Sari la conținut
Forum Roportal
dodan

Hepatita B si C

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

am fost detectat cu virusul hepatitei b sc in anul 2003 am urmat trtament interferon si ribavirina la sase luni dupa terminarea tratamentului incarcatura virala era 1600000 asta in 2005 iar acum incarcatura virala este de 8800080 destul de mare as dori si eu daca puteti sa imi recomandati pe cineva sau ceva

ps sunt din constanta si am 27 ani

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Draga Dodan,ma bucur ca te intereseaza ce-am facut eu cu acest stigmat care se numeste "virus C '' dar mai mult decat sa-mi spun ,istoria cu privire la aceasta boala,nu am competenta sa dau sfaturi nimanui!Ai retinut ca am 49 ani,ca am dobandit acest virus de la stomatologie in urma cu 14 ani,adica in luna mai 1993.Daca dam timpul inapoi, vedem ca atunci aveam 35 ani!Eram disperata ,aveam copiii de scoala, aveau nevoie de mine,sotul avea o activitate care-l tinea plecat de acasa multe ore,deci prezenta mea acasa ,cu lectii,mancare ,etc.,era vitala.Eu nu puteam sa incheg o fraza fara sa obosesc ,dar sa stau la lectii cu doi copii,sa-i antrenez in activitati de recreere si educare!Pe scurt, EU aveam nevoie de ajutor pentru ca nu mai dadeam randament la nimic!Urmarea acestor framantari,a fost depresia.Cautari,rezolvari,vindecari,sperante, disperari -zi si noapte ma macinau!Dar nu m-am resemnat si nu am acceptat ca sunt bolnava incurabil!Dupa ultimul contact cu medicina romaneasca in 2000-2001,am aplicat TOT ce-am gasit in reviste despre PLANTE.Am credinta ca-mi prelungesc viata cu ele,am dovada vie ca datorita lor traiesc,si,traiesc bine.Sunt un om cu multa energie,multa putere de munca,cu alimentatie normala,cu un stil de viata cum mi-am dorit!Daca te intereseaza mai multe amanunte,suna-ma pe tel. mobil:0721301346,sau,cand poti sa vii la Bucuresti ,astept sa ma suni si sa ne intalnim.Pana atunci,iti doresc sanatate si incredere in viitor!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

din 1992 am fost descoperit purtator al virusului C

deci 15 ani

ani grei, de lupta

dar ani plini de bucuria vietii

serii complete cu interferon si ribavirina

am 54 ani

si un dor de viata de speriat

si daca necazurile mele s-ar opri aici......

caut si aflu in fiecare clipa bucuria, in fiecare om, in fiecare lucru pe care-l descopar

toata viata e o lupta incrancenata!

nu va descurajati si radeti, caci rasul ucide teama!

....cu drag..puiu.t

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Radgits regimul care trebuie sa-l abordezi este:sucuri de lamai, portocale , grepfuit ,totul fiert sau la gratar ,cuptor,sa te feresti de prajeli caarne de porc cel mai bine suportat este pui si peste slb odihna si sa nu te superi daca poti mai tinem legatura SANATATE MAXIMA

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×