Sari la conținut
Forum Roportal
candy13

Tatal meu s-a stins...

Postări Recomandate

Stelistul7, esti un fanatic crestin si asta e foarte periculos, mie mi s-a dovedit invariabil asta.

Daca esti cum te pretinzi, atunci stii ca asta

 

te descalifica, conform invataturii lui Jesus.

Crezi in Dumnezeu, ca si ceilalti de pe forum? Esti mandatat sa spui asta, sau ai fi in stare sa spui orice aberatie pentru numele lui Dumnezeu?

 

Epatarile astea de pseudo-filozof la 15 ani, lasa-le pentru pauza mare.

 

Mediteaza mai mult, vorbeste mai putin.

 

Crede-ma ca nu am de gand sa ma cert cu tine, sau cu nimeni de pe forum, dar omule, chiar nu inteleg ce e in mintea ta?

Poate ne spui si noua, sau mai bine lasa, ca cine stie ce prostii mai spui.

 

Sa stii ca nu sunt fanatic, cum sustii tu, dar ma vad nevoit sa-ti explic si sa te invat despre dreapta credinta, cea ortodoxa.Cine stie din ce secta faci parte, de nu crezi in Dumnezeu.

 

Daca sunt cum pretind?Adica, chiar te rog sa ma faci sa inteleg cum sunt.

 

Nu stiu daca e corect sa spun ca, cred in Dumnezeu ca si ceilalti de pe forum, dar crede-ma ca fiecare persoana de pe forum are credinta lui, fiecare isi duce Crucea lui.Fiecare persoana de pe site are credinta lui in Dumnezeu.

 

Ma intreb daca esti constient de ce spui, sau ai nevoie de ajutor?Poate te putem ajuta si nu stii cum sa ne spui.

 

DUMNEZEU sa te ierte, pentru toate prostiile pe care le spui

 

Iti doresc multa sanatate si Dumnezeu sa fie cu tine, sa-ti ndrepte pasii spre credinta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Horia,Chiar nu are rost sa-ti faci sange rau ca nu ai cu cine ! Bineinteles ca si acea persoana crede in Dumnezeu dar breaveaza si nu admite acest motiv din varii motive. Gura lumii sloboda sa manance loboda. Chiar nu ai cu cine sa te pui. Bineinteles ca fiecare ne ducem Crucea si asta este ce trebuie sa invatam, sa aflam cum sa ne-o ducem.Ai grija de tine si lasa-l.Horia,Chiar nu are rost sa-ti faci sange rau ca nu ai cu cine ! Bineinteles ca si acea persoana crede in Dumnezeu dar breaveaza si nu admite acest motiv din varii motive. Gura lumii sloboda sa manance loboda. Chiar nu ai cu cine sa te pui. Bineinteles ca fiecare ne ducem Crucea si asta este ce trebuie sa invatam, sa aflam cum sa ne-o ducem.Ai grija de tine si lasa-l.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Crede-ma ca nu am de gand sa ma cert cu tine, sau cu nimeni de pe forum, dar omule, chiar nu inteleg ce e in mintea ta?

Poate ne spui si noua, sau mai bine lasa, ca cine stie ce prostii mai spui.

 

Sa stii ca nu sunt fanatic, cum sustii tu, dar ma vad nevoit sa-ti explic si sa te invat despre dreapta credinta, cea ortodoxa.Cine stie din ce secta faci parte, de nu crezi in Dumnezeu.

 

Daca sunt cum pretind?Adica, chiar te rog sa ma faci sa inteleg cum sunt.

 

Nu stiu daca e corect sa spun ca, cred in Dumnezeu ca si ceilalti de pe forum, dar crede-ma ca fiecare persoana de pe forum are credinta lui, fiecare isi duce Crucea lui.Fiecare persoana de pe site are credinta lui in Dumnezeu.

 

Ma intreb daca esti constient de ce spui, sau ai nevoie de ajutor?Poate te putem ajuta si nu stii cum sa ne spui.

