti si imi pot imagina cum te simti dar nu o sa iti dau sfaturi pentru ca altii ti-au dat deja, vreau doar sa iti spun cateva lucruri...

Iubirea adevarata nu moare niciodata iar daca amandoi va iubititi cu adevarat o sa treceti peste tot si o sa ramaneti impreuna.

In viata poti fi sigur 100% legat de ceea ce simti tu dar nu poti fi sigur 100% in ceea ce priveste persoana de langa tine, pentru ca lumea este cum este si majoritatea joaca teatru.

Dar exista exceptii, exista persoana in care ai incredere oarba inca de la inceput prin modul lor de a fi...

Atunci cand iubesti o persoana nu poti sa simti alte sentimente fata de alta persoana, cum a spus ea. Trebuie mai intai sa "treaca" acele sentimente, chiar daca uneori acea durere nu trece si va ramane mereu acolo unde este. A spune cuiva ca il iubesti nu este suficient, trebuie sa ii arati acest lucru. Tu esti gata sa faci orice pentru ea pentru ca o iubesti mult, acest lucru insa nu este suficient pentru ca nu poti obliga o persoana sa te iubeasca..daca iubirea este, ea este pur si simplu. Daca ea te iubeste va face acelasi lucru.

Daca ea nu te iubeste nu o sa stea cu tine doar pentru ca tu nu poti renunta la ea, nu poti gandi in acest mod pentru ca este egoist..nu poti sa stai cu o persoana doar pentru ca te simti bine tu..asta nu e iubire adevarata.

Dupa parerea mea cea mai mare dovada de iubire este sa ii daruiesti persoanei iubite ceea ce ai tu nevoie mai mult...si nu ma refer la lucruri materiale si la ce am spus mai sus.

 

Nu, eu nu iti voi spune sa o uiti. Se spune ca timpul cicatrizeaza ranile si sterge durerile. Acest lucru este posibil dar nu trebuie sa te descurajezi. Izoleaza-te de amicii tai si ramai in casa, in apropierea telefonului, pregatit pentru a face fata fericitului moment cand ea te va rechema.

 

Nu poti da o comanda simpla sa spui ca o uiti sau nu, acest lucru se poate intampla sau nu de la sine.

Timpul nu cicatrizeaza ranile si nu strege durerea si doar o transforma in niste sentimente si dureri de alta natura.

In viata nu intotdeauna se termina cu happyend ca in majoritatea filmelor.

 

Eu sunt de parere ca dragostea adevarata nu se stinge niciodata si ca acolo unde exista cu adevarat se poate trece peste orice.

Editat de adr1an

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu sunt de parere ca dragostea adevarata nu se stinge niciodata si ca acolo unde exista cu adevarat se poate trece peste orice.

Aici trebuie sa te contrazic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Inca nu m-am hotarat care e verdictul, ma mai gandesc. I rule anyway.
Cred ca stiu de ce nu te-ai hotarat inca,dar o sa-mi pastrez opinia pentru mine.

 

 

Eu sunt de parere ca dragostea adevarata nu se stinge niciodata si ca acolo unde exista cu adevarat se poate trece peste orice.
Si eu te contrazic intr-o oarecare masura. Nu se poate trece chiar peste orice.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca stiu de ce nu te-ai hotarat inca,dar o sa-mi pastrez opinia pentru mine.

Si eu te contrazic intr-o oarecare masura. Nu se poate trece chiar peste orice.

 

Yup...unele rani sunt atat de adanci incat..pur si simplu nu se mai pot vindeca. Depinde de persoana..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Este parerea mea, doar atat.

Stiam asta. Doar imi exprimam dezacordul.

Sunt de acord cu faptul ca iubirea poate nu se va stinge niciodata, dar nu pot fi si de acord cu afirmatia "poate trece peste orice". Pentru ca nu e chiar asa. :)

Editat de heidy_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×