Sari la conținut
Forum Roportal
Schimbarea Perceptiei

PNL demisioneaza!

Postări Recomandate

"Parlamentarii PNL demisioneaza daca Basescu obtine peste 8 mil. de voturi"

 

Parlamentarii liberali isi vor da demisia in cazul in care Traian Basescu va obtine peste 8 milioane de voturi la referendumul din 19 mai, a declarat vineri la Arad, vicepresedintele PNL, deputatul Dan Radu Rusanu, tranmsite NewsIn.

 

Declaratia liberalului vine ca replica la afirmatiile repetate ale lui Traian Basescu, potrivit caruia Parlamentul ar trebui dizolvat sau cei 322 de parlamentari, care au votat pentru suspendarea presedintelui, ar trebui sa demisioneze, daca votul electoratului impotriva suspendarii este majoritar.

 

"Cei 322 care am votat impotriva domnului Basescu avem in spate cam 8 milioane si ceva de voturi. Daca domnul Basescu ia mai mult de 8 milioane atunci ne vom da demisia, dar hai sa vedem cu cat castiga referendumul", a declarat Dan Radu Rusanu.

 

Rusanu a mai declarat ca situatia nu se va schimba daca Traian Basescu va fi reconfirmat in functia de presedinte in urma referendumului din 19 mai, intrucat

Editat de Schimbarea2012

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:)

 

in prima faza am crezut ca-i o gluma , dar sa fim sinceri ... Base nu va putea lua 8 mil de voturi, asa ca totul ramane doar pe hartie , ca doara nu-i doare gura sa promita :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
8 milioane suntem cu totii

votanti

Eu promit sa imi fac Harakiri .... daca 99 de milioane de romani voteaza impotriva lui Basescu .... si stiti ce linistit dorm cu o asemenea promisiune?

 

asa si liberalii ...de ce nu demisioneaza daca Basescu revine indiferent de scor?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Voi chiar credeti ca liberalii au de gand sa demisioneze???

Fiti seriosi.Parerea mea este ca PNL-ul nu ar demisiona nici daca 10/30/100/xxx milioane de romani ar vota pro-Basescu

:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Defapt PNL ce vrea sa ne impresioneze ? si-a dat seama ca a devenit marioneta PSD-ului ? e drept ca revenirea lui Base cel vitez nu va fi una cu flori pentru PNL.

 

Si Base tovaras de pahar cu Becali a spus ca-si va da demisia daca cei 322 de oligarhi il vor suspenda.

 

Dap!

Dacă n-ar fi Răzg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

(PNL) Partidul Noilor Labari ...prin asemenea tertipuri penibile dovedeste ca ne trateaza ca pe o natie de prosti !

Cred ca ar trebui sa le aratam cine sunt cu adevarat PROSTII chiar daca acum sau Unit !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O scurta sinteza a zilei de 12 Mai :

  • PSD Azi a fost un miting contra lui Basescu la Pitesti, care a reusit sa stranga (cu toata prezenta Eminentei sale Cenusii pe nume Iliescu) vreo 6000 de nostalgici.[/b]
    Cu toate ca pana acuma, comunistul "cu fata umana" Iliescu, n`a mai fost prezent la vreun miting de cand cu suspendarea Presedintelui ales, azi a venit ca baba la gard sa spumege, pentru ca la mitingul de la Cluj, Basescu l`a facut oligarh. Cu binecunoscuta bataiala mai draga, a racnit indignat: cine e Basescu sa`mi dea mie lectii de moralitate?, la care aplaudacii, izbucnesc intr`un "huo" anemic. Ma rog, parerea mea e ca si un condamnat pe viata pentru crime in serie, i`ar putea da lui lectii de moralitate, pentru mortii Revolutiei si pentru mineriadele cu care si`a consolidat puterea.

  • PRO BASESCU La Craiova (care pana acuma fusese fieful PSD, ca si toata Oltenia de altfel) s-au adunat in jur de 30.000 de suflete, dupa estimarile jandarmeriei. Sepci portocalii, steaguri portocalii, Romania canta pe scena. Vorbeste Boc, apoi nu stiu cine, ca intre timp invart sarmalele si in cele din urma apare domnul Presedinte Basescu, ca o vedeta rock, cu bratele desfacute.
    N-are inca microfonul in mana, dar citesc pe buze un : va iubesc. Are umerii cam de postas, adica lasati, un tricou bleu si privirea aia incrucisata care ma amuza. Ia la rand iar oligarhii, multimea huiduie dupa fiecare nume pomenit: Patriciu. Huuuuuuuoooooo, Voiculescu. Huuuuuuuuo. La Iliescu, parca huiduiala e mai apasata. In fine, astia de la Realitatea baga publicitate.

Azi e 12, a ramas fix o saptamana pana la Referendum; abia astept sa dau si eu o caraba peste ochi prin votul meu, lui Prostanacu, Voiculescu cu televiziunile lui de rahat, lui Taticu` Ilici, arogantului mason de Tariceanu, oportunistilor de la UDMR (aceasta curva a tuturor partidelor neaparat la putere) si in ultimul rand, din motiv de Doamne iarta-i ca nu stiu ce fac, adunaturii senilo-paranoice de la PRM.

Editat de Schimbarea2012

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×