Sari la conținut
Forum Roportal
eddy1973

Yeti omul zapezilor, monstrul din Loch ness, Godzilla etc

Postări Recomandate

noi romanii de ce nu avem un monstru bastinas...exceptand mitul lui dracula..??sau avem si eu nu stiu?de fapt topicul meu este sa aflu daca exista si la noi in folclor ceva istorii despre vreo creatura ciudata,ca eu unul nu stiu ..si daca voi credeti ca sunt doar povesti ireale cele despre yeti omul zapezilor,monstrul din loch ness,godzilla-am vazut ca sunt cercetatori care inca cauta dovezi cocrete ca ar exista acesti monstri..afara de cei 3 deja consacrati mai exista pe plan mondial alte "celebritati"?

Editat de torquemada

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Noi romanii avem strigoii,ielele,moroii,varcolacul.Vampirul deja a facut inconjurul lumii.Cu ceva timp in urma circula vestea ca intr-un lac bucurestean exista un monstru de peste.Cei ce l-au vazut au spus ca este extraordinar de mare fiind greu de pronuntat ce poate fi mai exact.Tin minte ca au fost camere de filmat montate pe sub apa si au reusit sa prinda cateva cadre insa era greu de deslusit ce poate fi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pe godzilla nu-mi amintesc sa-l fi cautat cineva, e doar o poveste, la fel ca king kong.

pe ceilalti ii cauta pentru ca sunt dovezi, fie adevarate fie falsuri, in privinta existentei lor.

mai este si bigfoot, care din cate stiu nu e acelasi cu yeti :hi:

chupacabra, in australia, care suge sangele animalelor.

probabil fiecare tara are o multitudine de monstrii dar nu sunt asa bine mediatizati, era o emisiune pe Discovery unde erau prezentati tot felul de monstrii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pe godzilla nu-mi amintesc sa-l fi cautat cineva, e doar o poveste, la fel ca king kong.

pe ceilalti ii cauta pentru ca sunt dovezi, fie adevarate fie falsuri, in privinta existentei lor.

mai este si bigfoot, care din cate stiu nu e acelasi cu yeti :hi:

chupacabra, in australia, care suge sangele animalelor.

probabil fiecare tara are o multitudine de monstrii dar nu sunt asa bine mediatizati, era o emisiune pe Discovery unde erau prezentati tot felul de monstrii.

chupacabra este in america latina!! esti in eroare..si big foot este tot yeti..si codzilla vb cu un japonez sa vezi ca ei cred ca exista inca..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

corect, in legatura cu chupacabra, probabil am confundat cu alt monstru...asa-i cand lumea e plina de monstrii :hi:

bigfoot NU ESTE ACELASI cu yeti, da un search rapid pe google.

godzilla nu stiu daca a fost surprins pe vreo pelicula pina acuma sau macar vazut de cineva, nu am vazut nici vreun documentar si nici urme ale lui dar...poate o fi si el considerat real...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cica asta e Nessi....

 

in legatura cu poza aia.. cel care a facut-o.. sau asa spune el... a recunoscut ca e doar un fals.. .a trucat-o folosindu-se de un submarin de jucarie si ma rog, facand forma capului/gatului lui Nessi.. parca din metal... nu mai stiu :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×