Sari la conținut
Forum Roportal
Arminius

Basescu si revolutia regala !

Postări Recomandate

Aviz aplau-dacilor Basescieni. Voi stiti ce vrea Basescu? Ii acordati intreaga voastra incredere? OK, nici o problema, dar iata un scenariu foarte posibil:

 

Ii va "trage in teapa" pe cei 322:

 

a decretat uniunea nationala sub unica sa autoritate; a proclamat ca, intr-o tara sfasiata de factiuni, lupte partizane, uri interne, nu vor mai fi partide de acum inainte, timpul politicii fiind depasit; a luat in mainile sale conducerea suprema si a reusit atat de bine indrazneata lovitura, incat 10 zile mai tarziu a putut promulga o noua Constitutie si obtine prin plebiscit cvasiunanimitatea corpului electoral: 99,87% din sufragii contra a 0,13%

 

Va elibera poporul de oligarhi si tesatura de interese din jurul partidelor:

 

Traiti in pace, lucrati-va holdele si strangeti-va recolta! Satele voastre nu vor mai fi bantuite de oraseni ca sa va inscrie cu forta in partidul lor, sa va ceara bani ca sa va apere de una sau alta, starnind spre profitul lor micile voastre neintelegeri si tinand mitinguri unde se-njura ori se bat

 

Si mai ales:

 

Parlamentul roman n-a fost, asadar, suprimat, ci "si-a schimbat caracterul"!

 

http://www.jurnalul.ro/articol_1904/regele_si_revolutia.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Manipulezi ! :o: Alea nu sunt cuvintele lui Basescu ! Alea sunt cuvintele unei gagicute de la Jurnalul National, ziarul oligarhului securist Voiculescu Crescent Felix... sa faceti astfel de manipulari grosolane pe forumuri inseamna ca sunteti chiar disperati...

 

P.S. ne luam la intrecere cine deschide mai multe topicuri sau cum ?!?!

 

:flowers: Propun pentru cei care il sustin pe Basescu sa nu mai posteze in topicurile create de Ariminius si sa ne canalizam sa demascam oligarhia si manipularea in topicurile pro-basescu si anti-oligarhie ! Ne imprastiem aiurea in plasele si baloanele aruncate aiurea prin forum de catre Ariminius and Company. :flowers:

Editat de Schimbarea2012

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Aviz aplau-dacilor Basescieni. Voi stiti ce vrea Basescu? Ii acordati intreaga voastra incredere? OK, nici o problema, dar iata un scenariu foarte posibil:

Ce-ar fi să laşi scenariile şi să te rezumi la fapte? C

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce-ar fi să laşi scenariile şi să te rezumi la fapte?

 

Vrei fapte. OK, uite:

 

Basescu in fata a 25.000 de manifestanti la Constanta: ''Cei 322 trebuie sa demisioneze dupa referendum''

 

http://www.hotnews.ro/articol_71761-Basesc...m''.htm

 

[a decretat uniunea nationala sub unica sa autoritate; a proclamat ca, intr-o tara sfasiata de factiuni, lupte partizane, uri interne, nu vor mai fi partide de acum inainte, timpul politicii fiind depasit; a luat in mainile sale conducerea suprema si a reusit atat de bine indrazneata lovitura, incat 10 zile mai tarziu a putut promulga o noua Constitutie si obtine prin plebiscit cvasiunanimitatea corpului electoral: 99,87% din sufragii contra a 0,13%]

 

ORA 19.05 Basescu: "322 de parlamentari au votat pentru suspendarea presedintelui. As vrea sa intelegem ca nu vorbim despre Parlament ca institutie. Parlamentul este un garant al democratiei. Dar cu cei 322 avem o singura problema: nu ne reprezinta"

 

http://www.hotnews.ro/articol_print_70414_...i''.htm

 

[Parlamentul roman n-a fost, asadar, suprimat, ci "si-a schimbat caracterul"!]

Editat de Arminius

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Aviz aplau-dacilor Basescieni. Voi stiti ce vrea Basescu? Ii acordati intreaga voastra incredere? OK, nici o problema, dar iata un scenariu foarte posibil:

 

Ii va "trage in teapa" pe cei 322:

 

a decretat uniunea nationala sub unica sa autoritate; a proclamat ca, intr-o tara sfasiata de factiuni, lupte partizane, uri interne, nu vor mai fi partide de acum inainte, timpul politicii fiind depasit; a luat in mainile sale conducerea suprema si a reusit atat de bine indrazneata lovitura, incat 10 zile mai tarziu a putut promulga o noua Constitutie si obtine prin plebiscit cvasiunanimitatea corpului electoral: 99,87% din sufragii contra a 0,13%

 

Va elibera poporul de oligarhi si tesatura de interese din jurul partidelor:

 

Traiti in pace, lucrati-va holdele si strangeti-va recolta! Satele voastre nu vor mai fi bantuite de oraseni ca sa va inscrie cu forta in partidul lor, sa va ceara bani ca sa va apere de una sau alta, starnind spre profitul lor micile voastre neintelegeri si tinand mitinguri unde se-njura ori se bat

 

Si mai ales:

 

Parlamentul roman n-a fost, asadar, suprimat, ci "si-a schimbat caracterul"!

 

http://www.jurnalul.ro/articol_1904/regele_si_revolutia.html

 

Sa fie Basescu cel mai corupt si nenorocit din tara, dar eu tot o sa ma duc sa il votez , numai ca sa nu il vad pe Gunoiul de geoana, Inaptul de tariceanu, Redusul de voiculescu etc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa fie Basescu cel mai corupt si nenorocit din tara, dar eu tot o sa ma duc sa il votez , numai ca sa nu il vad pe Gunoiul de geoana, Inaptul de tariceanu, Redusul de voiculescu etc.