 

DUMNEZEU sa te ierte, pentru toate prostiile pe care le spui

 

Iti doresc multa sanatate si Dumnezeu sa fie cu tine, sa-ti ndrepte pasii spre credinta

Penibil, nu crezi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Horia,Chiar nu are rost sa-ti faci sange rau ca nu ai cu cine ! Bineinteles ca si acea persoana crede in Dumnezeu dar breaveaza si nu admite acest motiv din varii motive. Gura lumii sloboda sa manance loboda. Chiar nu ai cu cine sa te pui. Bineinteles ca fiecare ne ducem Crucea si asta este ce trebuie sa invatam, sa aflam cum sa ne-o ducem.Ai grija de tine si lasa-l.Horia,Chiar nu are rost sa-ti faci sange rau ca nu ai cu cine ! Bineinteles ca si acea persoana crede in Dumnezeu dar breaveaza si nu admite acest motiv din varii motive. Gura lumii sloboda sa manance loboda. Chiar nu ai cu cine sa te pui. Bineinteles ca fiecare ne ducem Crucea si asta este ce trebuie sa invatam, sa aflam cum sa ne-o ducem.Ai grija de tine si lasa-l.

 

Ai dreptate

Nu ii mai raspund

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stelistule,

 

Foarte bine faci, concentraza-te pe tine ca persoana, individ si totate vor trece mai usor. Oricum viata este frumaosa si trebuie traita din plin, nu sa-ti sacrifici energia ta cu cine nu trebuie.

 

Voi reveni cu rezultatele analizelor.

 

Numai bine si vacanta placuta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Anya,

 

Nu inteleg de ce ma invinovatesti...ca mine mai sunt multi oameni care au asistat neputinciosi la pierderea cuiva drag.

