Sari la conținut
Forum Roportal
ColdEyes

Egalitatea dintre femei si barbati in societate

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

pana acuma problema se punea ca femeile nu prea ar fi egale cu barbatii ,dupa cateva secole de lupta au devenit egale dar acuma problema devine alta mai este egal barbatul cu femeia ? ma gandeam aiurea la o chestie cazuri in care femeie de zi cu zi castiga si barbatul pierde de exemplu' in autobuz : eu stau pe scaun ,vine o femeie batrana evident ii ofer scaunul ,vine un barbat in varsta si acestuia ii ofer locul ,vine o femeie de varsta medie si se uita intepator la mine ii ofer locul cu capul plecat fara sa-i raspund la privire vine un barbat de aceasi varsta cu aceasi privire , nu ii dau locul si ii raspund cu aceasi privire ,deci femeia castiga .... la un interviu pentru un job daca o femeie si un barbat au exact aceleasi calitati profesionale ,aspect fizic placut amandoi eu unu as alege femeie pentru ca stie sa comunice mai bine mai elegant si femeie daca are de lucrat si cu femei si cu barbati se descurca grozav pe cand barbatul nu se descurca la fel de bine daca lucreaza cu femei cine stie ce-i trece prin cap (de ideei sexuale vorbesc) daca lucreaza cu barbati se cearta pe echipe de fotbal sau alte chesti evident sunt si cazuri contrare dar mai rare ,deci iar castiga femeia . O fatuca care arata bine si se trage dintr-o familie saraca ,scapa de saracie maritandu-se cu unul cu bani simplu' si poate si usor,un baietas care arata bine de asemeni si se trage dintr-o familie saraca scapa din saracie doar muncind ca robul si este posibil sa fie ajutat de faptul ca arata bine dar doar profesional nu-i da nimeni dea gata cum primeste femeia ,iar castiga femeia

ce spun eu aici sunt ipoteze care arata majoritatea cazurilor nu sunt exclusiviste

 

asa ca fratilor ce masuri luam ? :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca lucreaza cu barbati se cearta pe echipe de fotbal

Barbatii se uita la fotbal. Ceea ce descrii tu acolo se numeste idiot.

 

Femeile au fost intotdeauna avantajate mereu si barbatii au fost frustrati intotdeauna de lucrul asta.

Da, sunt detinatorul adevarului. Insusiti-vi-l.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Barbatii se uita la fotbal. Ceea ce descrii tu acolo se numeste idiot.

 

Femeile au fost intotdeauna avantajate mereu si barbatii au fost frustrati intotdeauna de lucrul asta.

Da, sunt detinatorul adevarului. Insusiti-vi-l.

degeaba mi-l insusesc ca tot fustrat raman

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce, esti copil? De frustrare nu scapi, deci nu incerca. Cmon.

adica de aici incepe iar lupta pentru egalitate numai ca acuma barbatii se lupta sa devina egali cu femeia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Inainte de a fi barbati sau femei, suntem oameni.

ce legatura are asta cu ce intreb ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce legatura are asta cu ce intreb ?

 

Ok, ma scuzi ca am intervenit in problema razboiului dintre sexe si ca m-am abatut de la subiect, prin faptul ca nu impartasesc aceleasi puncte de vedere ca tine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma intreb ce cauta acest topic la "bla bla bla..."? :flowers: strici peisajul muta-te cu acest topic mai sus undeva :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×