Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

ok ... faceti misto ... e super nasol sa fii complexata de ceea ce esti din cauza trecutului cu un individ; el a fost primul si singurul, am ajuns si la logodna; si normal ca fiind singurul timp de 4 ani de zile si neavand termen de comparatie mi s-a parut absolut firesc ..... pana cand l-am cunoscut pe cel care a reusit sa ma trezeasca, si cu care nu stiu cum sa ma comport; dar multumesc oricum pentru raspunsuri

Gindesti ca o femeie si asculti sfaturi tot de la femei.

 

Nu fii complexata. Preludiul la barbati nu e cine stie ce important sau interesant. Poate ceva vizual e mai important: daca ai vreo scula de ciorap sau ceva....

 

Numa' sa nu fii d-aia disperata si grabita cu ochii cit cepele...

Editat de zexelica

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si sincer nu am idee cat ma va mai suporta asa obsedata de penetrare cum sunt. E si genul de om care doreste sa vada interes din partea mea, iar eu stagnez si am impresia ca il indepartez.
Asa cum a zis si zexelica,nici pentru barbati nu e asa important preludiul,putini o recunosc,dar asta ii adevarul :flowers:

Eu cred ca ar trebui sa ii zici direct ca vrei sa-l ai in tine din prima secunda,si end of story.

Nu esti obsedata,poate doar nimfomana...ceea ce,desigur,nu e nimic rau :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Crede-ma ca am fost groaznic si terifiant de surprinsa cand el mi-a zis ca se simte folosit ca o jucarie sexuala, pt ca eu nu stiu ce e ala preludiu, care este foarte important. este groaznic sa iti spuna asa ceva barbatul pe care il iubesti.

Editat de Anaemona

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Crede-ma ca am fost groaznic si terifiant de surprinsa cand el mi-a zis ca se simte folosit ca o jucarie sexuala, pt ca eu nu stiu sa ce e ala preludiu, care este foarte important. este groaznic sa iti spuna asa ceva barbatul pe care il iubesti.
Da,pai asta ti-a zis-o pentru ca probabil te iubeste foarte mult,si are nevoie de multe gesturi de tandrete din partea ta.Atata tot.Ca totusi sa nu te mai doara ca iti spune asta,incearca nu neaparat sa ii oferi un preludiu cap-coada,ci doar sa fii oleaca mai tandra.In final,va intelege ca asta e felul tau,si te va accepta cum esti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Se pare ca pentru barbatul ei este important, si asta e tot ce conteaza, nu cum simt si gandesc ceilalti barbati.

 

Da asa e. si mi-a zis-o si foarte frumos: ca a inteles de ce sunt asa, ca ma iubeste dar trebuie sa imi doresc sa vreau sa ma schimb din punctul asta de vedere, ca suntem un cuplu avem o relatie serioasa (locuim impreuna) si eu tot in trecut am ramas.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Gindesti ca o femeie si asculti sfaturi tot de la femei.

 

Nu fii complexata. Preludiul la barbati nu e cine stie ce important sau interesant. Poate ceva vizual e mai important: daca ai vreo scula de ciorap sau ceva....

 

Numa' sa nu fii d-aia disperata si grabita cu ochii cit cepele...

 

tu vorbesti in numele tuturor barbatilor sau ai citit asta in dictionar? nu-mi spune ca nu-ti place sa ti se faca sex oral, sau si mai mult de atat, ca sexul oral nu face parte din preludiu...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Gindesti ca o femeie si asculti sfaturi tot de la femei.

 

Nu fii complexata. Preludiul la barbati nu e cine stie ce important sau interesant. Poate ceva vizual e mai important: daca ai vreo scula de ciorap sau ceva....

 

Tu inca mai esti adolescent?

Repet.

Tu inca mai esti adolescent?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tu inca mai esti adolescent?

Repet.

Tu inca mai esti adolescent?

Vad ca te ard repetitiile astea,si in post,si in semnatura :o:

 

Afirmatiile lui nu imi par adolescentine,ci cu substrat :P

 

Da asa e. si mi-a zis-o si foarte frumos: ca a inteles de ce sunt asa, ca ma iubeste dar trebuie sa imi doresc sa vreau sa ma schimb din punctul asta de vedere, ca suntem un cuplu avem o relatie serioasa (locuim impreuna) si eu tot in trecut am ramas.
Atunci cauta schimbarea in tine. Si...feel the moment,don't lost it .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vad ca te ard repetitiile astea,si in post,si in semnatura :o:

 

Afirmatiile lui nu imi par adolescentine,ci cu substrat :P

Esti singura care a observat repetitia metaforica din semnatura.

Apropos de metafora, care ar fi substratul? I dont get it. I dont get it. [na, m-am repetat special ca sa te 'arda' si pe tine]

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×