Sari la conținut
Forum Roportal
realtv

Ce stiti despre porcusori de guinea?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

eu am deja 3 hamsteri pitisi(de rusia) si snt foarte dragalasi...am avut doi, iar acum snt familie, mai greu a fost sa-i obisnuiesc cu ziua, pt k ei snt nocturni, asa k le dadeam doar ziua mancare si e confiscam "catacombele" k sa nu aiba unde sa doarma, si acum e totul ok, snt atat de jucausi... se alearga unu p altu pana fac santz imprejurul acvariului, iar knd se ajung se depasesc,dar nu pe lang, ci peste, mai nasol e knd vine tata, adica boo, si urca peste cel mic,k ta-su e un grasan, si :o: ...va dati si voi seama :D ...

PS: as avea o rugaminte, si anume, sa ma ajutati sa-i dau un nume hamsterasului, k nu am gasit pana acum unul potrivit, mentionez k p parinti iicheama boo si muu. sar'mana :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu am deja 3 hamsteri pitisi(de rusia) si snt foarte dragalasi...am avut doi, iar acum snt familie, mai greu a fost sa-i obisnuiesc cu ziua, pt k ei snt nocturni, asa k le dadeam doar ziua mancare si e confiscam "catacombele" k sa nu aiba unde sa doarma, si acum e totul ok, snt atat de jucausi... se alearga unu p altu pana fac santz imprejurul acvariului, iar knd se ajung se depasesc,dar nu pe lang, ci peste, mai nasol e knd vine tata, adica boo, si urca peste cel mic,k ta-su e un grasan, si :evil: ...va dati si voi seama :roll: ...

PS: as avea o rugaminte, si anume, sa ma ajutati sa-i dau un nume hamsterasului, k nu am gasit pana acum unul potrivit, mentionez k p parinti iicheama boo si muu. sar'mana <_<

Ma gandesc sa ii pui un nume de la care sa rezulte ca ei sunt mama, tata si copilul : "muuboo" :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

revenind la porcusorul d guinea din cate stiu sunt unele probleme cu el, dintre "ciudatenii " :P stiu k trebuie sa aibe o bucata d lemn pt a si toci dintii, si mai e ceva d unghii care trebuiesc taiate la o perioada d timp, eventual la veterinar.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum este sa ai porcusori de guineea ?? Sau hamsteri?? Mi-ar placea si mie si imi trebuie multe argumente in batalia cu mama mea!!! Stiti cum e!

ii aduci acasa pur si simplu, sau rogi un amic "sa ti-i faca cadou", asa am afacut io, apoi maica-mii i-au placut si nu i-am mai dat...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e buna ideea cu "cadoul". o sa-i pice putin fata :D mamei dar isi revine. nu sunt foarte pretentiosi, ii poti explica mamei tale ca porcusorul sta in acvariul lui, deci nu face mizerie, ca tu o sa te ocupi de el, de astea :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
e adevarat ca nu suporta schimbarile de temperatura prea bine si ca se imbolnavesc repede???

hamsterii mei stau undeva sus, p mobila, k acolo e aerul mai potrivit, nici rece, nici cald, dar de dimineata ii pun jos, pe podea si ii dogoreste soarele, le place la nebunie, ies din catacombele lor si se intind, se alearga, snt atat de dragalasi... presupun k si porcusorii la fel, depinde cum ii inveti :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

m-am decis sa imi iau..am sa vin cu el acasa sa vad daca o sa zica cineva ceva..mai ales ca le-am spus de anu trecut ca vreau si au crezut ca glumesc...maine ma duc sa ma interesez sa imi fac acvariu in asa fel incat sa incapa perfect pe noptiera...acum problema e ca nu stiu cat costa unul..eu trebuia sa il primesc si nu am pus problema pretului dar acum da..stie cineva cat costa..am inteles ca au si o anumita personalitate sper sa nimeresc unul iubitor..

 

si mai am o intrebare(poate 2)...daca il iau cu mine la o mica plimbare cum ar fi il iau cu mine pana la prietena..poate sa se imbolnaveasca de la schimbarea temperaturii sau a aerului?...e adevarat ce am citit mai sus ca trebuie sa ii tai unghiile?...ii trebuie o bucata de lemn?..trebuie sa ii fac vreun vaccin ceva? costa mult vizitele la medicul veterinar?..ok au fost mai multe intrebari decat ma asteptam :">

Editat de realtv

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×