Pai nu te-am invinovatit pe tine. Tatal meu a murit, avand o tumora maligna pulmonara cu prognostic bun, care a fost operata prost, tocmai pentru ca un mare profesor universitar a uitat ca ce scria pe rezultatul tomografului, si nu a extirpat corect intreaga tumora. Si eu am ramas masca la chestia asta si nu mi-am imaginat ca este posibil. Nici tata nu a murit linistit, in cancerul pulmonar se moare prin sufocare, care iti produce atatcuri de panica groaznice, ca sa nu mai vorbesc de durerile foarte mari date de pleura invadata. Dar nu am pretins ca medicul ala si-a incalcat juramantul lui Hipocrate, ci doar ca era incompetent si nemernic. Si pentru chestia asta ii vad vinovati pe cei care i-au dat dreptul sa profeseze in acea meserie.El era numai o persoana odioasa si fara scrupule, cand vine vorba de bani, atat de mult, incat isi asuma riscul de a lua in mana viata cuiva, fara sa constientizeze ca este incapabil. Pentru ca, din punctul lui de vedere se vedea competent. Iar pentru a-l judeca dupa legile societatii, nu putem decat sa il dam in judecata pentru incompetenta, si aici, mai mult ca sigur ca va scapa basma curata. Vroiam sa iti spun ca nu trebuie sa facem false acuzatii, si ne legam de nerespectarea unui juramant, ci ar trebui trasi in primul rand la raspundere cei care tolereaza asemenea fapte,care le-au dat asemenea functii cu raspundere mare, ba mai mult, le musamalizeaza. Acei medici inconstienti, nu sunt umani , dupa opinia mea, insa cred ca judecata lor va fi mai sus, nu aici.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Inc ceva , doctorul vorbeste strict cu pacientul , nu cu familia, prietenii. Se practica si sa spui familiei daca din ce vorbesti cu pacientul iti dai seama ca nu ar supota vestea , dar in mod normal , ca o suporta sau nu ii spui lui , asa ca doctorul teoretic nu ar avea de ce sa fie acuzat.
De acord cu tine! I-as blestema pe apropiatii mei si dincolo de mormint daca as suferi de vreo boala incurabila iar ei mi-ar ascunde asta si as lasa ca ultima dorinta sa fie condamnati toti cei care mi-au ascuns adevarul!Nimeni,sub nici un pretext nu are dreptul sa-i ascunda adevarul unui bolnav incurabil!
Citesc si totusi nu imi vine sa cred ca se poate ajunge pana aici.Nu am mai intrat de mult pe forum,dar va spun ca sotul meu sufera DE ACEEASI BOALA[CIROZA HEPATICA] dar autoimuna.Zilele trecute l-am externat de la fundeni cu citeva diacnostice in plus.In primul rind l-am dus cu melena, care s-a dovedit a fi pina la urma de la plamini,fiind afectat plaminul stang.Pe linga asta,a facut un diabet zaharat tip 2,noduli tiroidieni,litiaza renala,insuficienta venoasa, iar pe ultima iesire mai au adaugat o ciroza biliara primara,toate acestea fiind in contestul bolii autoimune.I s-a scos predinsonul,pentru ca i s-a umplut tot corpul de vergeturi,iar ursofalkul a ajuns la 8 pastile pe zi.Pe corp nu mai zic, ca face o exema foarte urata,pe care o ungem in fiecare zi.Are varice esofagiene gr.1 si frecvente singerari nazale,se umfla de nu se mai poate incalta cu nimic.Eu in cazul asta nu stiu ce sa mai fac si sa mai zic.Il duc la spital in stare critica,iar acolo mi se spune ca e bine,ca isi revine f. repede,iar in 2-3 zile il iau acasa, ca sa il duc iar la maxim 2 saptamini.Pe linga asta are un hepatocarcinom, care am sa va roc sa imi explice cineva ce inseamna de fapt.Ma uit la biletul de iesire si imi dau seama ca e f. grav, dar uitindu-ma la el cata pofta de viata are, rade, glumeste,e binedispus,incep sa ma indoiesc de ceea ce scriescrie in foi.Sant intr-o deruta totala mai ales ca doctorul imi spune ca nu e asa grav cum imi inchipui eu.Oare sa ma minta el, sau aberez eu?Va rog sa ma credeti ca nu stiu ce sa mai zic,va scriu acum, poate totusi ma lamureste si pe mine cineva ce este cu ciroza asta autoimuna
Nu te lasa in baza doctorilor.90% dintre ei sunt incompetenti! Apeleaza cu incredere la terapiile naturiste.Tinctura de rostopasca,radacina de obligeana mestecata ca un chewig gum non-stop si tinctura de sinziene ,toate acestea,cu exceptia obligenei pe care o mesteca, luate in dozele corecte(scrie pe ele) intr-o cana mare de ceai de urzica la care adaugi si o lingurita de "bitter suedez-Maria Treben"original (400.000 lei vechi).Trebuie sa renunte la carne,oua,lactate,dulciuri,alcool,pina la vindecare.Daca are vointa si e capabil,trece-l pe o cura de apa distilata(http://valeriupopa.3x.ro/?page=marturii05)sau in caz de forta majora,cu mare precautie,sub indrumarea si controlul unui farmacist care sa-ti cintareasca corect dozele ,sa faca o cura cu "marul lupului"(remf).Repet:trebuie sa bea cisterne de lichide(ceai,apa distilata).Sanatate!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Citesc si totusi nu imi vine sa cred ca se poate ajunge pana aici.Nu am mai intrat de mult pe forum,dar va spun ca sotul meu sufera DE ACEEASI BOALA[CIROZA HEPATICA] dar autoimuna.Zilele trecute l-am externat de la fundeni cu citeva diacnostice in plus.In primul rind l-am dus cu melena, care s-a dovedit a fi pina la urma de la plamini,fiind afectat plaminul stang.Pe linga asta,a facut un diabet zaharat tip 2,noduli tiroidieni,litiaza renala,insuficienta venoasa, iar pe ultima iesire mai au adaugat o ciroza biliara primara,toate acestea fiind in contestul bolii autoimune.I s-a scos predinsonul,pentru ca i s-a umplut tot corpul de vergeturi,iar ursofalkul a ajuns la 8 pastile pe zi.Pe corp nu mai zic, ca face o exema foarte urata,pe care o ungem in fiecare zi.Are varice esofagiene gr.1 si frecvente singerari nazale,se umfla de nu se mai poate incalta cu nimic.Eu in cazul asta nu stiu ce sa mai fac si sa mai zic.Il duc la spital in stare critica,iar acolo mi se spune ca e bine,ca isi revine f. repede,iar in 2-3 zile il iau acasa, ca sa il duc iar la maxim 2 saptamini.Pe linga asta are un hepatocarcinom, care am sa va roc sa imi explice cineva ce inseamna de fapt.Ma uit la biletul de iesire si imi dau seama ca e f. grav, dar uitindu-ma la el cata pofta de viata are, rade, glumeste,e binedispus,incep sa ma indoiesc de ceea ce scriescrie in foi.Sant intr-o deruta totala mai ales ca doctorul imi spune ca nu e asa grav cum imi inchipui eu.Oare sa ma minta el, sau aberez eu?Va rog sa ma credeti ca nu stiu ce sa mai zic,va scriu acum, poate totusi ma lamureste si pe mine cineva ce este cu ciroza asta autoimuna

tatal tau e un om deosebit si un luptator

suferinta lui nu e usoara, dar are o tarie de caracter minunata

sanatate voua!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×