Sari la conținut
Forum Roportal
Marika

"ma c.. in c... astea de romani"

Postări Recomandate

Pacat ca am ajuns in halul asta!Asta e imaginea pe care o au strainii despre noi!dar de aici pana la a face astfel de versuri............

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

toata imaginea asta in care ne-am facut-o in spania, italia si tari de genu unde au plecat romani e din cauza tiganilor in mare parte si a acelor romani care fura si intra prin puscarii. cum sa ne priveasca cei de afara cu incredere daca noi ocupam inchisorile lor pe capete.

parerea mea :blinca:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu ma intreb(intrebare retorica.!) de ce au bagat numai romanii spaima in europeni, cand polonezii, bulgarii, cehii, ungurii si nu numai au plecat de la aceeasi situatie ca si noi!!! Imaginea acestora nu e deloc rea pe-afara! Au trecut granitele fara sa lase prea multe urme! Ei au evoluat, noi se pare ca nu prea.

[snapbacca]34596[/snapbacca]

 

Depinde de tara. In Belgia sunt rau vazuti polonezii si bulgarii. De romani nu sa-a prea auzit.

 

Si de evoluat...ma indoiesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Depinde de tara. In Belgia sunt rau vazuti polonezii si bulgarii. De romani nu sa-a prea auzit.

 

Si de evoluat...ma indoiesc.

[snapbacca]34733[/snapbacca]

 

 

In Belgia? Locuiesc de ceva vreme acolo! Polonezii si bulgarii de aici sunt vazuti ca atare(imigranti care nu fac prea multe probleme)! Romani sunt putini aici, cam 30.000 si majoritatea au statut legal, muncesc, isi vad de treaba lor. Poate e si din cauza faptului ca statul belgian nu a importat forta de munca din est( spre deosebire de Spania, Italia, Germania...) si e foarte riguros in ceea ce priveste nou-venitii, controleaza foarte bine fluxul de imigranti!

Ai dreptate, de romani nu prea sa-a auzit, dar nici de polonezi sau bulgari, sau poate ignor...Sper sa nu se auda, si daca se aude, sa se auda de bine :oca: (de romani)

Odata ma plimbam prin orasul in care locuiesc si am vazut o satra de tigani care cersau, altadata doi tineri cu aspect neingrijit care injurau pe cine stie cine! toti vorbeau romaneste!

Daca se infiinteaza si pe-aici si incep sa faca ce fac si prin alte parti, e de rau...!!

Foarte rau vazuti sunt marocanii ,nord africanii care comit si multe infractiuni!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Depinde de tara. In Belgia sunt rau vazuti polonezii si bulgarii. De romani nu sa-a prea auzit.

 

Si de evoluat...ma indoiesc.

[snapbacca]34733[/snapbacca]

 

Am raspuns mesajului tau(replica la al meu) si de-abea pe urma am vazut ca locuiesti si tu in Belgia. :victory: Salutari si poate ne mai intalnim pe forum.! :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am inteles ca la-au prins pe respectivul domn dj si la-au acuzat de rasism.sunteti mai impacati sufleteste acum?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca dj-ul ala a facut aceasta melodie hai sa-i raspundem si noi la fel..Glumeam :pee..oricum daca el are parerea asta despre romani asta nu inseamna ca toti spaniolii gandesc ca el.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am raspuns mesajului tau(replica la al meu) si de-abea pe urma am vazut ca locuiesti si tu in Belgia.  :victory:  Salutari si poate ne mai intalnim pe forum.! :good:

[snapbacca]34739[/snapbacca]

 

Pai ne mai intalnim precis. Unde in Belgia esti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×