Sari la conținut
Forum Roportal
nightwish

Cararile nebanuite ale dragostei

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Dar cum poate cineva sa zica te iubesc.. si sa fuga?! De unde gaseste forte? Si mai ales.. de ce a ales sa zica "te iubesc" ca apoi sa o ia la goana ingrozit ca i-a aparut iubirea-n cale?!

 

Am iubit o data mult de tot, s-a terminat si apoi am fugit de relatii serioase cat am putut.

Am cunoscut un tip extraordinar, cu care ma intelegeam foarte bine, care devenise confidentul meu. Si intr-o seara cand eram impreuna intr-un club, am iesit afara sa luam aer si cand el a inceput sa spuna ce bine ne simtim impreuna si ca simte cum devin din ce in ce mai importanta pentru el si m-a sarutat, m-am simtit invadata de sentimente pe care ma straduiam sa le neg si am spus-o: "Te iubesc". La 30 de minute mi s-a "facut rau" si am plecat acasa si o luna de zile am fost extrem de ocupata si total indisponibila , conversatiile noastre rezumandu-se la "Am ceva urgent de rezolvat acum, te sun eu cand termin". Si l-am tinut asa pana m-am trezit cu el la usa si nu am mai avut cum sa fug.

Am fugit pentru ca m-a durut tare de tot prima oara, pentru ca de atunci nu puteam vedea in barbati altceva decat o modalitate de a-mi calma hormonii, am fugit pentru ca din cauza suferintei imense provocate de unul, i-am catalogat pe toti.

Si sincera sa fiu imi pare bine ca am fugit. El a avut rabdare cu mine, a stiut si cand sa fie mai dur fara sa ma faca sa ma simt amenintata, aratandu-mi astfel ca nu toti barbatii "este niste porci".

Editat de Anaemona

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stau si ma intreb.. oare de ce simtim o atractie catre oamenii carora le pasa cel mai putin de noi? De ce ne ambitionam sa credem ca exista o "relatie" daca tot ce primim sunt suturi? De ce speram ca intr-o buna zi, acea persoana isi va indrepta privirea in directia noastra si ne va vedea cu alti ochi?

 

De ce nu ne acceptam "infrangerea" si mergem mai departe?

 

de fraieri ?! :roll:

 

 

moama, am mai dezgropat unul . :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de fraieri ?! :roll:

 

 

moama, am mai dezgropat unul . :crazy:

Mai ex-anonimule, vad ca te-a cam apucat nostalgia.

 

Iar raspunsul la intrebare nu este naivitatea, ci speranta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bine ca ai gasit raspunsul dupa 2 ani.

Daca mai adaugai un 0, erai D'Artagnan.

buei Duma ... tu repede . :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai ex-anonimule, vad ca te-a cam apucat nostalgia.

 

Iar raspunsul la intrebare nu este naivitatea, ci speranta.

da, Speranta ... asa o chema si pe colega mea de banca . :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stau si ma intreb.. oare de ce simtim o atractie catre oamenii carora le pasa cel mai putin de noi? De ce ne ambitionam sa credem ca exista o "relatie" daca tot ce primim sunt suturi? De ce speram ca intr-o buna zi, acea persoana isi va indrepta privirea in directia noastra si ne va vedea cu alti ochi?

 

De ce nu ne acceptam "infrangerea" si mergem mai departe?

 

Nu vb din experienta dar "vanity...definitely my favorite sin". Cred ca ego este cel ce nu da voie sa se accepte faptul ca mai sunt si persoane care nu ne gasesc irezistibili.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stau si ma intreb.. oare de ce simtim o atractie catre oamenii carora le pasa cel mai putin de noi? De ce ne ambitionam sa credem ca exista o "relatie" daca tot ce primim sunt suturi? De ce speram ca intr-o buna zi, acea persoana isi va indrepta privirea in directia noastra si ne va vedea cu alti ochi?

 

De ce nu ne acceptam "infrangerea" si mergem mai departe?

 

Pentru că atunci c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mda...f buna intrebarea (subiectul).

 

acelasi lucru am inceput sa il observ si eu...cu cat esti mai nesimtit si marlan,mai ignorant cu atat esti mai interesant pt femei (proportia ar fi de 80-90%)...daca esti bun,esti luat de prost....sau apar acele intrebari : oare ce vrea de la mine, de ce face asta , de ce e asa bun, etc.

nu mai exista aceleasi valori de acum ceva timp,lumea se schimba...si se schimba nu in bine din punctul meu de vedere. trebuie sa tinem pasul cu schimbarea....daca se poate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×