Sari la conținut
Forum Roportal
Knut

Cine sta la cratita si cine repara priza?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Despre calcat am avut o discutie mai aprinsa, pentru ca nu-i place. Are de gand sa ma puna sa-mi calc singur, dar i-am zis ca daca in plus de asta incep sa gatesc eu din nou, ea nu va mai avea nimic de facut pentru casa. Si nu mi se pare normal. De ce as mai avea nevasta? (nu sariti fetelor cu replici de genul "De-aia ti-ai luat nevasta?" ca nu e cazul)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Despre calcat am avut o discutie mai aprinsa, pentru ca nu-i place. Are de gand sa ma puna sa-mi calc singur, dar i-am zis ca daca in plus de asta incep sa gatesc eu din nou, ea nu va mai avea nimic de facut pentru casa. Si nu mi se pare normal. De ce as mai avea nevasta? (nu sariti fetelor cu replici de genul "De-aia ti-ai luat nevasta?" ca nu e cazul)

 

doar o intrebare

Tu ce faci in casa? Pentru casa, adica. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, am uitat de faza cu borcanu' pe care numai eu il pot deschide, ha, ha........ Asa ca suntem la pace cu calcatu' ca nu-mi trebe prea des, oricum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
doar o intrebare

Tu ce faci in casa? Pentru casa, adica. :D

Cumparaturi (adica in momentul in care plec de-acasa dimineata la serviciu fac inventarul si stiu ce trebuie sa cumpar cand ma intorc), pun la spalat (si intins rufe), platit facturi, curatenie, am grija de acvariu :) (desi ea l-a vrut si a zis ca va avea ea grija), mancare (in timpul saptamanii) si uneori (recunosc, rar) ajutor la mancare in weekend. Si tot ce tine de problemele tehnice. Mamaaa, ce bun sunt :D

 

Tu esti calculatorist?

Nu. De ce?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cumparaturi (adica in momentul in care plec de-acasa dimineata la serviciu fac inventarul si stiu ce trebuie sa cumpar cand ma intorc), pun la spalat (si intins rufe), platit facturi, curatenie, am grija de acvariu :D (desi ea l-a vrut si a zis ca va avea ea grija), mancare (in timpul saptamanii) si uneori (recunosc, rar) ajutor la mancare in weekend. Si tot ce tine de problemele tehnice. Mamaaa, ce bun sunt :D

Si ce te lauzi? Cine nu face asa?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si ce te lauzi? Cine nu face asa?

Stiu destui barbati care nu fac mai nimic prin casa. Mie mi se pare ca fac multe. Si cred ca aici ma pot lauda

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu gatesc de minune: ma cheama Wu Xing, pe numele cel mic, sau, in ziua de carbohidrati, Pizza Coloseum....

 

Gatesc teribil de bine, numai ca le pun asa, de decor, in niste cutiute de carton.....ha, ha....

Editat de zexelica

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×