Jump to content
Forum Roportal
sry20

Ceara

Rate this topic

Recommended Posts

Sincer cam toata ceara care se incalzeste e buna,mai putin foliile(ceara rece).Eu iti recomand ceara din miere de albine care o gasesti la Plafar.

Eu imi iau din Metro, e un pachet din doua cutii, suficienta , si la un pret deloc mare. Din pacate, nu mai imi amintesc cum ii zice, parca e dela firma Class...dar nu sunt sigura. In fine, ideea e ca cea calda e mai buna decat cea rece, cu (,) conditia sa stii sa o manevrezi, adica sa o aplici la temperatura optima, :flowers: plus ca ai nevoie de ceva indemanare sa manevrezi o spatula cu ceara care se prelinge... Succes!

Eu imi iau din Metro, e un pachet din doua cutii, suficienta , si la un pret deloc mare. Din pacate, nu mai imi amintesc cum ii zice, parca e dela firma Class...dar nu sunt sigura. In fine, ideea e ca cea calda e mai buna decat cea rece, cu (,) conditia sa stii sa o manevrezi, adica sa o aplici la temperatura optima, :o: plus ca ai nevoie de ceva indemanare sa manevrezi o spatula cu ceara care se prelinge... Succes!

Eu folosesc londa...dar sia aia din metro doua cuti e buna...londa e o cutiutza mica mova , e tare dar daca ilcaziti un pic in mana se face moale si numai buna... si nu produce matreatza :P)))

REPET :()) nu fac reclama...doar raspund la topic.

Despre ce ceara vorbiti: de epilat sau pentru par?Pentru par nu folosesc,ca se imbacseste repede iar ceara epilatoare folosesc permanent...o cumpar numai din farmacie.

:o: Chiar, ce confuzie aici!!! Normal ca la cea de epilat m-am gandit, nefolosind niciodata pt par. Dar poate ne lamureste initiatoarea topicului ce si cum.

eu ma refeream la cea de epilat. am incercat cu cea din miere de albine acum ceva tp si nu prea mi-a reusit. ma gandeam k poate exista alte calitati mai bune si asa k m-am gandit sa intreb. momentan folosesc epilatorul dar sunt nemultumita k imi creste parul pe sub piele si nici nu extrage toate firele de par, multe sunt doar rupte de la radacina, ca si cand m-as fi ras.

Despre ce ceara vorbiti: de epilat sau pentru par?Pentru par nu folosesc,ca se imbacseste repede iar ceara epilatoare folosesc permanent...o cumpar numai din farmacie.

si cum se numeste?

eu ma refeream la cea de epilat. am incercat cu cea din miere de albine acum ceva tp si nu prea mi-a reusit. ma gandeam k poate exista alte calitati mai bune si asa k m-am gandit sa intreb. momentan folosesc epilatorul dar sunt nemultumita k imi creste parul pe sub piele si nici nu extrage toate firele de par, multe sunt doar rupte de la radacina, ca si cand m-as fi ras.

si cum se numeste?

Ei,nu stiu cum se numeste,dar cred ca tot ce folosesti tu:e o cutie metalica cu o eticheta rotunda cu faguri desenati,invelita in plastic.

Mi s-a intamplat si mie sa nu fie buna ceara,pentru ca se lipea ....probabil nu era amestecul facut in proportiile corecte .Niciodata nu am folosit decat de tipul asta ,cumparata din farmacie...se mai gaseste si la magazinele de produse apicole.