Sari la conținut
Forum Roportal
Andrii-Popa

Orientul vs occidentul

Postări Recomandate

Nici occidentul nu e perfect si are bubele lui o groaza.

 

Orientul intotdeauna a fost mult mai decadent decat occidentul. Pe vremea Babilonului sacrificiile umane pana in Egipt inclusiv erau lege, orgiile sexuale distractia favorita. Sclavia motorul societatii. Orientul a fost Iadul de cand e lumea.

 

Occidentul, vikingii sau in general triburile germanice au fost mereu in evolutie si progres. Si asta datorita unui lucru esential, cei buni au fost un pic mai multi decat cei rai. Asa s-a ridicat si vestul salbatic din USA, prin determinarea celor buni de a-i atarna in streang pe cei rai.

 

Problema orientului e uniformizarea, ei nu mai pot vedea ce e bun fata de ce e rau, pentru ca majoritatea sunt rai, minciuna perpetuata de zeci de generatii ca mod favorit de gandire a devenit astazi o capcana mortala pentru ei. In orient se gandeste mincinos in modul inconstient, aia chiar cred ce le debiteaza mintea, ei cred ca daca se arunca in aer

Editat de cuc_elvetian

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Frate ai ochelari de cal.

Lucrurile nu au fost asa cum spui tu.

Nu incerca sa ma duci ca nu merge.

Vestul in America s-a "ridicat" pe pamanturile furate de la indieni si prin masacrarea majoritatii lor.

O recunosc chiar ei singuri americanii.

Mai informeaza-te.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Frate ai ochelari de cal.

Lucrurile nu au fost asa cum spui tu.

Nu incerca sa ma duci ca nu merge.

Vestul in America s-a "ridicat" pe pamanturile furate de la indieni si prin masacrarea majoritatii lor.

O recunosc chiar ei singuri americanii.

Mai informeaza-te.

 

I-au masacrat pe indieni dar ei intre ei nu. Cum am spus, i-au spanzurat pe infractori.

 

In Orient se masacreaza ei intre ei pe motive religioase iar infractorii conduc statul ca si la noi. Asta inseamna ca toata populatia e decazuta si degenerata. In veci nu se vor mai ridica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Cine ridica sabia,de sabie va pieri"

Stai linistit ca "cine seamana vant culege furtuna".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
"Cine ridica sabia,de sabie va pieri"

Stai linistit ca "cine seamana vant culege furtuna".

 

Si ce speri, sa le taie capu la yankei cateva zeci de mii de amerindieni ramasi in viata? De unde sti ca yankeii nu au ajuns peste bastinasi sa-i masacreze pentru ca Cineva a vazut cat de scelerati erau, ca aia din America latina erau la maxim, vezi in filmul Apocalypto si pe National Geografic, asa ca bine le-a facut spaniolii ca le-a luat aurul si viata. Cei netrebnici in viziunea biblica vor ramane fara agoniseala si viata. Cu asta sunt de acord.

 

Mai e o fraza "Cine duce in robie, va merge in robie". Sunt curios cine o sa-i duca pe yankei in robie.

Editat de cuc_elvetian

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu chiar ai vazut Apocalypto?

Tu chiar ai inteles ce a vrut sa zica acel film?

Yankeii o sa se duca pe ei insisi in robie.

Si-o fac cu mana lor.

Au pretentie de jandarmi universali dar nu reusesc sa securizeze 2 tari amarate ca Iraq-ul si Afganistanul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tu chiar ai vazut Apocalypto?

Tu chiar ai inteles ce a vrut sa zica acel film?

Yankeii o sa se duca pe ei insisi in robie.

Si-o fac cu mana lor.

Au pretentie de jandarmi universali dar nu reusesc sa securizeze 2 tari amarate ca Iraq-ul si Afganistanul.

 

L-am vazut si l-am inteles. Cine e corect si se iubeste pe sine pentru ca a fost iubit de parinti, plus are o motivatie solida, iubirea fata de sotie si copil, va invinge. Revezi pasajul cu tata lui Paw Jaguar, ce-i spune ala: "nu te-am crescut sa te vad traind in frica". Ce ne spuneau parintii rusi "va crestem ca sa fiti niste sclavi cu frica de libertate".

 

Ei bine, asa sunt si yankeii crescuti, sa se iubeasca pe ei, sa nu le fie frica de libertate si sa le dea suturi in fund la mincinosi si ticalosi. Asa cum le-au dat si spaniolii la indienii aia degenerati.

 

Pe yankei o sa-i duca in robie doar extraterestrii amice. Presupun ca tu crezi in ei, ca in D-zeu m-am lamurit ca nu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
.....

Nu are rost sa iti mai raspund

Esti pe langa.

 

Tu esti pe langa. Orientul vs occidentul, capre versus oi, copiii minciunii versus copiii adevarului.

 

Acum te intreb si eu ca pe Pilat: Ce e Adevarul? Cand o sa cunosti Adevarul, o sa realizezi ca doar caprele, copiii minciunii ajung in robie. Oile, copiii adevarului niciodata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chinezii sunt un popor care maninca tot ce misca si nu misca pe pamintul asta.Au aratat odata o emisiune la CNN despre cum decimeaza chinezii tot ce este comestibil. Comestibil dupa parerea lor.

 

 

Deocamdata decimeaza caini si pisici vagaboande

Editat de Darianna
link sters

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×