Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

hmmm, eu zic ca e cel mai bun anti-virus...de 2 ani il folosesc si nu am luat un virus care sa nu il stearga, tot ce am luat, a sters, e FOARTE BUN si il recomand la cat mai multa lume

Eu am o problema la antivirusul asta:De vreo 3zile imi tot pare o eroare la el care imi zice : "incorect user name and pasword"....Ce sa fac sa nu-mi mai dea eroare asta?Mentionez ca nu am setat nimic,mi-a aparut asa ...din senin :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu am o problema la antivirusul asta:De vreo 3zile imi tot pare o eroare la el care imi zice : "incorect user name and pasword"....Ce sa fac sa nu-mi mai dea eroare asta?Mentionez ca nu am setat nimic,mi-a aparut asa ...din senin :P

 

Da, tu l-ai instalat normal in default installation deci isi face update singur ! dar pentru ca licenza ti-a expirat, sau poate era un trial . . . de fiecare data cand insearca sa isi faca update iti apare mesajul ala, ce sa faci ? pai simplu ! Gaseste-ti o licenta . . . sau cauta un link pe care sa-l inlocuiesti cu cel de unde isi face update automat ! nu pot sa iti dau nimic pentru ca e interzis aici ! :hi:

 

EDIT:

 

aplica patchul de la nsane v2.2 si merge si asa !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu pot sa iti dau nimic pentru ca e interzis aici ! :jester:

 

Nu-mi da.....spune-mi de unde iau si...ce sa iau :cheer: merci fain!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul prefer Kaspersky 7, cand activezi modulele pentru pro-activitate pot lansa si fisiere care nu sunt recunoscute ca malware si orice activitate daunatoare este recunoscuta si pot sa o blochez si chiar sa fac rollback la ceea ce sa modificat.

NOD32 are o detectie deosebita insa duce lipsa de anumite module de pro-activitate care iar creste eficienta considerabil pt cei care se pricep cat decat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de ceva vreme am si eu Nod32 si am dat un scan...nu mi-a gasit nici un virus, in schimb a gasit vreo cateva file despre care spune ceva de genul: error opening [4] ....ce reprezinta astea, e bine sa le sterg?

si inca o chestie...nu prea stiu cum se procedeaza in momentul cand scanezi, care optiune trebuie aleasa: -scan only- sau -scan & clean- :) (in caz ca gaseste virusi cu siguranta a2-a optiune, insa pentru cele cu error opening? :bye:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de ceva vreme am si eu Nod32 si am dat un scan...nu mi-a gasit nici un virus, in schimb a gasit vreo cateva file despre care spune ceva de genul: error opening [4] ....ce reprezinta astea, e bine sa le sterg?

si inca o chestie...nu prea stiu cum se procedeaza in momentul cand scanezi, care optiune trebuie aleasa: -scan only- sau -scan & clean- :) (in caz ca gaseste virusi cu siguranta a2-a optiune, insa pentru cele cu error opening? :bye:

 

Scan sau Scan & Clean, depinde ce anume doresti sa faca antivirusul.

Nu le sterge, lasa antivirusul sa-si faca treaba. Majoritatea fisierelor pe care le vezi apar ca erori de citire insa nu-s virusate. Un (potential) virus apare intotdeauna scris cu rosu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

antivirusii te protejeaza de .. ai ghicit, virusi! intri pe siteuri dubioase, inseamna ca vrei o solutie firewall si antispyware :bye:

 

ce sa zic, e destul de usor la capitolul resurse de sistem, si-si face treaba bine. il "resimt" cel mai tare cand am prea multe aplicatii deschise simultan, care au nevoie toate de hard disk :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×