Sari la conținut
Forum Roportal
Andrii-Popa

Orientul vs occidentul

Postări Recomandate

Chinezii sunt un popor care maninca tot ce misca si nu misca pe pamintul asta.Au aratat odata o emisiune la CNN despre cum decimeaza chinezii tot ce este comestibil. Comestibil dupa parerea lor.Mai au putin si vor gati si carne de homo-sapien la Wok cu niste black bean sos si bok choy.

Asa ca pina vor muri ei de foame,vom trece noi astialaltii in posteritate primii. :roll:

 

Sincer nu am treaba cu chinezii atata timp cat nu -i apuca si pe ei deliruri religioase ca pe fratii tai. Asta i-ar impiedica pentru totdeauna sa mai munceasca asa cum muncesc ei astazi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"sa mai munceasca asa cum muncesc ei astazi. "

Si sa depaseasca America.

:roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
"sa mai munceasca asa cum muncesc ei astazi. "

Si sa depaseasca America.

:roll:

 

Din pacate nu sesizezi ca ei chinezii sunt doar slugile investitorilor americani, evrei, japonezi, olandezi si alte natii avansate. Iar tehnologia rezervata armatei e monopolul USA. Un singur submarin nuclear american sterge China de pe harta, asa ca stiu ei de ce muncesc cu drag si spor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sincer nu am treaba cu chinezii atata timp cat nu -i apuca si pe ei deliruri religioase ca pe fratii tai. Asta i-ar impiedica pentru totdeauna sa mai munceasca asa cum muncesc ei astazi.

 

Ar trebui sa te deranjeze ca si aia-s colorati.Cam galbui pentru gustul tau nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Noi am fost sub influenta otomana, musulmana, atunci am invatat cu adevarat ce e coruptia, iar sub fanarioti am slefuit-o pe cand vikingii, adica danezii de astazi, arata comparativ cu sarmanii orientali fix ca pocalul de aur pe langa oliţa de cacao.

Editat de cuc_elvetian

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Frate exagerezi si jignesti o intreaga etnie.

Deja o dai in alte alea.

 

Da, imperiul otoman a fost corupt si a cazut datorita coruptiei interne care ajunsese ca o boala. Dar totusi astazi Turcia are salarul ceva mai mare ca Romania.

 

Grecii le-a placut si lor coruptia si minciuna la nebunie, au si exportat-o. Sudul tarii noastre a fost plin de boieri greci. Tariceanu e unul din urmasii lor (are un bunic grec fost fanariot).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, imperiul otoman a fost corupt si a cazut datorita coruptiei interne care ajunsese ca o boala. Dar totusi astazi Turcia are salarul ceva mai mare ca Romania.

 

Grecii le-a placut si lor coruptia si minciuna la nebunie, au si exportat-o. Sudul tarii noastre a fost plin de boieri greci. Tariceanu e unul din urmasii lor (are un bunic grec fost fanariot).

 

Dar imperiul Roman din ce cauza crezi ca s-a prabusit? Ai habar de cita coruptie exista? Ai habar cita coruptie exista in lume peste tot. Nimeni nu e imun.Nici o tara,nici o natie, nici un om.

 

Asa ca nu mai arata tu cu degetul in stinga si-n dreapta.

 

Iar daca nu erau sarmanii orientali sa prezerve majoritatea maniscriselor de stiinta si arta antice,sa le traduca dupa aia din araba inapoi in latina,nu mai pupa Europa curentul numit "renaissance".Cred ca asta stii ce inseamna nu?

Iar vezi tu cita distrugere au lasat in urma hoardele de tatari si mongoli cind au facut ravagii in Europa si cine de fapt a salvat cultura europeana. Mai invata ceva istorie,si despre meritele orientalilor inaite sa-i numesti olita de noapte. Ia citeste tu despre perioada cind au ajuns in Spania si ce civilizatie infloritoare si prospera au format acolo timp de sute de ani,pina veni Isabella de Castilia cu barbat'su cu inchizitia si cu perioada numita "dark ages" plina de prostie,mizerie,boala,saracie. Sau crezi ca acea denumire a fost data ca era mereu intunerric pe afara?

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×