Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic


Postări Recomandate

Nu vreau sa fiu rea,sa nu ma intelegeti gresit....e doar o replica...."Multi,da' prosti!".....ei uite ca nu ma putui abtine...daca voi asta credeti eu nu am nimic impotriva....doar dezbatem anumite idei....fiecare aduce argumente mai mult sau mai putin solide....

exact , fiecare cu părerile lui despre ouă şi găini :flowers: :flowers: :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai sa vedem,

 

Daca nu ar fi fost gaina, cine ar fi pus oul? Un dinozaur? Da, gaina e un dinozaur mai mic... Nu, nu suna bine :crazy: .

 

Inseamna ca intai a fost gaina, care a iesit dintr-un ou... Da cine a pus oul? Sa fi fost Nastase? Nastase a fost! La ferma lui de la Cornu, si asta inseamna ca toate gainile se trag din Cornul lui Nastase... Evrika! :tease:

Dar, atunci, daca intai gaina a iesit dintr-un ou, inseamna ca oul a fost primul... :stars:

 

Deci, am gasit rezolvarea, primul o fost oul, care se trage din Cornul lui Nastase.

 

Si totusi, cat de mare e un ou mic, si cate oua are Nastase?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai sa vedem,

 

Daca nu ar fi fost gaina, cine ar fi pus oul? Un dinozaur? Da, gaina e un dinozaur mai mic... Nu, nu suna bine -_- .

 

Inseamna ca intai a fost gaina, care a iesit dintr-un ou... Da cine a pus oul? Sa fi fost Nastase? Nastase a fost! La ferma lui de la Cornu, si asta inseamna ca toate gainile se trag din Cornul lui Nastase... Evrika! :(

Dar, atunci, daca intai gaina a iesit dintr-un ou, inseamna ca oul a fost primul... :crazy:

 

Deci, am gasit rezolvarea, primul o fost oul, care se trage din Cornul lui Nastase.

 

Si totusi, cat de mare e un ou mic, si cate oua are Nastase?

păi Năstase a zis să vină cineva să-i numere ouăle ... c

Editat de Don MaXxX

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

.. sunt prea idioata ca sa raspund la aceata intrebare :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

testicolul :blink: icrele care sunt tot oua..si asa mai departe

 

un este un mister, este evident ca a fost oul :flowers:

 

 

P.S. am vazut aici ca toata lumea a votat ca a fost gaina ....doamne...mai fratilor ia ganditi un pic si veti descoperi ca a fost oul....cum sa fie gaina? nu e logic ...gaina cum s-a format? nu tot din ou? sau cum va imaginati voi? :ok:) cum ganditi voi? :P

Editat de ea_adita

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai intai a fost teoria evolutionista. Formarea galaxiei --> Terra - oxigen - fotosinteza --> protozoare - moluste - amfibieni - reptile --> pasari - gaina --> oul.

 

 

Si din ou au iesit mai multe vietati, pana sa se ajunga la gaina.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din 2 raspunsuri ajungi la contradictie..... :yahoo: ....dintr-o intrebare aparent banala ies niste raspunsuri aparent filosofice ce uneori depasesc barierele ratiunii....cine e mai tare in oua?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Oul... Prima gaina, din ce a iesit ?! Nu din ou ?

 

 

si oul din ce a iesit ?! nu din gaina ? :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×