Sari la conținut
Forum Roportal
zexelica

Despre ziua de odihna

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Atunci nu e de mirare ca vor sa fie in shabbat toata ziua, se stie ca sunt insetati dupa bani.

Si cum isi permit sa foloseasca taxi-ul atat timp cat nu au de gand sa plateasca? Sau exista vreo lege internationala care sa ii favorizeze (nu m-ar mira, la discriminarea pozitiva de care au parte).

 

este traditia evreiasca condamnata de Hristos.

Spune-mi si mie, de ce Hristos nu a condamnat si genocidurile si crimele savarsite de catre jidani 'din porunca Domnului', evident.

Nu ti se pare putin penibil cum Hristos vine si spune ca primul fara de pacat sa arunce piatra, desi Yehova a spus ca adulterele sa fie ucise cu pietre?

Chiar nu se observa contradictiile flagrante?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Atunci nu e de mirare ca vor sa fie in shabbat toata ziua, se stie ca sunt insetati dupa bani.

Si cum isi permit sa foloseasca taxi-ul atat timp cat nu au de gand sa plateasca? Sau exista vreo lege internationala care sa ii favorizeze (nu m-ar mira, la discriminarea pozitiva de care au parte).

vine a 2-a zi si ii da banii omului .. Nu ramane nimeni neplatit :P)

Nu sunt zgarciti ... nu toti :P Nu ma plang de ei .. sunt prieteni adevarati si m-au ajutat de fiecare data cand am avut nevoie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Atunci nu e de mirare ca vor sa fie in shabbat toata ziua, se stie ca sunt insetati dupa bani.

Si cum isi permit sa foloseasca taxi-ul atat timp cat nu au de gand sa plateasca? Sau exista vreo lege internationala care sa ii favorizeze (nu m-ar mira, la discriminarea pozitiva de care au parte).

Spune-mi si mie, de ce Hristos nu a condamnat si genocidurile si crimele savarsite de catre jidani 'din porunca Domnului', evident.

Nu ti se pare putin penibil cum Hristos vine si spune ca primul fara de pacat sa arunce piatra, desi Yehova a spus ca adulterele sa fie ucise cu pietre?

Chiar nu se observa contradictiile flagrante?

Pt ca nu intelegi ca Biblia este o poveste paminteasaca cu un inteles ceresc. Rom 3:2-evreii sunt custodienii Cuvintului, Cuvintul este sabia care aduce moarte - Legea care condamna pacatul.

17Luaţi şi coiful m

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ai ma zexe nu veni si tu sa imi zici ca evreii sunt poporul ales ca trec la islam

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ai ma zexe nu veni si tu sa imi zici ca evreii sunt poporul ales ca trec la islam

Alegerea poporului evreu SIMBOLIZEAZA alegerea celor salvati.

29Şi dacă s

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am mai spus: explicatia crestinului e intotdeuna: "nu ai inteles tu" sau "stie Dumnezeu ce face" sau "tu esti de vina, Dumnezeu te iubeste".

Crestinismul este absolut, dar absolut penibil.

 

ZX, nu vrei sa nu mai pronunti numele lui Avraam?

Incestul este un pacat atat de mare pentru oameni incat Avraam dupa ce a fost violat de ambele fiice, nu numai ca nu a vazut mania lui Yahova, dar a fost binecuvantat si blagoslovit cu supranumele de "parintele lui Israel"

Tu daca ai comite incest, Yehova ti-ar da cancer sau mai stiu eu ce, in schimb lui Avraam i-a dat premiul "Taboo - Who's your daddy?"

Jenant!

Editat de K0ntr0VerSy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alte vremuri si alte timpuri... :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce s-a intamplat cu Avraam...au fost alte vremuri si alte timpuri. Alte gandiri, alte mentalitati, etc...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am mai spus: explicatia crestinului e intotdeuna: "nu ai inteles tu" sau "stie Dumnezeu ce face" sau "tu esti de vina, Dumnezeu te iubeste".

Crestinismul este absolut, dar absolut penibil.

 

ZX, nu vrei sa nu mai pronunti numele lui Avraam?

Incestul este un pacat atat de mare pentru oameni incat Avraam dupa ce a fost violat de ambele fiice, nu numai ca nu a vazut mania lui Yahova, dar a fost binecuvantat si blagoslovit cu supranumele de "parintele lui Israel"

Tu daca ai comite incest, Yehova ti-ar da cancer sau mai stiu eu ce, in schimb lui Avraam i-a dat premiul "Taboo - Who's your daddy?"

Jenant!

Asa zice falsul cresinism bisericesc, care sustine ca Dumnezeu a platit pt pacatele INTREGII OMENIRI. Fals: cine mai merge in iad, daca toti avem pacatele platite?

 

Avraam si incestul?

 

Citeste si tu Biblia. Era Lot, nepotul lui Avraam in Sodoma.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×