 

Asta ma intristeaza cel mai mult in tara mea. Mereu trebuie sa votam nu pentru cineva, ci impotriva cuiva.

Arminius, eu personal, te felicit pentru topic. Pacat ca la noi dintotdeauna dezbaterea publica se face cu atata patima, incat daca ajungi in minoritate e vai si amar de tine: esti anti national, imbecil si te crezi elitist. Oricum, cu acelasi tip de discurs ca cel al lui basescu au castigat si nazistii puterea, la fel si comunistii. Atunci cand se pierd argumentele reale se baga imediat placa cu conspiratia si auditoriul e in extaz. Iar daca nu esti cu ei esti dusmanul poporului. Pana la urma, n-am invatat nimic din toata istoria secolului 20, suntem acelasi popor care voteaza orice lichea care scuipa seminte mai bine si stie sa injure mai creativ.

Mi-e sila de tara mea, de poporul meu si ma intreb cat timp va mai trece pana cand se va intampla ceva normal. Cand va avea loc si in Romania o dezbatere electorala civilizata, pe puncte concrete din agenda publica reala, ca in tarile normale? Cand va disparea setea de unanimitate? In treacat fie spus, sunt convinsa ca daca va scapa de suspendare, Basescu va aplica fix aceeasi tactica din campania pentru locale: dati-mi o majoritate in Parlament si va scap de coruptie. Cand a avut majoritatea in Consiliul gen al capitalei am vazut .... si-a dat o casa :think:

Editat de Broscuta_Fermecata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei anti-Basescu :

  • sunt satul de figurantii care voteaza poza si imaginea, discursul academic si eticheta "compas & papion"...
  • sunt satul de acesti wanna be intelectual care voteaza arhetipuri academice
  • sunt satul de cei care nu vad PNL=PSD=PRM=PUR=UDMR - partidul unic al MAFIEI

Toata aceasta distorisune din capetele voastre se datoreaza snobismului tipic burghezo-toparlanesc (voi nu sunteti burghezi adevarati, doar mimati, prima generatie cu masina in leasing, prima generatie cu badge si diplomat)...

 

Voi ganditi - nu votam Basescu ca il voteaza muncitorimea, capsunarii, aia in trening si adidasi, aia pe care i-au furat domnii cu papion... Cineva trebuie sa puna punctul pe i pe forumul asta si sa va zica verde in fata ceea ce sunteti - snobi ipocriti si inconstineti ! Mama voastra de asa zise elite... vedeti voi ! O sa va platiti vanitatea asta pe 3 generatii la fel cum au platit-o si bunicii vostrii ipocriti ! Daca ar fi fost liberalii niste domni plini de intergritate nu ar fi venit comunistii la putere, nu ar fi avut sustinere.... dar dintodeauna in tara asta partidele "traditionale" au fost doar niste paravane de furt legal si cumetrie impotrva interesului national ! O sa va inghititi papioanele alea, or sa va stea in gat, nu la gat ! Gata cu zbenguiala vilele si limuzinele.

 

In Romania numai o mana de fier poate pune saua pe spiritul balcanic si fanariot - vezi Carol I !

Peste 10 mitinguri simultane pro Basescu pe Glob - sunteti albi la fata, d'aia postati in haite acum pe forumuri... va sperie FURIA poporului. O meritati din plin !

 

Voi sunteti sute, noi suntem milioane !

 

 

poze de la mitinguri (link)

Editat de Schimbarea2012

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asta ma intristeaza cel mai mult in tara mea. Mereu trebuie sa votam nu pentru cineva, ci impotriva cuiva.

Şi la acest referendum va fi la fel. Dar ştii ceva? Nu Băsescu a organizat acest referendum şi nu el a formulat celebra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
"Paranoicii" şi "frustraţii" ăştia "plini de ură" vor construi o ţară europeană demnă de secolul XXI. Şi nu vor sugera tratamente pentru cei ca tine, din simplul motiv că astfel de tratamente nu există. Nici pentru rea-credinţă, nici pentru lipsa de etică.

 

Cred ca tu nu citesti mesajele Schimbarii, sau de fapt esti de acord cu ele.

 

Reciteste ultimul mesaj al lui/ei. Daca tie ti se pare ca persoane cu asa mentalitate vor construi o tara europeana demna de secolul 21..... :yahoo: cu comunisti ca Schimbarea, care justifica venirea comunismului prin lipsa de integritate a liberalilor :cry:, care spune aberatia ca acel comunism a avut sustinere :( iar apoi incheie cu o serie de amenintari proletare si cu razboi de clasa? Harald, ai decazut mult de tot daca ajungi sa pactizezi cu asa poame.....

 

Una dintre Marile culmi ale ipocriziei si a nesimtirii este ca Marea Mafie Unita ...descendenta directa din comunism ...adica esalonul 2 ... la putere de 17 ani ...ii acuza de comunism tocmai pe cei care la indicatiile UE sunt obligati sa ii indeparteze de la putere pe vechii comunisti astazi nu capitalisti, (ca sunt prea prosti sa faca si o fabrica de caramizi) ci MAFIOTI

 

Adica Hotii strigain gura mare Prinde Hotzul!

 

Imi explici si mie cand a primit indicatii de la UE comunistul Schimbarea? Eu nu am spus ca Base e comunist, ci ca multi dintre suporterii sai sunt si vad in el mana de fier cu care vor sa loveasca in "burgheji", in dusmani de clasa, si cu care sa-si mai racoreasca frustrarile generate de o educatie precara.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×