Sari la conținut
Forum Roportal
I.Carmen 26

Ajutor!

Postări Recomandate

Buna, am un perus de aproape 2 saptamani. si am o problema, e tare speriat, nu ma lasa sa pun mana pe el, cand ma apropii de colivie se sperie. Ce sa fac?? In cat timp se acomodeaza, imi poate spune cineva, va rog??!! Mersi. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna, am un perus de aproape 2 saptamani. si am o problema, e tare speriat, nu ma lasa sa pun mana pe el, cand ma apropii de colivie se sperie. Ce sa fac?? In cat timp se acomodeaza, imi poate spune cineva, va rog??!! Mersi. :)

se va acomoda foarte repede : :D nu-ti face griji :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna, am un perus de aproape 2 saptamani. si am o problema, e tare speriat, nu ma lasa sa pun mana pe el, cand ma apropii de colivie se sperie. Ce sa fac?? In cat timp se acomodeaza, imi poate spune cineva, va rog??!! Mersi. :D

 

O sa se obisnuiasca in timp, dar depinde foarte mult si de cat de ocupi de el.

Ca sa-l "domesticesti", trebuie sa vorbesti mult cu el. De asemenea poti sa-l ademenesti cu mancare (tine boabe in mana si asteapta sa vina la tine) . Daca nu il bagi in seama, o sa ramana "salbatic".

Perusul meu are 8 ani acum, si este foarte prietenos si sociabil, tocmai pt ca cineva s-a ocupat foarte mult de el cat a fost mic :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
perus e un peste??

Absolut ! e o diahanie cu coarne si solzi pe spate... aripile ii cresc numai in sezonul de reproducere cand se hranesc cu gugustiuci, furnici negre ori termite rosii.

Editat de Croitorul din Panama

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Absolut ! e o diahanie cu coarne si solzi pe spate... aripile ii cresc numai in sezonul de reproducere cand se hranesc cu gugustiuci, furnici negre ori termite rosii.

 

bravo man, as te vreau! in sfarsit te-ai prins si tu care-i treaba. :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×