Sari la conținut
Forum Roportal
Schimbarea Perceptiei

70% din Romani NU sunt de acord cu suspendarea Presedintelui

Postări Recomandate

1o mil. euro ? :o: dar de unde ai suma asta ? e ceva oficial sau ... :P

 

nu sunt banii lui, ci bani proveniti din sponsorizari :(

e oficial ...mda.. sigur ... stai linistit ca sunt si imprumuturi ...care bineinteles o sa fie platite din banii ...cui oare? este vorba totusi de o suma bunicica

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
e oficial ...mda.. sigur ... stai linistit ca sunt si imprumuturi ...care bineinteles o sa fie platite din banii ...cui oare? este vorba totusi de o suma bunicica

sigur, insa nu stiu la ce te asteptai ... tu cat credeai ca poate costa o campanie ?

 

dincolo de cifrele oficiale facute de partidele politice implicate in campanie, exista la romani si alte cifre, care provin din sponsorizari nedeclarat- bani negri- bani care vor fi rambursati intr-o forma sau alta, fie ca e vorba de vreun proiec de lege, de vreo vorba buna, etc ... .

atunci cand legea va functiona si in Romania, acest gen de practici vor disparea ... dar pana sa functioneze legea aia, va mai curge ceva apa pe Dambovita . :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sigur, insa nu stiu la ce te asteptai ... tu cat credeai ca poate costa o campanie ?

 

dincolo de cifrele oficiale facute de partidele politice implicate in campanie, exista la romani si alte cifre, care provin din sponsorizari nedeclarat- bani negri- bani care vor fi rambursati intr-o forma sau alta, fie ca e vorba de vreun proiec de lege, de vreo vorba buna, etc ... .

atunci cand legea va functiona si in Romania, acest gen de practici vor disparea ... dar pana sa functioneze legea aia, va mai curge ceva apa pe Dambovita . :o:

mi se pare absurd sa se cheltuie atat pe fleacuri ....si manipulare....

 

eu daca as fi presedinte as interzice astfel de campanii ... consider ca e manipulare acest procedeu ...ar ajunge sa apara la televizor...sau sa viziteze un anumit oras...fara tam-tam

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Promisiunea cu votul uninominal e realizabila si e mai importanta decat cine e presedinte.

Nu mai ajunge nimeni in parlament pentru ca are pile si relatii si e pus pe o lista, ori poate sa convinga oamenii, ori face "ce vor muschii lui" acasa nu in parlament

Va amintesc cum Geoana zicea "nu e nevoie sa faca Basescu referendum pentru uninominal", facem noi in parlament. S-a vazut ce mult au facut, nici un cuvant nu am mai auzit despre asta.

Speriati ca se face referendum pentru uninominal si li se strica toata organizarea lor cu pile si liste au inceput repede suspendarea, si i-au zis "am inceput noi primii, nu mai poti cere referendum"

La fel nici un cuvant nu am mai auzit despre procesul lui Iliescu cu mineriadele, dar am auzit despre schimbari de procurori.

In caz ca isi dadea demisia nu il mai lasau sa candideze :

 

http://www.hotnews.ro/articol_70274-PSD-ia...ezidentiale.htm

 

Cei care il vreti demis pe Basescu , tineti cu Iliescu ? Cu Geoana ?

Daca da, priviti filmul asta :

 

Daca nu tineti cu ei dar vreti pe altul decat Basescu, e ok, dar democratie inseamna vointa oamenilor - a celor care l-au votat pe Basescu, nu poate fi dat jos oricand, sa isi termine mandatul in 2009 si alegeti atunci altul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mi se pare absurd sa se cheltuie atat pe fleacuri ....si manipulare....

