Sari la conținut
Forum Roportal
Marika

"ma c.. in c... astea de romani"

Postări Recomandate

Pe bune? Chiar la-au arestat?

Nu m-am mai uitat la tv in ultimul timp ca sa aflu noutatile dar asta chiar e o veste buna :oca:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

iar ceva din care rezulta ca romani sunt tot aia cu rromi, curve, puscariasi, pedofili,criminali, hoti si altele din domeniul raufacatorilor?! :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-a intrigat foarte mult acest DJ spaniol cu ce a scris despre noi

si cum a scris.

Ceace a aratat Realtv in 7.04 ac pe acest topic este si parerea mea. Dar stau si ma gindesc ( dupa episodul cu autobuzele de acum o luna, cu romani, intoarse de la granita cu Spania) oare vamesii au fost corecti, nu au alimentat "iesirea" oricaror persoane in ultimii ani, si cu, dar si fara, min. de valuta dupa cum prevede legea ? Din cite am citit in presa nu prea au fost corecti, ( au fost "schimbati" ) caci au luat mita si atunci toate pers. dubioase au plecat ... Lucru ce la alte tari probabil ca n-a tinut, cind era vb. de pers. dubioase, sa le zic doar asa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si uite de ce nu mai putem noi...De ceea ce zic (sau canta)spaniolii ...Noi sa fim sanatosi, parul sa stea bine ca in rest lumea oricum zice ce vrea ...Imi pare rau ca nu pot sa citez din ziarul Capital in care era un articol tare interesant despre romanii nostri si viata lor "dincolo"...Si pana la urama nu avem de ce sa ne simtim aiurea ca nu suntem cei mai saraci sau cei mai hoti sau cei mai prosti...FRUNTEA SUS ,ROMANE

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

post-4115-1113937711_thumb.jpg

Urasc rasismul pentru ca e un semn ca acei oameni sunt goi si nu stiu ce sa exprime.Prin toate mesajele pe care le transmit nu fac decat sa simta superioritatea acelor popoare pe care le denigreaza.Noi romanii suntem mult prea profunzi in sentimentele noastre si poate de aceea incearca tot felul de naparci sa ne denigreze!Ura este dovada inferioritatii strict a acelora care o lasa sa iasa la suprafata.Ei nu merita decat :cry: si indiferenta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:soc: :soc:.....da voi v-ati intrebat de ce sa-a ajuns la asta? sa se scrie cantece de genul asta dedicate "nevinovatilor" de romani care locuiesc perfect legal in spania? ....fac referirae la oile negre care au facut romania de ras.......poate ca noi romanii nu stim cum e sa ne invadeze alte popoare si sa ne lase fara portofele....desi, ganditi-va cei carora li sa-a intamplat sa le fie furat un portofel in autobuz sau un telefon.......presupun ca ati avut o reactie de compasiune fata de bietii oameni saraci care n-au ce manca si ia-ti chemat inapoi sa le dati si ceasul si alt bunuri....eh inchipuiti-va ca spaniolii ii au pe ai lor.....si sa vina si jumatate de neamu romanesc sa-i scape de greutatile din buzunare....

Guvernul spaniol a trimis in nenumarate randuri romani acasa .....insaotie de milioane de tone de plangeri.....si bineinteles diplomatia e pentru mai marii spaniei......"gloata" doar nu ati fi vrut sa trimita porumbei albi cu cereri de chemare a hotilor acasa.....si mai sunt multe de spus....adica normal ca e mai usor sa dai vina pe spanioli decat sa stai o secunda si sa te gandesti ca noi suntem responsabili pentru chestia asta......ziceti mersi ca nu ne-am pricopsit cu niste roiuri de spaniloi care sa vina sa "recupereze" ce-i al lor de fapt.....si de curve....aoleuuu....nu cred ca se poate zice ceva....normal ca alea sa-au ofticat cand vin ale noastre si le fura toata clientela :cry:

....si asa raniti suntem cand se fac afirmatii rasiste la adresa noastra .....dar sa nu ziceti ca niciodata nu ati injurat vreun tigan pentru ca incerca si el saracu sa mearga cu autobuzu....si era suspectat si de cainii din statie......sau vreun cersetor care te da pe spate de miros.....

.......in rest....peace...... :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Zilele astea am vazut la tv ca Nicu Covaci a lansat o piesa in spaniola care se vrea a fi o replica la melodia respectivului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cine e Nicu Covaci!?

Pai e la fel de prost ca si dj-ul in cazul asta!

[snapbacca]37241[/snapbacca]

Pai nu jigneste pe nimeni ci se leaga din cate am vazut de obiceiurile lor de a omora tauri la coride.. apoi mai sunt niste versuri pe care nu le mai retin in care spune ceva si de romani (de bine) .. uite chiar acum am sa caut, sa vad poate gasesc ceva..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×