Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

cine e fan gothic ?

eu unul l-am terminat pe primul fara coduri (nu aveam internet iar vecinu care mi l-a dat nu vroia sa imi spuna niciunu .... cica "mai bine nu te folosesti de cheats ca mai mare e satisfactia cand il termini" si mare dreptate a avut,dar nici hints nu imi dadea omu cand ma blocam..)

anyway cand a aparut 2 m-am mai desteptat si l-am terminat cu cheats

acum a venit si al trei-lea care mi se pare aberant

l-am luat de pe un torrent in franceza,l-am instalat,dar imi mergea rau...nu e asa de rau compu dar cam sufer cu placa de baza si video .... cred .... nu ma pricep prea bine sincer dar am citit minimum requirments si am obs. ca sunt la limita (procesor amd sempron 3000+,1.81 GHz,1,00 GB of RAM placa video NVIDIA GeForce FX 5500)

deci imi mergea rau tare si l-am sters...

intre timp mi-am formatat calculatorul si am decis sa il iau din nou de pe un torrent dar in engleza

l-am luat si l-am instalat iarasi dar acum nu imi mai merge (am service pack 2 si trebuie 4 imi da eroarea aia "internal error...nu mai stiu cum")

totusi inainte tot service pack 2 aveam ... am incercat sa instalez varianta in franceza dar degeaba

pe langa problemele intampinate de mine si de multi altii,jocul este prost optimizat....doar cei cu super calculatore pot sa il joace ... mor de ciuda doar era asa de frumoas jocul asta

atat am apucat sa vad lupta de la inceput din satul acela si am observat ca o multime de lucruri sunt schimbate :P grafica imbunatatita dar parca dusa la extrem

pacat probabil voi putea sa joc gothic 3 cand va fi lansat gothic 6,7 no serios sunt dezamagit rau

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca nu ai un dual core, un 7600 si 2 giga de ram...uita de jocu asta :P

au incercat sa-l mai optimizez dupa varianta total penibila care o scosesera pentru vanzare..dar tot haleste resursele pe paine. oricum mi se pare depasit de oblivion, va fi depasit si de jade empire si the the witcher.

pacat , gothic 1 si 2 au fost niste jocuri care " au facut istorie" . 3-ul nu impresioneaza cu nimic in afara de marime locatiei, si de grafica brici, asta daca cumva ai bagat vreo 800-900 de eu pe putin in calculator si-ti permiti sa o vezi ..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da..... Aveti dreptate, adica Gothic 3 este o dezamagire din punct de vedere hardware deoarece are niste cerinte................ L-am avut si eu dar dupa o luna de jucat in continuuuuu m-am saturat sa tot astept la acel lung loading de la inceput. Pentru ca jocul cere minim 1 Gb de RAMi eu deabea am 768, iar procesorul nu mai stiu de cat dar al meu are 2.4 Ghz si mi se agata jocul din 15 in 15 minute. Mas mai fi jucat mult si bine pentru ca imi placea da..... :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:) Ma deci eu l-am terminat pe un P4 3200+;plk video nVIDIA FX5500 128/128;1,4 GB ram aproape la perfectie.Jocu e super si de aceea o sa-mi cumpar o plk video mai buna de 256 un ati cev.jocu merita jucat la capacitati maxime altfel nu are rost :) :tease: :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu l-am jucat , dar nu mi se pare ca agata jocul, merge bine.Sistemul meu e un athlon 64 3000+, 1giga ddr, geforce 6600 GT

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si celelalte doua jocuri Gothic au cerut mult la vremea lor. Pentru Gothic II trebuia minim procesor de 1.8, 256 RAM, 64 VRAM si asta in 2001-2002 cand nu toata lumea avea asa ceva. Si la configuratia de mai sus fumai trei tigari pana se incarca.

 

Poate in 2-3 ani sa putem juca G3 dar pina atunci ne vom plictisi de Oblivion care, cu o configuratie rezonabila se poate juca fara probleme.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt fan Gothic : primul... a mers, al doilea s-a tarat... al treilea a murit la nastere (nici nu am indraznit sa-l mai instalez cand am auzit ca este la fel de "nesimtit" la resurse). Cica urmatorul Gothic (4) nu va mai fi facut de Piranha Bytes ci de altcineva, dar asta nu cred ca va schimba prea multe in optimizare daca publisher-ul va continua sa grabeasca echipa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ok............am si eu o problema care ......cu gothic 3...............cred ca marea majoritate o au........am luat kitu de la gothic la instalat ............imi cere dvd cu gothic..........am facut rost de crack..........imi cere dll-uri........instalez ultima versiune de directx si tot nu merge:((( dc?? :juggle:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ok............am si eu o problema care ......cu gothic 3...............cred ca marea majoritate o au........am luat kitu de la gothic la instalat ............imi cere dvd cu gothic..........am facut rost de crack..........imi cere dll-uri........instalez ultima versiune de directx si tot nu merge:((( dc?? :blink:

cumpara-l :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×