Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cinci stele pentru topic.*****

Interpretarea celebrei arii "Casta Diva" din "Norma" de Bellini, de catre unica "La Callas", a ramas neegalata pana astazi. :P

Editat de Ydeea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, imi place enorm Callas, este UNICA. Nu, nu am vazut inca filmul despre viata ei. Mi-as dori sa am inregistrari video cu spectacolele ei.Ydeea, ma bucur ca ti-a facut placere sa reasculti una dintre cele mai frumoase arii in opinia mea "Casta diva" din opera Norma de V.Bellini cantata sublim de catre DIVINA CALLAS.Si daca tot suntem la topicul Callas, in aceasta seara, de la orele 21,00 pe TVR CULTURAL, la emisiunea "Tema de vineri", tema"TREI DECENII FARA CALLAS"-partea I, documentar despre viata si cariera Mariei Callas. http://www.tvr.ro/emisiune.php?ed=18108

Editat de oana_tm

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ieri seara, dupa documentarul despre Maria Callas "Trei decenii fara Callas" de la TVR Cultural a fost programat filmul "Callas Forever" despre care spunea Torque' si l-am vizionat si eu de data aceasta. Pe mine nu m-a incantat foarte tare ideea acestui film, in care era prezentat doar ultimul an din viata divei .Personal, as fi preferat sa ni se se prezinte cariera artistica a acesteia, perioada in care a fost in plina glorie,spectacolele in care a cantat si succesele ei... Documentarul mi s-a parut in schimb destul de interesant.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Filmul "Callas assoluta" a lui Philippe Kohly, prezentat la Venezia l-ai vazut?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cinci stele pentru topic.*****

Interpretarea celebrei arii "Casta Diva" din "Norma" de Bellini, de catre unica "La Callas", a ramas neegalata pana astazi. :airkiss:

 

http://www.youtube.com/watch?v=AqCmzU6e7-k

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu am auzit cum canta dar imi place de ea, pentru ca e grecoaica 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×