Sari la conținut
Forum Roportal
eddy1973

marturii ca dumnezeu exista..

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

astept explicatii logice si stiintifice daca exista,dovezi-poze cu el ,locatia unde poate fi gasit si asa mai departe.precizez ca eu cred ca orice crestin in dumnezeu ca (asa zice in biblie crede si nu cerceta,)asa am fost educat sa cred;dar de data asta vreau sa "cercetez"...este cineva in stare sa discute pe tema asta fara sa faca trimiteri biblice ca la celelalte topicuri?vreau sa aud pareri cu explicatii si argumente concrete dovezi indubitabile!poate ca noi credem in ceva ce poate nu exista,sau are alta forma,alt chip sex sau culoare decat ne am imaginat sau am invatat...!?

Editat de torquemada

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai si cum vrei sa iti dea marturii sub stare de juramant?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai si cum vrei sa iti dea marturii sub stare de juramant?
:stars:

pai eu aveam de gand sa fie un topic serios daca tu incepi cu mistoul de la inceput asa se va face si mai departe si atunci hai sa facem misto de dumnezeu nu?!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
MUZICA MULTA SI BUNA ! JOCURI, DIVERTISMENT HOROSCOP, SI MULTE ALTELE ! AVEM DE TOATE ! WWW.BESTGRAFIC.COM :stars: :yes: :crazy:

 

Astia au de toate, chiar si dovezile pe care le cauti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Astia au de toate, chiar si dovezile pe care le cauti.

meriti un ban pt publicitate... :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
(asa zice in biblie crede si nu cerceta,)

 

Nu spune asa ceva in biblie...s-a mai discutat despre asta... :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am mai zis o data, uita-te in jur tau si este suficient ca sa crezi.. daca iti spun ca calculatorul pe care-l folosesti acum s-a facut singur, o sa-ti vina sa razi, dar daca iti spun ca lumea asta s-a facut singura ti se pare acceptabil???

Studiaza un fir de iarba si o sa ai acolo toate explicatiile pe care le cauti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am mai zis o data, uita-te in jur tau si este suficient ca sa crezi.. daca iti spun ca calculatorul pe care-l folosesti acum s-a facut singur, o sa-ti vina sa razi, dar daca iti spun ca lumea asta s-a facut singura ti se pare acceptabil???

Studiaza un fir de iarba si o sa ai acolo toate explicatiile pe care le cauti

un calculator este facut de un om,asa ca diferanta este mare...si un fir de iarba il studiaza botanistii de obicei..tot nu ai dat un exemplu relevant...stiu teoria cu oul sau gaina nu e cazul sa o aduci in discutie...ma intreb daca de la darwin incoace sau facut progrese mai mari si sunt si alte teorii acum in joc...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce doream eu sa intelegi este ca dovezile sunt peste tot; dar daca tu cauti poze nu cred ca o sa gasesti.. Dar mai stii? :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce doream eu sa intelegi este ca dovezile sunt peste tot; dar daca tu cauti poze nu cred ca o sa gasesti.. Dar mai stii? :stars:

asta inseamna ca noi credem in ceva imaginar si trebuie sa fim considerati sanatosi.. dar unul care aude voci sau mai stiu eu ce crede ca vede este bolnav mintal...si atunci inseamna ca tudorel666 este perfect sanatos dupa logica ta simpla,nu?

Editat de torquemada

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×