Sari la conținut
Forum Roportal
Schimbarea Perceptiei

Politica, energie si masonerie

Postări Recomandate

Nu sunt dovezi cu zero barat - citeste articolele si ai sa vezi ca exista documente, nu declaratii asupra acestor fapte !

am citit cateva...si am observat ca sunt afirmatii luate de pe net ...fara nici o dovada... in fine...poate nu vad eu bine... :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am citit undeva...
uita-te si tu pe ce te bazezi... stai toata ziua si belesti ochii la Antena 1 a lui Voiculescu si te indoctrineaza aia - Tu acum ai convingeri si crezuri anti-basescu si pro-masonerie - tu nu mai treci nimic prin filtrul rational ca sa intelegi ca aceasta combinatie este letala Romaniei in 2007.

 

Europenii datorita aberatiilor comandate de PNL prin numirea noului ministru al justitiei care a oprit anchetarea lui Voiculescu - au cerut activarea clauzei de salvgradare pe partea de justitie !

 

Stii ce efecte si ce inseamna asta ?

  • Hotaririle instantelor juducare romanesti nu vor avea putere in Uniunea Europeana.

  • Pentru litigiile cu companiile straine care opereaza in Romania, pentru cel mai mic " afront" adus unei companii straine sau unui cetatean strain, orice instanta judiciara straina poate ordona blocarea fondurilor Romaniei din bancile straine, fara a tine cont de nici o hotarire a justitiei Romanesti.

 

PS au pus pe alt "domn cu papion" - Radu Gratian Ghetea - la CEC... numai ca nenea asta este deja presedintele Alpha Bank Romania si al Asociatiei Romane a Bancilor. Oare nenea asta nu e presedinte cam peste multe kestii financiare ?!?! Nu apar niste conflicte de interese CEC vs. Alpha Bank ?!?!

 

dubios... in fine ca orice lucru care poarta semnatura Tariceanu & Papioane.

Editat de Schimbarea2012

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
uita-te si tu pe ce te bazezi... stai toata ziua si belesti ochii la Antena 1 a lui Voiculescu si te indoctrineaza aia - Tu acum ai convingeri si crezuri anti-basescu si pro-masonerie - tu nu mai treci nimic prin filtrul rational ca sa intelegi ca aceasta combinatie este letala Romaniei in 2007.

 

Europenii datorita aberatiilor comandate de PNL prin numirea noului ministru al justitiei care a oprit anchetarea lui Voiculescu - au cerut activarea clauzei de salvgradare pe partea de justitie !

 

Stii ce efecte si ce inseamna asta ?

  • Hotaririle instantelor juducare romanesti nu vor avea putere in Uniunea Europeana.

  • Pentru litigiile cu companiile straine care opereaza in Romania, pentru cel mai mic " afront" adus unei companii straine sau unui cetatean strain, orice instanta judiciara straina poate ordona blocarea fondurilor Romaniei din bancile straine, fara a tine cont de nici o hotarire a justitiei Romanesti.

 

PS au pus pe alt "domn cu papion" - Radu Gratian Ghetea - la CEC... numai ca nenea asta este deja presedintele Alpha Bank Romania si al Asociatiei Romane a Bancilor. Oare nenea asta nu e presedinte cam peste multe kestii financiare ?!?! Nu apar niste conflicte de interese CEC vs. Alpha Bank ?!?!

 

dubios... in fine ca orice lucru care poarta semnatura Tariceanu & Papioane.

 

te inseli...nu ma uit la TV. aproape deloc...la Antena1 mai putin... nu sustin ca tariceanu e sfant....dar il prefer pe el ....basescu face parte dintr-un partid comunist....in concluzie si el e la fel de comunist...dupa cum am mai spus ...pd a fost candva inclus in psd ....de acolo s-a desprins....deci sa nu incerce nimeni sa ma convinga ca basescu vrea sa faca ordine in tara ...si alte chestii ....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

offffff... ce sa zic tu ai convingeri, esti ca babele alea hipnotizate in crez de biserica si de popa... oricat ti-am explica ai o tendinta hedonista si vedetista de a te pozitiona contra ca sa captezi atentie.

 

:P

Pariu ca nu ai prieten :think: iar in clasa esti considerata ciudatica, nu esti genul popular ! Te auto izolezi ca sa fii mai interesanta si ca iti justifici esecurile... sa le pui pe seama rautatii si prostiei celor din jur.

Editat de Schimbarea2012

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
offffff... ce sa zic tu ai convingeri, esti ca babele alea hipnotizate in crez de biserica si de popa... oricat ti-am explica ai o tendinta hedonista si vedetista de a te pozitiona contra ca sa captezi atentie.

 

:P

Pariu ca nu ai prieten :( iar in clasa esti considerata ciudatica, nu esti genul popular ! Te auto izolezi ca sa fii mai interesanta si ca iti justifici esecurile... sa le pui pe seama rautatii si prostiei celor din jur.

asa...deci ON: si tu ai o pozitie contra ....daca este sa o luam invers .... nu sunt hipnotizata de nimic....pur si simplu privesc, analizez si constat

 

 

:think: de unde stii tu ca nu am prieten? :lol: ....in clasa nu sunt considerata chiar deloc o ciudata .... pana acuma nu am avut cine stie ce esecuri ...si nu m-am auto izolat... si nu pun esecurile mele pe seama rautatii si prostiei celor din jur... :) ..nu cumva ti-ai facut o autodescriere ? :(

 

asa...si nu incerca sa ma superi ,sau sa ma enervezi pt. ca nu ai sa reusesti ...pierzi vremea degeaba ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pt. ca asa zici tu ..nu pentru ca ar fi cu adevarat .. :P ...si eu pot sa vorbesc multe ...fara argumente...nu ma dor degetele sa scriu nulitati

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu vin cu date si argumente - tu doar cu tupeu si incapatanere... nu aduci nici un argument nou in discutie decat ba da ba nu -uri... cei care citesc acest topic or sa vada clar ca simpatizantii oligarhilor, cei care se opun lui Basescu nu au nici un argument solid.

 

exemplu de cum pun eu problema arumentat :

Europenii datorita aberatiilor comandate de PNL prin numirea noului ministru al justitiei care a oprit anchetarea lui Voiculescu - au cerut activarea clauzei de salvgradare pe partea de justitie !

 

Stii ce efecte si ce inseamna asta ?

  • Hotaririle instantelor juducare romanesti nu vor avea putere in Uniunea Europeana.
     
     
  • Pentru litigiile cu companiile straine care opereaza in Romania, pentru cel mai mic " afront" adus unei companii straine sau unui cetatean strain, orice instanta judiciara straina poate ordona blocarea fondurilor Romaniei din bancile straine, fara a tine cont de nici o hotarire a justitiei Romanesti.

PS au pus pe alt "domn cu papion" - Radu Gratian Ghetea - la CEC... numai ca nenea asta este deja presedintele Alpha Bank Romania si al Asociatiei Romane a Bancilor. Oare nenea asta nu e presedinte cam peste multe kestii financiare ?!?! Nu apar niste conflicte de interese CEC vs. Alpha Bank ?!?!

 

niet.jpg

Editat de Schimbarea2012

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu e nevoie sa postezi peste tot acelasi mesaj .... imi ajunge pe un singur topic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×