Sari la conținut
Forum Roportal
lucius22

Programe de desen si proiectare

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salutare la toata lumea. As vrea sa stiu ce programe se pot folosi pentru a putea face un proiect sau niste schite cu masurile aferente.

Stiu ca exista AUTOCAD dar e ceva mai complicat. alte variante care ar mai fi?

 

 

Va multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Complicat..este cuvantul cheie,probabil ca autocad este programul cel mai bun pt. tine..dar depinde de ce anume vrei sa faci.

Destul de greu sa gasesti un program nu asa de complicat, dar care sa faca treaba autocad ului. Decat sa pierzi timpul cautand unul mai simplu de folosit, mai bine ai invata autucad, care sunt sigur ca ti ar ajuta si in viitor. Daca gasesti totusi un astfel de program sa ma anunti si pe mine :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai mai poti face si in catia, insa din cate am vazut eu e mai complicat ca autocadu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

catia e prea complicat pt asa ceva....

 

autocad.....nu e complicat deloc....dar daca ti se pare te sfatuiesc sa incerci arhicad 9...(sau 10) si s-ar putea sa ramai uimit.....

depinde de complexitatea "schitei"

 

 

bafta.....

 

bineinteles ca poti incerca si Solid edge, sau Solid Works, sau Catia sau ProEngineering [programe de proiectare 3D]......dar eu zic ca nu merita....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Le dau dreptate celorlalti care te-au sfatuit sa folosesti AutoCAD,pentru a desena orice vrei tu la cote reale.

Eu lucrez cu AutoCAD si te pot ajuta am si niste carti , dar mai bine instaleaza macar varianta AutoCAD 2000 (daca nu il ai ti-l dau eu) si in momentul cind dai de probleme posteaza teme noi sau trimitemi pe email : vavstudio@yahoo.com.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×