 

eu daca as fi presedinte as interzice astfel de campanii ... consider ca e manipulare acest procedeu ...ar ajunge sa apara la televizor...sau sa viziteze un anumit oras...fara tam-tam

:o:

da, da... sigur ca da ! :(

 

vezi , asta-i si motivul pentru care nu esti presedinte :) ... si nici eu ! :P

 

esti cam idilica azi :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:crazy:

da, da... sigur ca da ! :lol2:

 

vezi , asta-i si motivul pentru care nu esti presedinte :lol2: ... si nici eu ! :haha:

 

esti cam idilica azi :P

dupa 3 zile de zacut in pat cred si eu ...probabil sunt si incoerenta :doh: .... oricum neputand sa fac nimic m-am gandit cum ar fi daca as fi eu presedinte :pardon:

 

Promisiunea cu votul uninominal e realizabila si e mai importanta decat cine e presedinte.

Nu mai ajunge nimeni in parlament pentru ca are pile si relatii si e pus pe o lista, ori poate sa convinga oamenii, ori face "ce vor muschii lui" acasa nu in parlament

Va amintesc cum Geoana zicea "nu e nevoie sa faca Basescu referendum pentru uninominal", facem noi in parlament. S-a vazut ce mult au facut, nici un cuvant nu am mai auzit despre asta.

Speriati ca se face referendum pentru uninominal si li se strica toata organizarea lor cu pile si liste au inceput repede suspendarea, si i-au zis "am inceput noi primii, nu mai poti cere referendum"

La fel nici un cuvant nu am mai auzit despre procesul lui Iliescu cu mineriadele, dar am auzit despre schimbari de procurori.

In caz ca isi dadea demisia nu il mai lasau sa candideze :

 

http://www.hotnews.ro/articol_70274-PSD-ia...ezidentiale.htm

 

Cei care il vreti demis pe Basescu , tineti cu Iliescu ? Cu Geoana ?

Daca da, priviti filmul asta :

 

Daca nu tineti cu ei dar vreti pe altul decat Basescu, e ok, dar democratie inseamna vointa oamenilor - a celor care l-au votat pe Basescu, nu poate fi dat jos oricand, sa isi termine mandatul in 2009 si alegeti atunci altul

 

eu ma gandeam sa-i respect dorinta lui ...anul tecut in timpu inundatiilor era lesinat dupa alegeri anticipate si oricum consider ca in 2 ani a avut timp sa se desfasoare ...dar din pacate rezultatele au fost zero ...sa nu zic zero barat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca nu tineti cu ei dar vreti pe altul decat Basescu, e ok, dar democratie inseamna vointa oamenilor - a celor care l-au votat pe Basescu, nu poate fi dat jos oricand, sa isi termine mandatul in 2009 si alegeti atunci altul

Ilici a si recunoscut ca le-a multumit minerilor ... pentru spiritul lor civic :pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dupa 3 zile de zacut in pat cred si eu ...probabil sunt si incoerenta :crazy: .... oricum neputand sa fac nimic m-am gandit cum ar fi daca as fi eu presedinte :pardon:

eu ma gandeam sa-i respect dorinta lui ...anul tecut in timpu inundatiilor era lesinat dupa alegeri anticipate si oricum consider ca in 2 ani a avut timp sa se desfasoare ...dar din pacate rezultatele au fost zero ...sa nu zic zero barat

Nu erau alegeri anticipate, erau dar fara el, nu ai citit aici :

 

http://www.hotnews.ro/articol_70274-PSD-ia...ezidentiale.htm

Intr-un discurs tinut dupa anuntarea rezultatului votului Parlamentului, premierul Calin Popescu Tariceanu i-a solicitat presedintelui sa-si tina cuvantul si sa-si dea demisia.

 

"Ca politician, eu interpretez demisia lui Basescu ca pe o recunoastere a propriilor erori si ca pe o recunoastere involuntara a faptului ca nu mai are dreptul moral sa candideze pentru un nou mandat", a declarat Tariceanu.

 

Afirmatiile sale vin in conditiile in care PSD ar putea initia o procedura prin care sa se ajunga la interzicerea unei noi candidaturi a lui Traian Basescu la alegerile prezidentiale.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu intelegi ca nu il mai lasau sa candideze daca isi dadea demisia ? Si eu vreau alegeri anticipate dar nu asa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×