Sari la conținut
Forum Roportal
Andrii-Popa

Rau este ca...

Postări Recomandate

Ce rau este ca vara, care tine cam de pe 10-12 mai pana pe 25 august- 6-7 septembrie, aduce si nopti atat de calde, dupa zile caniculare, cand temperatura nu scade nici macar sub 21 de grade.

Tare bine ar fi, zic eu, daca am avea ziua chiar si 35 de grade, iar noaptea 15, chiar 10. Atunci, parca as mai respira putin. Daca la 12 noaptea ar fi 20 de grade, te-ai inveli bine, ca ai sti ca se lasa rece rau, nu ai mai transpira ca un cal cand la tine in camera sunt 28 de grade.

Daca e vorba ca vremea sa devina extrema, de ce sa nu fie extrema si noaptea...

Daca in Germania au fost 40 de grade acum 4 ani, pe la paralela 51, intr-o tara renumita pentru "frigul" ei, prin comparatie cu sudul, atunci... Nu se poate trai doar la o extrema...

 

Un sfat - nu beti bere vara dupa 23 h. Pana dimineata fermenteaza si... fermenteaza ea si iarna da...

Editat de Andrii-Popa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Se poate sa ai mare dreptate... va fi bine ... o sa devin mai rezistent...

Asa! ce nu ne-omoara ne face mai puternici...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce rau este ca nu stiu cum sa imi fac cunoscut site-ul revistei mele saptamanale.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce rau este ca vara, care tine cam de pe 10-12 mai pana pe 25 august- 6-7 septembrie, aduce si nopti atat de calde, dupa zile caniculare, cand temperatura nu scade nici macar sub 21 de grade.

Mie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mie imi place sa fie cald :haha: ..urasc frigul :P

:good: ar fi bine daca ar fi in fiecare zi 30 de grade :P ... sau 35 :P .. seara sa fie mai racoare sa putem dormi :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×